Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k nov)

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od Day Walker » 05 Feb 2017, 15:23

Ako trazis udobno sediste, u Insignii i Astri J imas sedista koja su sertifikovana od strane nemackog AGR (nesto vezano za ledja) i iz licnog iskustva mogu da ih preporucim. Moj cale ima problem sa kicmom ali nikad nije izasao iz Astre umoran ili sa bolom.
Sedista izgledaju ovako:
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od Delija » 05 Feb 2017, 16:32

Dzabe. Problem je sedanje / ustajanje.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od igor_harris » 05 Feb 2017, 16:53

Mozda Renault Captur, ne znam kakav je ovako.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od Delija » 05 Feb 2017, 16:54

Ma kakvi. To skace kao jarac - zar nije Darko pricao o svom bivsem?
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od Ivan » 05 Feb 2017, 17:05

Citroen c5 zadnji model ako ti nije prenisko sedenje, mada se sedi dosta visoko (za limuzinu), drugi auto koji mi je ostao u secanju kao izuzetno mekan, a u tom cenovnom rangu je honda CRV, ona je "dzipasta" pa je verovatno lakse uci/izaci.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

milanns
Postovi: 375
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od milanns » 05 Feb 2017, 22:05

@day walker

Merivica sa ovakvim sedištima bi možda bila korektna varijanta. Mada meriva je na bazi corse, a nju vozih godinama, tvrda je sva.

Citroeni su mozda ok opcija za pogledati iako su mi sedista nekako nekvalitetna ali vredi pogledati c4 picasso ili mozda c5.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od Geza » 05 Feb 2017, 22:08

C3 Picasso?

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od Day Walker » 05 Feb 2017, 23:37

@milanns
Mislim da meriva nema takva sedista.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od Darko » 05 Feb 2017, 23:58

Delija je napisao:Ma kakvi. To skace kao jarac - zar nije Darko pricao o svom bivsem?
Tako je. Tvrd je poprilicno, skace, poskakuje i pored mesnatih guma. Plus i sedista nisu nista posebno, kratak sedalni deo i bez mnogo bocne potpore. Megane je za dve klase bolji i po pitanju udobnosti i sedista. Samo sto je nizak pa se teze ulazi i izlazi, captur je na tom polju bio odlican. Tesko je sve iskombinovati u jednom vozilu a da ne potrosis mnogo novca.

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od sasa lbg » 06 Feb 2017, 07:55

milanns je napisao:@day walker

Merivica sa ovakvim sedištima bi možda bila korektna varijanta. Mada meriva je na bazi corse, a nju vozih godinama, tvrda je sva.

Citroeni su mozda ok opcija za pogledati iako su mi sedista nekako nekvalitetna ali vredi pogledati c4 picasso ili mozda c5.
U C5 su sedista odlična i nisu čak ni niska ali ulazak je malo teži jer su duboka i zavaljena.
Meni nisu problem za ulazak izlazak uopste ali nekom sa bolesnim ledjima nisu bas za preporuku.
Trebaš gledati passata oni imaju ravna sediata i po mom sudu su ulazak izlazak najbolja


Sent from my iPhone using Tapatalk

milanns
Postovi: 375
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od milanns » 06 Feb 2017, 21:36

@Sasa,nisam se dobro izrazio, htedoh reci neodgovarajuca. Meni su ok, mada (u pikasu barem a ne secam se vise u c5) nemaju lumbalnu podrsku. Ili mozda je fora sto su duboka....

Kaptur sam i sam probao kada sam prosle godine kupovao kola sebi i iste utiske imam kao Darko.

@darko, pa tesko je mozda i za ozbiljnije pare pronaci (mada qashqai novi sto ga delija preporuci nije nesto nenormalno skup ali je besmisleno ulaziti u toliku kredu za par hiljada km gosisnje). Eto kontam da bar neki od navedenih modela u prvom postu sa visim nivoom opreme mozda zadovolji. Ali otvoren sam za nove savete i iskustva :)

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k nov)

Post od sasa lbg » 06 Feb 2017, 22:18

Razumeo sam te , Picasso je druga priča u odnosu na C5 nemaju ama bas nikakvu sličnost kad su sedista i sjedenje u pitanju.
Meni su sedista u c 5 odlična ali ima automobila tog ranga u koje se značajno lakše ulazi i izlazi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od Darko » 07 Feb 2017, 00:08

milanns je napisao:
@darko, pa tesko je mozda i za ozbiljnije pare pronaci (mada qashqai novi sto ga delija preporuci nije nesto nenormalno skup ali je besmisleno ulaziti u toliku kredu za par hiljada km gosisnje). Eto kontam da bar neki od navedenih modela u prvom postu sa visim nivoom opreme mozda zadovolji. Ali otvoren sam za nove savete i iskustva :)
Spominjao si mog dustera u prvom postu, nisam ti odgovorio.

Auto vozi vise moj otac od mene, on je imao slicne kriterijume koje si naveo (lak ulazak i izlazak, praktican prtljaznik, preglednost, udobnost na losem putu (zapravo duster i nema udobno oslanjanje nego ima suludo mesnate pneumatike koje ga cine udobnim), sedista u dusteru su prilicno solidna ali bi morao da ih probas). Otac mi je veoma zadovoljan dusterom, osim sto na nasem primerku hoce da krcka tabla na losem putu, ali mozda je to do ovog primerka.

Spominjao si cenu do 14k za nov. Ne znam koji motor gledas. Benzin je ok ako se prelazi mala kilometraza koju si naveo. Na primer duster 2wd 1.2 turbo benzin 125ks u najvisem laureat paketu izadje 14k, na to sigurno moze i lep popust da se dobije. Plus imaju na sajmovima beskamante varijante kredita. Mi smo ga tako uzeli.

Naravno ako ti je cale barem malo esteta po pitanju vozila, gledaj nesto drugo :)

milanns
Postovi: 375
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od milanns » 07 Feb 2017, 21:13

@darko, hvala na utiscima. Jedino su ti cenovnici nejsasni, posebni pdf na kom je kao ažurniji cenovnik nema 1.2 tce i cene su ozbiljnije. Ali verujem da je ok ovaj cenovnik direktno sa web strane. Duster sam kratko juče vozio, sedišta su meni onako..podnošljiva...

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od Darko » 07 Feb 2017, 21:19

Ja sam sa dusterom najdalje isao do trsta i lepo sam podneo put na njegovim sedistima. Duster od 2014 je dobio nova sedista. Za stara kazu da su bila dosta losa.
Duster u laureate paketu lepo izlgleda i ima finu opremu. Sa nekim popustom ako bi se dobio za 13.5k eura deluje kao dobra kupovina (pogotovo ako se izvuce i besplatno servisiranje)

Ovako otprilike.

Slika

Odgovori