Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 771
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od AleksandarAca » 30 Mar 2024, 21:42

@Dare4x4 Na zalost Puntic se iz aviona vidi da je udaren napred po braniku (i kako stoji i boja)...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Kuzmanovic » 30 Mar 2024, 22:01

OMP je napisao:Fiatovi 1.2 i 1.4 su odlicni u svim varijnantama osim multiair, ta MA jedinica je problematicna, jako skupa a remonta skoro pa da nema tj niko ne garantuje, to su motori sa 105 konja atmosferac i 135 konja turbo, znaci njih izbegavati sem eventualno nekih varinati posle 2012 kad su radjene revizije tih MA jedinica ali ni one nisu garaincija da su dobre posto su i one znale da crkavaju, doduse redje nego starije. Ja ga ne bih pazario svakako.

Slika

2009 godiste, 135 Multiair, kod mene presao 55 hiljada km i nula problema sa navedenom jedinicom. Naravno, u CH je u nekom momentu zamenjena sa revidiranom MA jedinicom kao i na verovatno svim tim primercima do sad. Kad se redovno menja ulje i mikrofilter MA jedinice, uz drzanje ulja na max, onda nema problema. To sto ga ti ne bi pazario ne znaci da je motor los.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk



Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3167
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Dare4x4 » 31 Mar 2024, 06:44

AleksandarAca je napisao:
30 Mar 2024, 21:42
Na zalost Puntic se iz aviona vidi da je udaren napred po braniku (i kako stoji i boja)...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Da, vidi se odmah ali pogledaćemo kad se otvori hauba da vidimo da li je bilo nešto ozbiljnije ili samo ogreban pa farban. Nije presudno da bude perfektan estetski, voziće ga stariji čovek po gradu, stajaće napolju itd. U odnosu na ono što smo videli na drugim placevima, ova kola koliko toliko izgledaju normalno.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8055
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 31 Mar 2024, 09:18

Kuzmanovic je napisao:
30 Mar 2024, 22:01

2009 godiste, 135 Multiair, kod mene presao 55 hiljada km i nula problema sa navedenom jedinicom. Naravno, u CH je u nekom momentu zamenjena sa revidiranom MA jedinicom kao i na verovatno svim tim primercima do sad. Kad se redovno menja ulje i mikrofilter MA jedinice, uz drzanje ulja na max, onda nema problema. To sto ga ti ne bi pazario ne znaci da je motor los.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Crkavale su ljudima i zadnje evolucije MA jedinice i to ne bas tako retko, redje nego stare ali opet ima dosta slucajeva sto kod nas sto preko zato kazem da nisu sigurica ni ti koji imaju najnovije generacije i koje su menjane, e sad kako se kome zalomi. Motor nije uopste los niti sam to napisao, vec da MA moze pravi jedini problem u toj prici.



Sad vidim i ja slike, a sinoc nisam mogao, da clio je mk3 restyle i u njemu ima i 1.4 motor i 1.6 koje bih ja najradije uzeo al su dosta redji jer preovladava 1.2 turbo kod njih, tipa 80% tih clio benzinaca na trzistu su 1.2 tce.

Punto i da je udaren napred kakve veze ime ako je to bilo nesto malo pa samo branik radjen samo lepo pogledati kad se otvori hauba dal moze nesto da se vidi...sudeci po pragovima trebalo bi da je sport verzija u pitanju

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3167
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Dare4x4 » 31 Mar 2024, 10:10

Kod Punta sam primetio kad se gleda od napred kroz masku da se vidi zemlja. Kao da tu fali neka plastika odozdo ako je uopšte imao.
Otići će danas da ga pogledaju ljudi kojima je namenjen pa neka sami odluče. Ono što smo juče videli po placevima stvarno ne znam ko kupuje ali očigledno im ide...
@OMP To što misliš da je sport verzija, da li je neki određeni motor u njemu ili se samo tako zove paket opreme?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8055
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 31 Mar 2024, 10:32

Ne mora biti odredjeni motor, sport je isao na vise motorizacija i to je vise vizuelni efekat, sport ima 17 felne (uglavnom vezano za jace motorizacije, slabije motorizacije nose 16 dok stock nosi 15), 20mm krace opruge, pragove, kacket spojler, dublja sedista, hromirani zavrsetak auspuha....to sto vidis zemlju znaci da nema suspleh, moze ali ne mora da ima suspleh, nemaju ga sve motorizacije

Korisnikov avatar
Dzona
Postovi: 164
Pridružio se: 16 Nov 2023, 10:01

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Dzona » 31 Mar 2024, 11:09


Dare4x4 je napisao:
AleksandarAca je napisao:
30 Mar 2024, 21:42
Da, vidi se odmah ali pogledaćemo kad se otvori hauba da vidimo da li je bilo nešto ozbiljnije ili samo ogreban pa farban. Nije presudno da bude perfektan estetski, voziće ga stariji čovek po gradu, stajaće napolju itd..
To je to, gledaš da nije imao neku jaču havariju. A to da je greban - neka je, to mu je svrha Slika
Ionako će u gradu biti pregreban i 'izvrataren' za neki mesec Slika

A pošto je fokus grad - iskreno elastičnost nije toliko presudna (pretpostavljam da je Niš u pitanju), koliko pouzdanost i lakoća održavanja (i naravno potrošnja, koja je bitna svima. Samo nekome manje, a nekome više)

Edit: Clio mi nekako lepši i deluje solidnije odrađen

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3167
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Dare4x4 » 31 Mar 2024, 11:32

Da, u Nišu će se voziti.
Evo sad sam se čuo sa čovekom koji kupuje. Gledaju Renoa, lepši im je unutra. Motor je 1.2 benzinac, 2012. god i početna cena 3900.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8055
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 31 Mar 2024, 16:47

Ok je cena za to godiste, sto se enterijera tice stvar ukusa a kvalitet izrade manje vise isti.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3167
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Dare4x4 » 31 Mar 2024, 18:22

Clio je kaparisan i prevezen na tehnički. Nastavak sledi... Nadajmo se najboljem :D

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14197
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od pedja » 02 Apr 2024, 20:49

@maniaxxx Da li u Sloveniji treba paziti na eventualno poplavljene automobile? Koliko toga je bilo u onim poplavama?

TapaT


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3167
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Dare4x4 » 02 Apr 2024, 22:55

Clio je registrovan i provozao sam ga malopre. Motor u njemu je 1.2 turbo, ako sam dobro zapamtio 103ks, tako nekako. Unutra je kao nov, neverovatno. Koža na volanu i sedištima se vidi da je originalna i nije ni malo pohabana. Ima tom tom navigaciju ali nema mape (može pomoć oko nabavke). Takođe uz auto je stigao i neki daljinski sa tom tom logoom na sebi. Baterije skroz crkle, stavili smo nove ali ne reaguje. Na njemu svetluca neka plava lampica ali šta god pritisnuo na ekranu se ne dešava ništa. O čemu se tu radi? Takođe, na ekranu multimedije smo prebacili na engleski ali na bordu je još uvek nemački i ne znamo kako se menja. Ima gomilu tastera iza volana...
Od spolja ima sitna gradska oštećenja koja ćemo ispolirati u najvećoj meri. Felne su izgrebane opasno. Najveća misterija je zadnje staklo novijeg datuma nego ostala, a i šrafovi na šarkama gepeka su odvijani očigledno. Pretpostavljam da je imao neki blaži udarac od pozadi pa su zamenjena vrata gepeka zajedno sa staklom. Vezni lim i patos u gepeku su kao novi i netaknuti, kao i prednji branik i vezni lim, gde su svi elementi na svom mestu, sve žabice su prisutne, šrafovi netaknuti...
Gume neke za koje nikad nisam čuo, iz 2023. ali zimske, a imaju uzdužne kanale poput letnjih.
Motor od 2000 obrtaja povlači pristojno. Volan stoji pravo, auto ide pravo itd. Diskovi kao novi, brembo pločice...
Sve u svemu, deluje kao OK kupovina za tih 3850e, naročito kada se uzme u obzir ponuda vozila iz te cenovne klase koje smo gledali na placevima u Nišu. Auto je kupljen bez ikakvog predznanja o tom motoru, nadajmo se najboljem :D Voziće ga penzioner, tako da će biti dovoljno samo da ne pravi probleme, nije bitno kako ide.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8055
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 03 Apr 2024, 09:28

Motor je 101 konj tj 74kw

Sto se tice borda kod renoa nema izmene jezika kao kod drugih kola kroz meni vec mora renoovom dijagnostikom

TomTom tj Carminat navigacija kod renoa radi preko sd kartice, pogledaj da li stoji kartica u samoj navigaciji pored displeja a ako je nema moze da se kupi ili apdejtuje , ima preko tom tom sajta ali vidim sad i ovako po netu kod nas prodaju te kartice sa mapama. Daljinski sluzi za upravljanje navigacijom mislim da bez njega ne moze ni da radi i to sto treperi smao plavo je vrv nekako izgubio signal sa navigacijom pa treba da se upari probaj na YT da iscackas koje je resenje.

Da nisu gume esa tecar u pitanju?
Poslednja izmena od OMP u 03 Apr 2024, 09:33, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
AchtungDichtung
Postovi: 148
Pridružio se: 02 Jun 2020, 13:11

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od AchtungDichtung » 03 Apr 2024, 09:30

Sto se tice navigacije, najjeftinije je da vidis od likova na KP koji to prodaju. Obicno imaju za sve modele.
Na primer:
https://www.kupujemprodajem.com/automob ... /127177437

Radi provereno, samo proveri koji tacno model navigacije auto poseduje.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3167
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Dare4x4 » 03 Apr 2024, 09:38

Nisam zapamtio koje su gume, nepoznate su mi skroz ali su nove.
Pored ekrana u slotu je originalna renoova kartica od 4gb ali nisam imao vremena da je stavljam u laptop da vidim šta ima na njoj. Gledaćemo da nađemo potrebne fajlove i da vidimo kako taj daljinski radi. Možda ga treba upariti nekako sa uređajem pošto nije infracrveni, koliko sam video. Nema one diode kao daljinski od tv-a.

Odgovori