Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Ralee » 09 Jan 2019, 19:01

I ovaj navodno presao 136k, ali neverovatno je dobro ocuvan.

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 20-220-cdi

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od passenger » 09 Jan 2019, 19:12

W203:

na slikama dobro očuvana. Sećam se jedne u oglasima karavan u Kraljevu. Prolazio pored i svratio da vidim. Provalim da je ceo auto farban, zato se cakli na slikama. Opet ponavljam, cene W203 220cdi FL su visoke. Nema šanse da je on dobio dobru C klasu za ispod 4000 eura

W211:

baš dobar, ali veći klot davno ne videh :) Obično bar parking senzore imaju ili AT. Ali svakako dobra kupovina kome ne smeta registracija.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 09 Jan 2019, 20:41

mozda ga ukenjalo da dobije jako povoljno ovu C klasu, znam vise slucajeva iz mog okruzenja gde su se dobra kola kupovala za smesne pare daleko ispod cene ili su bili u pitanju nepoznati kvarovi koji su se posle u Srbiji ispostavljali kao banalni ili je bila hitnost prodaje, tako da je sve moguce ali trebas da se nadjes na pravom mestu u pravom trenutku jbg. pa mom drugaru koji zivi u CH komsija nudio auto maltene dzabe, mislim 400-500e jer ga nije imao gde a kupio novi, a takav auto je tamo u oglasima tad vredeo bar 2000e a kod nas duplo vise ali ovaj em nije imao polozeno em ga kola nisu zanimala uopste a meni pricao to posle par meseci kad smo se videli :) pa reko jbt sto se mene nisi setio tad da pozoves i ponudis

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od TeaseR » 09 Jan 2019, 23:30

Da li je neko imao iskustva sa ovim placem iz Loznice: https://www.polovniautomobili.com/zekipeki

Konkretno me zanima Golf VI: https://www.polovniautomobili.com/auto- ... i-highlyne

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od gazza » 10 Jan 2019, 00:04

po meni bi trebalo zabraniti prodaju neregistrovanih automobila. posledica toga je ozbiljno smanjivanje mogucnosti za probu vozila pre kupovine. zasto bi ja kao kupac bio lisen probe automobila u voznji, na sta sa neregistrovanim vozilom nemam pravo bez rizika i krsenja zakona., cak i ako se stave tablice iz inostranstva. to ostavlja ogroman prostor za mahinacije. u ovom trenutku izvesno NE kupujem vozilo koje ne mogu da probam.

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 828
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Rolla » 10 Jan 2019, 06:52

Uvek postoji opcija. Pogledas par komada Koji te interesuju i odlucis se za jedan. Izvadis probne table, probas auto i ako je ok teras dalje, ako nije nastavljas sa potragom...

Sent from my E5603 using Tapatalk


Korisnikov avatar
ssrki
Postovi: 162
Pridružio se: 25 Nov 2016, 23:14

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ssrki » 10 Jan 2019, 07:25

Da, ali koliko kostaju probne tablice?!

Sent from my TA-1052 using Tapatalk


Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od somi-car » 10 Jan 2019, 07:35

Mnogo manje nego da se na prvu zajebes i kupis bez probe.

Korisnikov avatar
ssrki
Postovi: 162
Pridružio se: 25 Nov 2016, 23:14

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ssrki » 10 Jan 2019, 08:32

To da

Sent from my TA-1052 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 10 Jan 2019, 08:49

na placu jeste nezgodna proba kola, mada mi se desavalo par puta na nekim placevima da u blizini postoje sporedni putevi i tu savetuju probu a cak i na par placeva su nam prodavci rekli probajte slobodno ako vas zaustavi policija recite da je auto nas, vrv policija zna te neke placeve ili imaju neki dil da ih ne diraju, doduse to je bilo po starom zakonu....sto se tice probnih kostaju od 4000 pa na vise uglavnom su 50e mada jos nikog ne znam ko je platio probne da bi probao auto iako se zovu probne :) a takodje ne znam nikog ko je kupio auto a da ga nije probao, to je tek suludo....

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Bax » 10 Jan 2019, 08:53

Covek kome sam ja prodao moj auto, nije ga probao, prvi put me video u zivotu.
Nije ni seo u auto.
Pogledao ga spolja, i otisli u opstinu da potpisemo ugovor.
Jedino sto je auto bio u garanciji, pa verovatno zbog toga, ali opet...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 10 Jan 2019, 08:55

to uopste ne kontam, jedno je spolja kako auto izgleda a drugo je u voznji, ma koliko ti auto i prodavac delovali na izgled ok suludo je kupiti nesto a ne probati pa makar i 100m ako nista drugo...ok to sto je bio u garanciji uliva neku sigurnost ali opet bih morao da vidim bar dal mi taj auto uopste odgovara u voznji

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8362
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od grujicd » 10 Jan 2019, 08:59

Zar nisu usvojili da probne tablice mogu da se prenose sa auta na auto, baš zbog placeva/dilera? Bilo je reči o tome.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od cozmo » 10 Jan 2019, 09:06

gazza je napisao:
10 Jan 2019, 00:04
po meni bi trebalo zabraniti prodaju neregistrovanih automobila. posledica toga je ozbiljno smanjivanje mogucnosti za probu vozila pre kupovine. zasto bi ja kao kupac bio lisen probe automobila u voznji, na sta sa neregistrovanim vozilom nemam pravo bez rizika i krsenja zakona.,
Ja sam probao auto bez tablica. Koliko sam upoznat, ovog sa placa znaju patrole koje su tu (jednom u 100 godina, obicno nocu zbog alkoholisanih vozaca), i dopustaju mu da u tom nekom krugu ulica i ravnog dela puta se vrse probe. Vozikali smo se 15 minuta u svim rezimima voznje i sve isprobali. Mada mislim da bi placevi moralo da imaju mogucnost stalnih probnih tablica za vozila.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1569
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sasa lbg » 10 Jan 2019, 09:36

Upravo tako, kad sam kupovao auto na placu (doduse samo jednom) seo izasao na ulice provozao se i video sve sto me zanimalo u voznji.
Bgd u pitanju.
Nekako mi svi zvucite svilenkasti,koristen auto je koristen i ko ne zna da sam pogleda bolje da ne kupuje.
Ja sam kupio 3 polovna auta i jedan koji se ne racuna i nikad se nisam prevario niti sam vodio mehanicare i sl.
Naravno treba imati razumna ocekivanja.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока


Odgovori