N1 vozila

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: N1 vozila

Post od Heinz » 27 Jul 2022, 19:04

Tehnički neispravno vozilo firma valjda ne bi smela da pusti u saobraćaj.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: N1 vozila

Post od ftj » 28 Jul 2022, 09:29

Ide kazna i za vozaca i firmu i za odgovorno lice.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3160
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: N1 vozila

Post od Dare4x4 » 28 Jul 2022, 10:39

Verovali ili ne, ovde škola prevozi seosku desu Zastavinim vozilima iz 2007. Niko nikada nije kažnjen, a o stanju tih vozila ne treba ni trošiti reči. Od vizuelnog pa dalje...

xtrimi
Postovi: 171
Pridružio se: 25 Okt 2015, 12:21
Lokacija: Bgd

Re: N1 vozila

Post od xtrimi » 07 Avg 2022, 20:01

VVujasinovic je napisao:
27 Jul 2022, 00:58
Pozdrav svima, zainteresovala me je ova tema.
Mozda glupo pitanje, ali me zanima da li kao lice bez firme mogu kupiti N1 vozilo preko firme nekog prijatelja kako bi se odbio PDV i da kasnije vozim isti auto bez ikakvih problema?
Čitam neke prednosti u opisu oglasa audija q7 koji je skoro postavljen, spominje se registracija od 20.000 i jeftinije gorivo, je l bi to vazilo iako nemam firmu?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Pa sada realno ne znam kako zamišljaš matematiku ali ajd da pojasnim.
Odbija se PDV samo na nova vozila.
Firma mora da je u sistemu PDV-a da je D.o.o.
Vozilo se vodi u knigama firme ko osnovno sredstvo. registraciju obavlja firma.
Gorivo plaćaš regullarno na pumpi punu cenu kao i servise u servisima koji su u sistemu PDV. ( posle kniigovođa koji obračunava to podnosi zahtev za odbitak PDV i da se isti iznosi vrate firmi - posle 3 meseca)
Naravno gume i ostalo sve važi kao i gore.

Obavezan si da imaš svu opremu u vozilu i PP aparat od 2kg S2 koji se reatestira svakih 6 meseci( ovo ako saobraćanja provali da je N1 vozilo obavezno traži)
Alkohol 0 Vodiš se kao profesionalni vozač. Nema pića ni malo
Kazne ostale su regularne kao i za svakog. Osim recimo za parking, gume, teh, isparvnost. Kamere i ostalo firma je dužna da kaže ko je vozio vozilo ili odgovorno lice iz APR-a pije kaznu i to ne malu.

Sada ako kupiš polovno vozilo, realno plaćaš samo prenos tako da ne vidim uštedu, sem kasnije zajebanciju da ti se vrati pdv od goriva i servisa i delova. Registracija ako je privatno lice je ista. A mislim da je ista i za firmu.

Odgovori