Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od passenger » 10 Jan 2019, 09:39

nije isto gledati auto na parkingu placa i provozati. Kvačilo, kočnice, rad motora uopšteno, trapovi. Sve se to proverava vožnjom. Ni ja ne bih kupio auto dok ga ne provozam bar 200 metara.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23802
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dragvorl » 10 Jan 2019, 09:44

Ja kad sam nasao auto koji bih kupio sam trazio probne, covek nabavio, auto proban na otvorenom, posle nateran na kanal, i kupljen. Stavarno mi nije problem dati 30e za probne tablice nego se zajebati za ko zna koliko zbog krsine.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od gazza » 10 Jan 2019, 09:59

sta ja zvucim svilenkast, pa plac mi nije dao da isteram kola nego sam morao da cekam lika koji ima boravak u zemlju u kojoj je auto kupljen, pa su mu stavili privremene tablice za izvoz odatle. i on ga je vozio a ne ja. isto mi kaze neki šabanero juče iz srema, ako hocu da ga pregleda majstor ili da on dodje na plac ili da dodjem sa šlepom pa da ga tako teram. pa znaš kad ću da ti kupim auto brate...

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2307
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Skipper » 10 Jan 2019, 10:39

Bax je napisao:Covek kome sam ja prodao moj auto, nije ga probao, prvi put me video u zivotu.
Nije ni seo u auto.
Pogledao ga spolja, i otisli u opstinu da potpisemo ugovor.
Jedino sto je auto bio u garanciji, pa verovatno zbog toga, ali opet...
Slično se desilo meni sa kupcem yarisa. Došao lik po mraku, da ga nisam naterao ne bi ni tih 500 m probao. Sutradan me zvao da pita mogu li da dođem u taj i taj servis, ja došao, majstor pregledao, kupac nije bio prisutan. Zove me taj dan popodne i kaže da uzima auto.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8039
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 10 Jan 2019, 10:49

gazza je napisao:
10 Jan 2019, 09:59
sta ja zvucim svilenkast, pa plac mi nije dao da isteram kola nego sam morao da cekam lika koji ima boravak u zemlju u kojoj je auto kupljen, pa su mu stavili privremene tablice za izvoz odatle. i on ga je vozio a ne ja. isto mi kaze neki šabanero juče iz srema, ako hocu da ga pregleda majstor ili da on dodje na plac ili da dodjem sa šlepom pa da ga tako teram. pa znaš kad ću da ti kupim auto brate...
to kad plac ne da da isteras kola je glupo ili kad ga vozi prodavac, ja bih otisao i trazio dalje gde mogu ja da probam auto. 100-200m nebitno je meni i toliko znaci da ja probam. kvacilo, kocnice, trap, dovoljno moze da se vidi, za ostalo jbg

a sto se tice pregleda auta, ne znam kako ocekujes da pregledas auto, pa naravno da treba da povedes majstora kod prodavca kuci ili na plac ili da smislis nacin kako da auto bezbedno oteras kod majstora posto nije registrovan, da li prikolica, da li probne posto je voznja takvog auta vrlo nebezbedna ako je neka relacija od par km u pitanju kamoli vise i tu najvise rizikuje prodavac, tebi kao vozacu ce pisati kaznu a prodavac rizikuje da mu oduzmu vozilo sto je mnogo skuplje nego kazna tako da....

kad sam prodavao jedan auto, covek gledao auto i resio da ga otera kod majstora, sam je insistirao da plati slepku (1000din je slepanje po gradu) i mirna glava svima za male pare, majstor pregledao auto, lik kupio i tim istim slepom ga oterao kuci
Poslednja izmena od OMP u 10 Jan 2019, 10:52, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od cozmo » 10 Jan 2019, 10:51

Ja nisam hteo da kupim auto dok se nismo dogovorili za voznju i da brat pregleda auto na placu i na kanalu tu kod njih. Cak smo i skidali tockove da vidimo trap i kocnice.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od gazza » 10 Jan 2019, 11:20

naravno da postoje situacije u kojima se uz rizik može uzeti auto bez naročite kontrole, ali ne u srbiji.
ja od 2000. naovamo nikada nisam kupio auto u srbiji, oba puta na neviđeno na mobile.de, dok nisu zavladali arapi turci ukrajinci rusi srbi bosanci šiptari i drugi.
2003. sam na oglas na mobile.de kupio golf 4 u hamburgu kod nemačkog dilera, bio je oglašen sa garancijom na tehničku ispravnost 12 meseci što mi je za početak bilo dovoljno za osnovno poverenje. rekao ženi šta na nemačkom da pita prodavca, normalan nemac, prodaju lizing kompanijska kola i pošto mi žena ima nemačke papire, poslao sam je tamo, provozala je auto po gradu, javila se uspaničena da auto radi super i vuče ko lud (tada smo vozili kadeta) ali da mu nešto fali na konzoli, da nema radio i da umesto toga ima neku rupu. tad nije bilo smart telefona pa nije mogla da slika i da odmah pošalje tako da joj kažem kupi, jebeš radio kupićemo. ona kupi auto i doveze, ja je sačekam na horgošu, pogledam auto - stanje savršeno za 3 godine starosti i 115.000km, a što se tiče toga da nema radio i ima neku rupu na konzoli - fabričko stanje konzole koja ima taj neki pretinac za odlaganje koji je moja žena proglasila rupom, a radio je bio moderan za ono što smo mi imali u kadetu pa ga žena nije prepoznala niti umela da upali. na ovo se i dan danas smejemo.
drugi auto 6 godina kasnije, vidim oglas za astru H sa sumanutom opremom za 5700 u štutgartu, 2.5 godine star 135.000km, žena okrene i rezerviše auto kod nemca dok navatam ortaka koji drži piceriju tamo, veze sa kolima nema sem što vozi neku mečku, on ode, provoza i javlja se u fazonu brate meni je ovaj auto sumnjiv, isuviše dobro izgleda i ide za te pare, ja mu kažem plati to i neka me sačeka nedelju dana da se organizujem da ga pokupim, ispostavi se da je auto ekstra - kad smo dosli da ga vozimo prodavac mi je nudio 300e da raskine ugovor, očito da je u međuvremenu shvatio da se zaebo. evo me još ga vozim, 315.000 na satu.
u srbiji posle ovih poslednjih iskustava i uvida šta rade placevi, stvarno ne znam šta da mislim.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od cozmo » 10 Jan 2019, 11:25

Mada se sve moze proveriti, a cesto nadjes i kompletnu dokumentaciju od auta (ja sam nasao, auto je tek bio uvezen, ostala u pregradi pretinca komplet istorija sa karticom osiguranja i ostalim kontaktima, te telefonski nadjoh i vlasnicu). Meni je skinuta kilometraza sa oko 210.000km na 175.000, odnosno zadnje stanje bilo oko 200k pocetkom 2018, ja sam ga kupio u avgustu.

Prethodno brat zvao nekog iz Pezoa pa je nasao da je pre tri godine imao check tj servis na 140.000 sto se poklapalo sa servisnim intervalima od 20K i kilometrazom realnom.

Cak sam dobio na uvid i koliko je placen auto u DE. Kad ides sa bratom koji je bodi bilder i ima 2 metra, a pritom 20 godina serviser vozila, onda ti sve pokazu i sve moze :kezo:
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11077
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Bax » 10 Jan 2019, 11:42

Kao kad teroristima slucajno ispadne pasos kad krenu u akciju :kafa:
:)
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od cozmo » 10 Jan 2019, 11:46

Nisu ni provalili da je dokumentacija zavucena u jedan pregradak u kaseti, skroz na dnu. Stupio sam u kontakt sa vlasnicom, znam gde je auto vozen do kraja 2017 :) Posle je predat placu, uradjen Dekra izvestaj sa pribeleskama (nista specijalno), ali od januara do avgusta 2018 nema podataka nikakvih. Al opet je smanjena km za 35.000km sto je skoro 20 procenata. Koliko li skidaju onim vozilima koji su u mnogo losijem stanju pa ih vrate na 150.000km.... mada brat je odmah rekao, ovo nema 175.000 ima tu oko 200 i nesto hiljada i pogodio je.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Woodoo » 10 Jan 2019, 11:54

U vezi probnih tablica, treba prvo proveriti da li je moguće da neko iz BG-a izvadi probne tablice za auto koji se prodaje u BG-u na nekom placu, znam da pre par godina to nije bilo moguće. Takođe, čuo sam da za jedan auto probne mogu da se izvade samo jednom, vezuju se za broj šasije. Ovo čisto zbog malverzacija sa probnim, znam jednog koji je jedne probne koristio na više automobila. Treba proveriti kakva je situacija sada.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8039
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 10 Jan 2019, 12:35

@gazza onda i sad uvezi auto ako vec sumnjas u domace uvoznike, ako si u to vreme uvezao 2 auta sad je jos lakse em znas proceduru em mislim da je to sad jednostavnije, brze i povoljnije nego nekad...takodje i preko starnih oglasa mozes da trazis auto koji nije od albanca, turcina, arapa ili srbina ili da trazis auto od vlasnika ne sa placa

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11077
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Bax » 10 Jan 2019, 12:37

Sta mislite o ovom autu, rodjak se primio da ga kupi??

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... -180-12490
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od gazza » 10 Jan 2019, 12:39

OMP je napisao:
10 Jan 2019, 12:35
@gazza onda i sad uvezi auto ako vec sumnjas u domace uvoznike, ako si u to vreme uvezao 2 auta sad je jos lakse em znas proceduru em mislim da je to sad jednostavnije, brze i povoljnije nego nekad...takodje i preko starnih oglasa mozes da trazis auto koji nije od albanca, turcina, arapa ili srbina ili da trazis auto od vlasnika ne sa placa
pa naravno da hoću ako ne nađem komad u koji verujem.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od jaksa » 10 Jan 2019, 13:08

Bax je napisao:
10 Jan 2019, 12:37
Sta mislite o ovom autu, rodjak se primio da ga kupi??

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... -180-12490
BUKVALNO NOV NOV NOV AUTOMOBIL !!!

meni dovoljno...

Odgovori