Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Risto » 19 Jun 2020, 19:39

Autohus pre par godina nije radio prodaju privatnim licima za export, proverite stanje danas.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ikac2000 » 19 Jun 2020, 20:26

On je najveci u DE, profi firma, i radi sa lizing autima, zavrsavaju ti sve na jednom mestu.

Nije neki Balkanac.

Kolega je tamo kupio auto.

Evo reportaze



Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk



Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dag81 » 19 Jun 2020, 21:07

Imam dva drugara koje ti mogu preporuciti, Ralic auto Dragan i S line team Bojan(Bojan moze i autohouse).
Koliko kosta usluga to moras sa njima, ali imaju logistiku.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od gazza » 20 Jun 2020, 10:09

Dva sam automobila kupio kao privatno lice sa povracajem nemackog Mwst, nije bilo nikakvih problema - jedan u Hamburgu, drugi u Stutgartu, oba na manjim placevima. Platio bruto cenu ali poslao im nazad overene izvozne papire, uplatili mi novac na racun u roku od par dana. Mozda je olaksavajuca okolnost sto je sve glasilo na moju zenu koja ima nemacki pasos. Doduse radi se o 2003. i 2009. godini, mozda su se iskvarili u medjuvremenu.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2302
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Skipper » 20 Jun 2020, 14:01

Šurak od mog burazera radi na nekom auto placu u Berlinu pa mogu da ga cimnem i pitam kako ide oko povraćaja pdv-a.
Poslednja izmena od Skipper u 20 Jun 2020, 14:01, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od carov2 » 20 Jun 2020, 14:21

@dag81
Hvala na preporuci.

@Skipper
Hvala, još uvek nisam stigao dotle. Prvo da nadjem auto, jedan koji mi je bio najzanimljiviji je danas skinut sa oglasa.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Markoni » 20 Jun 2020, 15:32

Nema tu pravila. Ja sam od AVP Autoland-a čekao povrat 3 meseca, i to su hteli da izvrdaju. Tad sam poslao generalnom mail, i bilo je uplaceno posle par dana.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od member » 20 Jun 2020, 16:37

Autohus je najjača kuća gore. Neke osnovne stvari za solo kupovinu-date pasoš na recepciji,uzmete ključeve od auta koji vas zanima i odete da ga čačkate i zavirujete. Niko vas ne prati od zaposlenih. Auto se ne može izvesti nigde s placa na vožnju. Što uspete da vidite na placu,to vam je. Ne daju popusta ni cent. Papirologija i col tablice se završavaju odmah. Prevoznici uzimaju oko 700eur za dovoz, a nešto im nije omiljen autohus jer je gužva velika za transport pa izgube vremena na čekanju da se auto utovari. Važna napomena: Ponekad auto jeste na placu, ali njegovi papiri dolaze tek kasnije pa ako planirate da odmah kupite i povezete neki auto- e ne može.
Za svaki auto obavezno proverite pre dolaska.

Za povrat novca mwst - taj novac moraju da vam vrate, bez brige.
To možda neki ludi Arap se pravi blesav pa kao "izvinite, ja zaboravio". Ako neće da vrati, slobodno mu napišite da će te ga prijaviti za prevaru policiji i poreskoj službi. I uplatiće vam pare u roku odmah.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 20 Jun 2020, 19:22

Ovaj drugar mislim i da je zapretio nekom tuzbom pa su onda uolatili u roku od dan dva a do tada dva meseca otezali

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od pedja » 20 Jun 2020, 21:49

Znam za slučaj kupovine par godina stare S klase. Zavlačili, pa tražili ovaj ili onaj dokument, pa kao ne vidi se sken, pa mora original poštom... Kada se zove, ne pričaju nijedan jezik, pa ni nemački, ako treba :D

Na kraju je kupac uspeo da dobije lika i da se sporazume nekako. Poruka je bila da mu daju konačan spisak "nedostajuće" dokumentacije, a on će lično doći da im donese i pokupi povrat, u kešu, prvim avionom.

Nema potrebe, sve je sređeno...



T-T


NemanjaOOOO
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od NemanjaOOOO » 09 Jul 2020, 21:46

Kad se navuces na kupljen nov u Srbiji, 50.000km, 2017.Slika

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od milanns » 09 Jul 2020, 22:25

^
To je stojanov odradio?posto para, koja je procedura? Auto nije kod njih kupljen/održavan?

Pitam to jer sam ja svoja prethodna 2 auta prodao tako što su kupci proveravali auto u ovl. servisima u kojima sam ja odrzavao kola. I sad, iako tu nije bilo nikakvih tajni i ikakvih issuea-a, nekako su servisi bili "na mojoj strani". Ubedjivali kupca da uzme auto. Iako su moja kola uvek farbana :) Život na NS ulicama :)

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk


NemanjaOOOO
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od NemanjaOOOO » 09 Jul 2020, 23:38

Da Stojanov. Kum me zamolio iz BG da to odradim, ako se potvrdi da je sve ok, doleza i kupuju ga za caleta da ga iznenade, al jbg, morace sacekati neki drugi primerak.

3600din, imaju bas tu stavku u ponudi "pregled vozila pred kupovinu". Procedura, zvali zakazali da cu ga doterati, u dogovoreno vreme majstor preuzeo, uterao u servis, posle jedno pola sata bilo gotovo, otisao jos u voznji da ga proba, sve mi odmah usmeno saopstio, tu se ispostavilo i da su gume za smece, mada po sari samoj ne izgledaju.

Mene su zamolili iz BG da to odradim, ako se potvrdi da je sve ok, doleza i kupuju ga.

Da auto je kupljen kod njih, ali ne i odrzavan. Kazu da Jeep servisi nisu umrezeni međusobno i istorija servisa se moze proveriti samo tamo gde odrzavan.

Inace navodno vlasnica, strankinja, otišla preko i advokatu dala punomoc da proda, dok u saobracajnoj skroz treci vlasnik. Auto bio na jednom placu i taj lik sa placa ga doterao, kaze nemoguce da je farban, advokat kaze on stoji iza toga da nije bio farban, da bi ubrzo priznao da je bio cuknut, nije bagove ispalio, pokazao na kraju i sliku, nije ni naivan udarac. A toliko je lose bio ofarban sa se videlo kako se slivala farba. Sve u svemu luda kuca.

Ja sam bio ubedjen da nema tu sta, ovi u Stojanovu ce samo potvrditi opis sa oglasa, kad ono malo morgen.

Gledam sad i skinut sa oglasa.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока





milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od milanns » 10 Jul 2020, 00:06

Aha, hvala na detaljno odgovoru. Mislim da znam koji je auto. Automatik, sniman na keju. Slaba je ponuda renegadea.

Ali baš su me ove info oko pregleda kod njih zanimale. Hvala jos jednom.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk


Poslednja izmena od milanns u 10 Jul 2020, 00:06, izmenjeno 1 put ukupno.

NemanjaOOOO
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od NemanjaOOOO » 10 Jul 2020, 00:10

Da, automatik, sivi, e sad da li je bilo na keju ne secam se, al mislim da jeste.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


Odgovori