Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Heineken » 19 Apr 2019, 22:29

Tvoja je jos bila i cipovana ova nije . Cepali smo je pun gas nista primetili nismo..

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od somi-car » 19 Apr 2019, 22:34

Drugar je pre neku godinu kupio mercedes E klase na placu Koceljeva.

Drugar je generalno tele kad je rec o automobilima. Prodavac je slozio pricu da je auto presao 290.000 km ali mu je smanjio na 190.000 jer se tako lakse prodaju...ma nije moguce. Plastike oko motora su ostale u servisu u Nemackoj...

Posle par dana drugar ode u perionicu. Momci mu na prvu kazu da je auto bio u taxi sluzbi. Sedista neka podebljana, keder na vratima zasecen zbog onog cuda na krovu valjda i jos par stvari koje to dolazuju....

Ode u servis i oni kao da li znas koliko je presao...on isprica ovo na pocetku. Kad ono auto ima 490.000 na satu...

Tako da je ispao totalna ovca....

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ljubitelj » 19 Apr 2019, 22:58

Kondenza nema na otprilike 15+C i toplije tokom vožnje a pogotovu na dizel motoru.
Može pri startu nakon hladne noći rano ujutru da se pojavi tipa 10-15-30 sekundi.

Kod benzinaca i posebno plinaša je nešto drugačije, ali opet dosta brzo se izgubi nakon starta.

Ako je prešao 290,000km to je taman vreme da su dizne završile karijeru. Zamena (u CH) je verujem reda 3,000-5,000 evra jer ide sve komplet i auto je logično dat u export, a možda nije mogao da prodje ni tehnički ako tako mnogo dimi.

Korisnikov avatar
bozza1979
Postovi: 538
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:01
Garaža: Škoda Scala 1.0TSI & Hyundai Getz 1.1
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od bozza1979 » 19 Apr 2019, 23:40

Meni se ovih dana kondenz pojavljuje na auspuhu (sivi dim) pri prvom paljenju ujutru na oba automobila, jedan dizel, drugi benzin. Oba se najčešće voze JAKO kratke relacije svaki dan. I to u retrovizoru deluje zastrašujuće. Ne znam da li traje i celih 5 sekundi dok ne nestane. U vožnji ni trunke dima.
Iskreno, ranijih godina nisam primetio to, ali nisam ni vozio toliko kratke relacije.

Послато са Lenovo A6020a46 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Bax » 22 Apr 2019, 12:51

Evo nesto kao kontra teg temi.
Sad za vikend je drugar uzeo prvi auto, dakle decko se ne razume u kola, isao sam par puta sa njim, i skernuo mu paznju, da trazi prvog vlasnik iz Srbije i malu kilometrazu, i benzinca bez plina, i da bude strpljiv.

I zove me on uzeo je Ford Focus Classic, nasao na oglasu od neke gospodje 2011 godiste, 43.000km.

Malopre mi je dovezao auto da ga pogledamo, uzeo je perfektan auto, ne udaran, bez ijedne jedine falinke, savrseno sve funkcionise, u voznji se savrseno ponasa, enterijer savrsen.
Cena 5500 evra, sa dva seta guma.

Nije bas radila redovno servis, poslednji je uradjen pre skoro dve godine. Ali eto moze da se nadje auto ko ima strpljenja i srece.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Ralee » 22 Apr 2019, 12:59

Nista ne mora da znaci, ja sam recimo alfu 147 uzeo sa placa, uvoz iz italije, kad ovako kazes, da se najezis, ali me je perfektno sluzila, najbolje od svih kola koje sam vozio do sada, sto kupljena nova, sto uvezena iz drugih drzava.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od blaugrana » 22 Apr 2019, 15:08

Bax je napisao:Evo nesto kao kontra teg temi.
Sad za vikend je drugar uzeo prvi auto, dakle decko se ne razume u kola, isao sam par puta sa njim, i skernuo mu paznju, da trazi prvog vlasnik iz Srbije i malu kilometrazu, i benzinca bez plina, i da bude strpljiv.

I zove me on uzeo je Ford Focus Classic, nasao na oglasu od neke gospodje 2011 godiste, 43.000km.

Malopre mi je dovezao auto da ga pogledamo, uzeo je perfektan auto, ne udaran, bez ijedne jedine falinke, savrseno sve funkcionise, u voznji se savrseno ponasa, enterijer savrsen.
Cena 5500 evra, sa dva seta guma.

Nije bas radila redovno servis, poslednji je uradjen pre skoro dve godine. Ali eto moze da se nadje auto ko ima strpljenja i srece.
Takav je i moj Ceed bio. Samo sa uradjenim servisima na vreme i vecom kilometrazom.
Dzaba, dok nije dosao covek koji je hteo bas Kia/Hyundai. Doduse nisam ni ja hteo da ga dam za tepsiju ribe

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od nidza » 22 Apr 2019, 15:12

Nema tu nekog pravila, sem da su najčešće manje ambiciozni automobili obično manje potrošeni.

Bax zna kakvog sam ja Stila upecao na placu na Vidikovcu pre dosta godina. Klotić, JTD 80ks, ali ništa mu nije falilo. I dalje super služi novog vlasnika.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Heineken » 22 Apr 2019, 15:15

Drugar kupio pre dve godine 307 fl 1.6 benzin sa 250.000 na satu. Uradio veliki servis i novu bobinu i eno samo gas do panja i gorivo sipaj...

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od lami » 22 Apr 2019, 15:46

Taj je bio neunistiv motor, takvi se ne prave vise ,.ja ga prodao sa 330 000 na satu, a mislim da je imao i 500 000 (uvoz iz Italije)
Za kilometrazu jedino sto moze da bude tacno, jeste ako je sve vreme odrzavan u ovlascenom servisu u Srbiji, ali takvi kostaju vise od proseka.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dragvorl » 22 Apr 2019, 16:01

bozza1979 je napisao:
19 Apr 2019, 23:40
Meni se ovih dana kondenz pojavljuje na auspuhu (sivi dim) pri prvom paljenju ujutru na oba automobila, jedan dizel, drugi benzin. Oba se najčešće voze JAKO kratke relacije svaki dan. I to u retrovizoru deluje zastrašujuće. Ne znam da li traje i celih 5 sekundi dok ne nestane. U vožnji ni trunke dima.
Iskreno, ranijih godina nisam primetio to, ali nisam ni vozio toliko kratke relacije.

Послато са Lenovo A6020a46 уз помоћ Тапатока
Kad sam u firmi radio kada upali ujutro kamion kad je hladnije purnja ko blesav paru kroz auspuh par minuta dobrih dok ne zagreje. Izgleda zabrinjavajuce na prvi pogled. :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Bax » 22 Apr 2019, 16:28

Bas mi se svideo ovaj Ford, provozao sam ga nesto oko 10ak km, ma odlican auto, tako se lepo vozi...
Cak je i motor 1.4 od 80ks, sasvim pristojan, za neku normalnu voznju, lepo se i vrti...

PS. Nidzin Stildzan jeste super bio, slatko smo se vozili...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dragvorl » 22 Apr 2019, 16:45

Taj 1,4 za grad i lokal ok kad nije natovaren, za duzi put ne bih bas voleo.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Bax » 22 Apr 2019, 16:48

Trojica nas matorih bez klime, onako bas lepo ide kad ga dignes u obrtaje.
Uz dobar menjac i kvacilo, lepo se vozi. A na volanu i lezanje, strava, zaista klasa za sebe. Sedista su dobra, jedino kokpit malo tesan...

Najveci kvalitet, je sto je vozilo u perfektnom stanju, i nauzivace se covek.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dragvorl » 22 Apr 2019, 17:12

80 konja benzin otprilike samo tako i moze da ide jos bez klime. A potrosnja se zna kakva je u tim uslovima. Imali smo ta kola sa tim motorom u firmi, poznato mi je. Ali ok, kome sta treba to ce i da kupi. Bitno da je covek zadovoljan.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori