Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Munja666 » 20 Feb 2021, 20:09

Ma znam. To nije farbanje nego bukvalno mazanje. Svi ti placevi angažuju ili imaju svoje priučene majstore koji zafarbavaju, krpe krila, haube, volane, šta već treba na licu mesta najčešće u nekom budžaku. Al ajde nije to toliko strašno kao kad ekipa iz Šapca i sličnih deatinacija krene da od tri krša pravi jedan, sečenje, spajanje, farbanje i razno-razne varijante 3 u 1. A ti dođeš na plac on se sija kao da je izašao iz fabrike. Ja se samo uzdam da se provuče i neki primerak koji nije rađen kompletno, ajde krilo, rub, branik nije strašno i da nije vraćena kilometraža sa 400k na 150k km.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 20 Feb 2021, 20:17

sa tim svim nikad nisi nacisto kad su placevi u pitanju ali tako je od uvek samo mi nije jasno kako jos uvek opstaju.

svojevremeno sam na jednom placu u Bgd gledao neki auto za sebe, ulickan spolja mada vidim da je farban ali nije uopste lose ali kad se otvore vrata po stubicima cureo lak, kod b i c stuba, definitivno auto sastavljan iz dva jer ne znam kako drugacije opravdati farbanje stubica na kolima, vrv bio jace udaran pa su i stubovi pokrivljeni i morali da se pakuju od drugog auta...pitam lika sto je auto farban, kaze nije, ja mu pokazem stubove on se pravi lud, time povucen pogledam jos par kola na tom placu, kod jos dva auta nadjem isti fazon, to su bila kola u tadasnjem cenovnom rangu oko 3000e

digital
Postovi: 124
Pridružio se: 11 Nov 2020, 13:16

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od digital » 21 Feb 2021, 15:34

@OMP Brate ti se bavis prodajom pa si u toku. Kakva je trenutna situacija sa Svajcarskom? Imam poznanika (tj brat od tetke ga zna) tamo koji bi mi pomogao oko jezika, papira itd. Da li je moguce otici tamo kupiti auto i odmah se vratiti bez da budes u karantinu?

Negde sam nasao info da ljudi koji idi iz poslovnoh razloga, medicinskih ili su u proputovanju bez zadrzavanja duze od 24h u nekpj zemlji ne moraju da idu u karantin pa ne znam sta je tacno.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10402
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sebekkg » 21 Feb 2021, 15:44

Sada je Srbija na crvenoj listi Švajcarske, tako da ne može da se izbegne karantin.
Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 21 Feb 2021, 15:48

Ne bih znao detalje stvarno posto ne idem ali ovi moji sto mi dovoze stalno cirkulisu tamo ovamo sad ne znam na koju foru, neki od njih imaju i strane papire a neki ne.
Ne znam zasto bi isao ako vec imas tamo nekog a taj neko moze da ode i pogleda pa i kupi auto za tebe, ti svakakontesko da to sve mozes da izvedes za 24h. lako moze da se oraganizuje prevoz i kompletna papirologija da ti auto stigne kuci da se ne cimas nista ako ti ga neko tamo kupi.
Poslednja izmena od OMP u 21 Feb 2021, 15:51, izmenjeno 1 put ukupno.

digital
Postovi: 124
Pridružio se: 11 Nov 2020, 13:16

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od digital » 21 Feb 2021, 15:51

Ima neki nacin sigurno. Ovi kopernikus sto dovoze auta rade bez problema samo deru sa cenama.

Pitao bih nekog nadleznog..neku instituciju da dobijem neku informaciju samo ne znam koga.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23814
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dragvorl » 21 Feb 2021, 15:52

Srbija je na listi od sutra, a ko je bio u rizicnim zemljama (od sutra i Srbija) vise od 24h u zadnjih 10 dana se racuna kao da dolazi odatle, nebitno sto dolazi iz bilo koje druge zemlje. Imas ovde sve, Svajcarci nisu kikiriki, pa se sve lepo objavi blagovremeno https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/kr ... liste.html

Inace dodaju i skidaju drzave sa liste vremenom, kada je rast zarazenosti veci nego u CH dodaju i obrnuto.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 21 Feb 2021, 15:54

Ovi iz kopernikusa zive tamo a vozaci koji dovoze kamionima kola ovde mislim da nemaju nikakve uslove sto se karantina tice ali kopernikis dere sa cenama i nisu takvi kakv im se predstavljaju.

digital
Postovi: 124
Pridružio se: 11 Nov 2020, 13:16

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od digital » 21 Feb 2021, 16:00

Ma ne bih preko kopernikusa. Citao sam losa iskustva, a i nemam taj novac koji traze.

Videcu da se rapitam ima li nacina da sam uvezem jer poznanik nema vremena da mi doveze.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 21 Feb 2021, 16:04

Zasto bi ti poznanik dovozio kad ima toliko prevoznika koji to rade, poznanik treba samo da ode, pogleda i plati auto ako je ok a ovi koji prevoze mogu da pokupe auto kod tog prodavca i doteraji za srbiju, jos bolje ako poznanik moze da uzme auto i otera kod sebe dok ti ne organizujes prevoz

digital
Postovi: 124
Pridružio se: 11 Nov 2020, 13:16

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od digital » 21 Feb 2021, 16:08

Nemam da dam koliko traze 600€ za tu uslugu..i to je minimum. A ja mogu da prodjem sa 200€.

digital
Postovi: 124
Pridružio se: 11 Nov 2020, 13:16

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od digital » 21 Feb 2021, 16:43

Jel ima povrat pdv-a na auta u Svajcarskoj ako uzimam sa auto placa?

U tom slucaju bih isao preko ovih sto dovoze auta.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 21 Feb 2021, 17:32

550-600e je cifra koju svi prevoznici uzimaju, neki traze i vise ali vecina se drzi ovih cena, ne znam kako bi prosao sa 200, sta racunas u tih 200e samo col tablice ima da te kostaju vise od pola te cifre??? a gde je gorivo i putni troskovi???
nema povrat pdv

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23814
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dragvorl » 21 Feb 2021, 17:39

Ne znam kako da ti je povoljna potrosnja samo gorivo ti je skoro 100e, vinjete 60, da ne idemo dalje...ako se ide na tockovima.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Extender
Postovi: 160
Pridružio se: 19 Dec 2020, 01:41

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Extender » 21 Feb 2021, 18:15

Ako gledas da prodjes jeftino gledaj ovde auto.
Uvoz samo ako zelis da budes sigurniji da ces uzeti dobar auto. Dobro i jeftino nema.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk


Odgovori