Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k nov)

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od Ralee » 05 Maj 2017, 08:43

Nedoumica kao u naslovu. Da li ste imali iskustva sa 3008? Kako se ponasa automatski menjac? Koliko sam razumeo to i nije klasican automatik.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29865
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od trojanac » 05 Maj 2017, 09:35

Lično nisam imao iskustvo sa automatikom ali sam čuo da je odličan. Treba ga probati svakako.
Posetite www.garaza.rs !

milanns
Postovi: 375
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od milanns » 06 Maj 2017, 14:02

@Ralee, po netu se može naći dosta loših iskustava sa tim menjačem. Plus ako se uzima polovan...Iako se u "ortopedski auto" uklapa i automatski menjač mi gledamo samo manuelne.



Inače smo naajbliži CRV-u 2010-2012, medjutim oni ili prelaze sumu koju bismo dali za to godište ili
su sa automatskim menjačem. Bio je jedan naizgled dobar u Temerinu ali nam pobeže...

Ja sam bio (i za sebe) za novu Vitaru (malo na kredit) jer em je auto lepuškast, em je jako pregledan i ima korektan ulazak/izlazak. I ima korektnu cenu u odnosu na konkurenciju. Ali stekao sam utisak da je pretvrd i da se svaka rupa oseća. I sedišta ko da su kratušna u sedalnom delu, ali ajd to možda tripujem. Ne mogu je prežaliti :) I meriva je imala odličnu cenu, ali sem ulaska izlaska slabo je šta tu udobno i prilagodjeno matorcima. ili ljudima sa lošom kičmom (nepregledna, sedišta onako, čudan volan itd).

Probah i npvi QQ što delija predloži i on uz 360 varijantu i jeste verovatno ubedljivo najbolje rešenje ali cena....

A.M.
Postovi: 28
Pridružio se: 22 Jul 2012, 18:03
Garaža: Peugeot 3008
Lokacija: Beograd

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od A.M. » 07 Maj 2017, 20:46

Samo peugeot 3008 sa motorom 2.0 hdi ima klasican automatski menjac koji bi trebalo da je dobar za voznju, oni sa motorima 1.6 hdi imaju poluautomatski menjac (robotizovan, gde automatika vrsi stiskanje kvacila za promene brzina), za koji kazu da cima pri promenama brzina, a i podlozan je kvarovima. Tako sam ja trazio 3008 sa manuelnim menjacem, koji takodje nije bog zna kakav (gori mi je od punta koji sam vozio).

Ulazak i izlazak iz auta je vrlo lagan, sedista su dobra, moj 3008 nije nesto mekan na rupama. Meni najvise smeta polozaj sedenja, gde se ne sedi zavaljeno kako bih voleo, iako mi je do kraja spusteno sediste i dosta oboren naslon. Polozaj sedenja je takav da su noge u kolenima dosta savijene, pa me bole kolena posle sat-dva voznje (bez obzira na tempomat, kad pokusavam da malo ispravim noge u voznji), pa moram da izadjem i proteglim noge. Mislim da bi mi bilo potrebno tiltovanje sedista (obaranje komplet sedista unazad), o kome je bilo reci na forumu.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Ortopedski auto za 8-10k polovan (ili eventualno 14ak k

Post od Ralee » 12 Maj 2017, 19:24

Vidim da se ljudi zale na menjac da elekronika zna da zeza i da je to kvacilo i cela ta automatika dosta skupa za odrzavanje. Cimanje i nije toliko strasno kad se vozi penzionerski.

Odgovori