Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9719
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Markoni » 28 Sep 2021, 08:42

Pa znam da jeste. Glupo da mu kačim i broj šasije. :)

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 28 Sep 2021, 09:08

ma ok onako pitam dal si siguran da je bas taj.....uzet vrv za 9 tamo, ovde nije kostao vise od 11k, to je ono gde se na novijim i specificnijim kolima zaraduje ili lupan ili kvar ili km u ovom slucaju... nemam pojma koliko se krecu ovi golfovi sa km ispod 200 ali sigurno su bar 2000 skuplji tamo.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9719
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Markoni » 28 Sep 2021, 09:11

Cena nije nikakav problem, neka zaradi čovek i 10 hiljada na kolima, to je njegov posao.
Ali dok ima ljudi koji svesno bivaju prevareni dotle će biti i ovakvih Varajića.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 28 Sep 2021, 10:09

ma ne kazem u smislu koliko ce on da zaradi, nego kazem gde je zarada tj. u kakvim slucajevima....

Imao sam par ljudi koji su me cimali za neka novija kola da im nadjem tamo, naravno uslov je bio da nemaju vise od npr. 100-120k km i recimo 5-6 godina starosti kad sam im pokazao cene sa oglasa tamo oni nisu verovali, kazu pa ima ovde kod nas za manje para da ih biras :) reko odes i kupis onda taj kod nas, ali znaj da ili je kupljen slupan, pokvaren ili sa 300k km, neki prihvate kao logicno objasnjenje a neki ne.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9719
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Markoni » 28 Sep 2021, 10:33

Pa da, nego ja ne vidim problem da ako je auto dobar i dobro održavan kao što jeste, da ga prodaješ sa tom km. Zaradiš manje i ostaneš čistog obraza.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dunx81 » 28 Sep 2021, 11:08

Samo što za ovu km i cenu verovatno ima 3x više potencijalnih kupaca nego kada bi bio jeftiniji sa 320kkm na satu. Vole ljudi da veruju.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 28 Sep 2021, 11:21

bez obzira na stanje auta jako ga je tesko prodati sa tolikom km, posebno kad je noviji i skuplji auto u pitanju pa jos ovako neki budzen, realno koliko je kupaca koji bi usli u tu pricu? ajde da je to neki dizel koji prelazi pola miliona ali ovo...

Korisnikov avatar
stejer
Postovi: 392
Pridružio se: 11 Mar 2018, 03:04
Garaža: Audi A3 1.9 TDI Sportback, VW Scirocco 2.0 TSI DSG, BMW F10 525d Xdrive
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od stejer » 28 Sep 2021, 15:13

http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... ed-virtuel

Ovaj ima lepu km za 4 godine starosti

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9719
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Markoni » 28 Sep 2021, 15:54

Ali je kao dukat, kao i onaj GTI. Ovom je samo problem menjač. Baš je teško prodati GTI / GTD / R sa manuelnim menjačem.
Ovaj prodavac deluje korektno, ima lepa kola sa većom km.
Kada smo kod Loznice, upoznao sam i trgovao sa firmom ZORMIL, tačnije Zoranom. Malo je reći da sam oduševljen njegovim pristupom, ljubaznošću i gostoprimstvom. Stvarno se retko naiđe na tako nekoga ko se bavi prodajom automobila.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Ivan » 28 Sep 2021, 16:31

@Markoni mene je iskreno zormil malo razocarao iako sam sa par strana cuo lepe reci i mogu reci da su mu automobili generalno dobri i svakako u natprosecnom stanju.

Ljubazan jeste bio, kao i gostoljubiv, ali me je pristup odbio, makar od konkretnog primerka.

BMW koji sam gledao je imao 2 zamerke sa moje strane, prvo zvizdala je turbina, a drugo far jedan nije stojao kako treba, bas je lose stajao, ocigledno lose, znaci nije milimetar ili dva u pitanju, vec recimo 20ak milimetara, 2+ cm, sto je bas ogromno, a i branik sa te strane kod fara nije idealno stajao.

Meni je zasmetao nastup kada je krenuo da tvrdi da je normalno da turbina zvizdi, kao i da su normalni nejednaki zazori farova, pogotovo kod novijih automobila.

Za turbinu ne trebam trositi reci, svi znamo da je normalno da se turbina ne cuje kod novog auta, ali da i turbina koja zvizdi na polovnjaku moze dosta da predje.
Za zazore takodje, pogotovo tako izrazene, rekoh mozda je negde malo naslonjen ili cuknut samo prednji branik malo, a covek skoci kao oparen i kaze vozilo nikad nije bilo havarisano.

Imao je tad 8-9 auta kod sebe, od kojih 4 bmwa i ni na jednom nisu bili poremeceni zazori na prednjici tako da ne znam kako moze tvrditi da je to normalno, al ajde.

Ima dobre primerke i da vidim nesto interesantno opet bih otisao kod njega, samo eto kazem zasto sam se malo razocarao jer sam cuo sve najbolje prethodno o coveku.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9719
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Markoni » 28 Sep 2021, 16:37

Pa da sam ovo čuo od njega svakako ne bih takvo mišljenje formirao. :)
On je malo old-school, verovatno lično shvata kada mu se nešto zameri kolima jer nema nameru da prevari (bar sam ja takav utisak stvorio) a to doživi kao napad.
Primetio sam da dosta njih tvrdi to kako auto nije bio havarisan, al' ono u fazonu nisam ga kupio havarisanog pa sređivao. A šta je bilo ranije Boga pitaj. :)

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dunx81 » 28 Sep 2021, 17:01

Fazon kupljen od prvog vlasnika (al prvog u Srbiji).

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Martin Mystere » 28 Sep 2021, 20:10

Markoni je napisao:Ali je kao dukat, kao i onaj GTI. Ovom je samo problem menjač. Baš je teško prodati GTI / GTD / R sa manuelnim menjačem.
Ovaj prodavac deluje korektno, ima lepa kola sa većom km.
Kada smo kod Loznice, upoznao sam i trgovao sa firmom ZORMIL, tačnije Zoranom. Malo je reći da sam oduševljen njegovim pristupom, ljubaznošću i gostoprimstvom. Stvarno se retko naiđe na tako nekoga ko se bavi prodajom automobila.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
Ja sam upravo kod ovog lika kupio svoj auto i mogu reći da je stvarno bio korektan prodavac a kilometraža uopšte nije vraćana što su mi potvrdili i u ovlašćenom servisu a i kasnije sam čisto pro forme poslao mail servisu u Švajcarskoj u kom je održavan i koji mi je začudo odgovorio sa identičnim podacima. Takođe mi je pokazao slike sa licitacije u CH gde su bile obeležene bukvalno sve pa i najmanje ogrebotinice, tipa od vrata na parkingu i sl.
Tom prilikom sam mogao da pogledam bilo koji auto na placu i stvarno je bilo ne tako starih automobila sa većom kilometražom što mi je nekako u tom momentu ulilo poverenje da ne vraća kilometražu ili bar ne drastično.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Momčilo » 04 Okt 2021, 18:35

Rekao bih da je neko pisao iskustva sa ovim placem, ali ne mogu naci na search. Ako neko ima i neki komentar na oglas, bio bih zahvalan.

Edit: ne znam sta mu je sa zadnjim levim vratima..
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... carac-4300

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk



Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Martin Mystere » 04 Okt 2021, 18:47

Mene već to Schwajcarac u startu odbija kao i ono Noooooov! Ili NOV NOV NOV...

Odgovori