Koji auto uzeti?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Koji auto uzeti?

Post od tlazar » 08 Jan 2018, 12:46

I ovo je kupljeno preko granice od 12k i to samo zato sto su dali skoro za 1k evra vecu ponudu za stari od fiata i dacije. Ono sto je jos dolazilo kao opcija je 1.4 tipo i 1.4 500L, dakle snaga motora nije igrala preteranu ulogu plus sto mislim da je ovo dobar motor.
Ima sasvim finu opremu, ona polukozna sedista, kozni volan, menjac, tempomat, auto klima, bt, el. rucna kocnica, 17inca alu felne...

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Koji auto uzeti?

Post od McGruja » 08 Jan 2018, 13:05

Čestitam!

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Koji auto uzeti?

Post od nidza » 08 Jan 2018, 13:25

Čestitke! Odlična kupovina.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12312
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji auto uzeti?

Post od shandu90 » 08 Jan 2018, 13:36

tlazar je napisao:I ovo je kupljeno preko granice od 12k i to samo zato sto su dali skoro za 1k evra vecu ponudu za stari od fiata i dacije. Ono sto je jos dolazilo kao opcija je 1.4 tipo i 1.4 500L, dakle snaga motora nije igrala preteranu ulogu plus sto mislim da je ovo dobar motor.
Ima sasvim finu opremu, ona polukozna sedista, kozni volan, menjac, tempomat, auto klima, bt, el. rucna kocnica, 17inca alu felne...
Slika
Probao sam i tu astru i ovu novu, ali je meriva ipak presudila.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Koji auto uzeti?

Post od Risto » 12 Mar 2018, 00:30

Drugari,

treba mi vaše mišljenje/savet šta raditi u ovoj situaciji. Neki su već čitali, već neko vreme aktivno tražim posao u DE/AT, ako bi bilo sreće, možda bi taj proces mogao da završim u nekom skorijem roku (3-6 meseci). Muči me muka šta raditi sa autom?

Postoje dva puta :)

1. Ćekaj da se nešto dogodi i prodaji auto "na brzinu". Negde bi bilo realno da od momenta kada dobijem posao do momenta kaa odem tamo imam 2 meseca (ako im se ne žuri - onda 3). Moji žive u Bosni, tako da bi ja morao da prodam auto dok sam ovde jer ne bi bilo izvodivo da ga prodaje moja porodica. To povlači neka pitanja/dileme, da li je neko imao iskustva sa prodajom malo manje traženog primerka koji bi trebao da bude u vrhu sa cenom zbog stanja? Nisam siguran da bi uspeo da prodam auto za tu neku "realnu" cifru u kraćem roku. Jedinu osobu koju znam a da je prodavala e87 je Dag, njegova iskustva nisu baš najsrećnija,

Da li je realno naći kupca za e87 za neki "gornji" deo cene za nekih mesec do dva? Znam da ga mogu prodati za neke "bedne" pare ali ne bi baš da ispadnem budala.

2. Početi sa prodajom odmah, ako ga prodam a nisam dobio posao, onda bi morao da kupim drugi (pristojan) auto za to vreme dok ne nađem posao. Postoji opcija da ne uspem do leta da nađem posao, onda bi bilo moguće da idem tek iduće godine tako da ne bi hteo da budem bez auta. E sad, kupovina drugog, lakše utrživog auta, vodi sa sobom sigurno neke troškove. Da li je stvarno realno da neku Astru J, Golfa VI i sl. mogu prodati sigurno u roku od mesec dana ili i to zavisi od xy faktora?

Da li mislite da bi više para izgubio kupovinom novog auta ili da dam mališu "za koliko može" kada problem dođe pred vrata?

Drugi deo problema se odnosi i na to što je mališa u perfektnom stanju, znači prošle godine sam mu uzeo novu bateriju, uradio servis (radim ga na 2 godine), idući servis mi je tek u maju, imam dva seta dobrih guma. Bukvalno do maja iduće godine trebam samo registraciju platiti. Taj "novi" auto bi morao biti spreman svakog dana da ide u Nemačku na put bez da sekund mislim na auto, tako da bi morao opet da uzmem nešto kršteno.

Kakva su iskustva sa "hitnim" prodajama? Šta da očekujem po pitanju cene?

Nisam nikada ovako prodavao auto, naša auta su uvek kupovali naši prijatelji/poznanici, pa ne mogu da procenim kako bi prošao sa e87 na "realnom" tržištu. Postoji i treća opcija, da vozim ovaj auto tamo, ali nekako mi se to ne radi ako baš ne budem morao. Voleo bi uzeti nešto treće, makar i lošije ako mi bude falilo novca za selidbu (mada ne bi trebalo, spremio sam jak budžet :) ).

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Koji auto uzeti?

Post od Kuzmanovic » 12 Mar 2018, 00:52

Okaci automobil na oglase za neku jaku cenu pa ako nadjes kupca prodaj ga i budi srecan sto si zaradio. U medjuvremenu ispitujes trziste koliko su ljudi zainteresovani za tvoj automobil i koliko su spremni da plate.

Druga opcija je da ga vozis do samog kraja, pa kad saznas da definitivno ides u inostranstvo, okacis ga na oglase za neku realnu cifru i probas da nadjes kupca. Ukoliko se niko ne javi, das ovascenje nekome u koga imas poverenja i on ti proda automobil. To je pod uslovom da imas tako neku osobu i da ti ne zavisi odlazak od tih para od automobila.

Davanje automobila za neku smesnu cenu zbog hitne prodaje je glupo ukoliko ti ne fale pare. Ako ti pak fale, od mene imas 2500e kad god resis da ga prodas. :mrgreen:

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Koji auto uzeti?

Post od Risto » 12 Mar 2018, 01:09

Ne fale mi pare za odlazak, to definitivno, jedino bi sa tim parama isfinansirao idući auto tamo. Ta druga opcija, da ga ostavim nekome da ga prodaje je isto tako potencijalno moguća, ali moram videti da li će ta osoba ostati u zemlji :D Ostali drugari se ne razumeju u auta, i nisu baš materijal za prodavca.

Hvala za ponudu, cenim da mogu malo više da dobijem za auto :D

Verovatno si u pravu oko oglasa, tako bi mogao da vidim da li grešim oko toga da li će ga biti teško prodati.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Koji auto uzeti?

Post od Ikac » 12 Mar 2018, 01:18

Ja dajem 3000. :D Šalim se.. I ja sam u sličnoj situaciji. U avg / sep bi trebalo da odem u SAD. Razmišljao sam da prodam Brava, ali sam na kraju odlučio da ga poklonim sestri, zato što mi je iskreno žao da ga prodam. Mlad, kupljen nov u Srbiji, malo prešao, odradio sam mu pre 2000 km veliki servis, zamenio diskove i pločice, novi i letnji i zimski set guma itd. Realno auto je NOV NOV :D. Iskreno nemam živaca da me zovu razni likovi, da dolaze da ga probaju, da mu nalaze nepostojeće mane i sl., da mi spuštaju cenu, nude razne zamene itd.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Koji auto uzeti?

Post od Vladapetr » 12 Mar 2018, 01:33

Mislim da grešite, barem iz mog iskustva tako deluje. Napiši realan oglas i stavi realnu cenu, trebalo bi brzo da ode. Meni 200-300e ne igra ulogu ako to podrazumeva peglanje sa raznim fijucima i odlazak kod X "majstora" koji će da izmišljaju neke kvarove, zato u startu napravim takvu cenu koja će mene najmanje da košta vremena i živaca. Cene na oglasima su uglavnom projektovane tako da se uživo obore nekih 10% pa i to treba uzeti u obzir.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Koji auto uzeti?

Post od kragujevac » 12 Mar 2018, 07:32

Da sam na tvom mestu ja bih taj auto, ako je već u takvom stanju kako si opisao, povezao "gore". U Nemačkoj imaš prava prvih 6 meseci da ga voziš na srpske tablice, tako da imaš dovoljno vremena da odlučiš šta ćeš da radiš. Opcija prebacivanja na nemačke tablice nije nešto ekstremno skupa ako se radi o autu koji je već bio registovan na tvoje ime (ne plaćaju se "redovni" troškovi kao kad bi uvozio auto).
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Koji auto uzeti?

Post od Risto » 12 Mar 2018, 07:44

Da li postoji ograničenje, tj. neko pravilo, koliko moraš da voziš tamo taj auto kada ga uvezeš?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk


Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Koji auto uzeti?

Post od kragujevac » 12 Mar 2018, 07:59

Ne postoji ograničenje koliko "moraš", postoji ograničenje da smeš da ga voziš maksimalno 6 meseci sa srpskim tablicama od datuma prijavjivanja u Nemačkoj + auto mora da bude minimalno 12 meseci pre uvoza u tvom vlasništvu da bi ostvario tu varijantu povlašćenog uvoza.
Na webu mogu da se nadju i podaci da auto sa stranim tablicama može da se vozi 12 meseci u D, mada ja u krugu poznanika imam čoveka koga su posle 6 meseci pismeno opomenuli da treba da "reši" tu situaciju da ne bi ušao u carinski prekršaj. E sad, ne znam da li su ga opomenuli pre vremena da mu daju još 6 meseci "fore" da reši to, ili je tih 6 meseci bio deadline. U svakom slučaju, ako ga u tih 6 meseci prevedeš na D papire onda si na sigurnom.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Koji auto uzeti?

Post od Risto » 12 Mar 2018, 12:17

Pogrešno sam postavio pitanje :(

Da li, kada iskoristiš tu opciju za "povlašćeni" uvoz, imaš neki rok u kome ne smeš da otuđiš auto?
Da li ja recimo mogu da uvezem auto danas, i prodam ga sutra u DE kako bi kupio treći ili nemam pravo da ga otuđim (lupam) godinu dana?

Ja bi ga svakako radije prodao, jer bi malo hteo da promenim auto, ali nisam baš raspoložen da ga poklonim nekome.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Koji auto uzeti?

Post od kragujevac » 12 Mar 2018, 12:37

Nemaš ni vremensko niti bilo kakvo drugo ograničenje za prodaju automobila posle prevodjenja na nemačku papirologiju. Onog momenta kad auto ima ZB1 i ZB2 (Zulassungsbescheinigung 1 i 2) je isti kao bilo koji drugi auto u D i možeš da radiš sa njim šta ti padne na pamet.
Ti možeš, tehnički gledano, da ga prodaš i pre prevodjenja (sa srpskim papirima), jedino što je krug interesenata za aute sa stranim papirima u D problematično mali, shodno tome su i cene koje se nude bezveze.
Ja bih se na tvom mestu raspitao koliki bi tačno bili troškovi prebacivanja na D papire, pa bih tek onda razmatrao opcije. Ne znam koju "osnovu" uzima ta služba ovde pri proceni vrednosti vozila koje se povlašćeno uvozi, verovatno im je DAT-Schwacke neki reper (pretpostavljam).
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Koji auto uzeti?

Post od passenger » 12 Mar 2018, 14:06

U AT smes na SRB tablama 6 meseci da voziš. Posle moras da ga preregistrujes. U CH godinu dana
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Odgovori