Auto do 7000 chf

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto do 7000 chf

Post od Ivan » 07 Nov 2017, 15:23

Vozna dinamika ubedljivo najjaca u klasi, jedino e90 moze da isparira, pa tek onda mondeo i mercedes, ako je to bitno.

http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek

Od nevozackih pouzdanih auta vece kubikaze/snage moze da gleda prve serije audija sa 3.0tdi motorima, nose zf6, a ima i poneki saltung (a moze i v6/v8 da trazi), kod alfe samo 1.9 ima potencijalan problem sa menuelcem, kao i opel, a posto ima jeftino opelovog majstora to nije problem jer je menjac GM.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Auto do 7000 chf

Post od stefanan » 07 Nov 2017, 16:01

Klip zvani legendarni argument u raspravama na fejsu :mrgreen:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto do 7000 chf

Post od Xepoj87 » 07 Nov 2017, 16:29

Pa dobro, ne daj Boze da Bmw ili Mercedes spustis na 10.6cm visine, na koliko stoji Alfa, cisto sumnjam da bi i dalje bila nazivana vozackim autom :)
Cisto poredjenja radi, C63 AMG ima 11.2cm ground clearance, sto je 0.6cm vise od Alfe.
Opet, na testu je auto sa najlaksim nosem, 1.9 jtdm, dok su ovi veci motori dosta tezi napred, sto i sami vlasnici navode kao najvecu manu recimo 2.4 jtdm motora.
Dakle, ako se navodi prednost vozne dinamike na 159, trebali bi navesti i mane procesa kojim su dosli da se FWD auto ponasa bolje od RWD, a to je tvrda i neudobna voznja, kao i odstojanje od poda dovoljno da ceses sve zivo, niza od 90% hothatcheva.
Uzmes e90, spustis i skontas sta je vozna dinamika, bez bezanja preko nosa.
C klasa nikada nije ni pokusavala da bude toliko dinamican auto, a pogotovo W203, mada, ako bi W204 samo spustio na tu visinu i stvrdnuo ogibljenje, nema tu teska nosata FWD Alfa sta da radi.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Auto do 7000 chf

Post od Darko » 07 Nov 2017, 16:40

Covek trazi solidan auto sa dosta snage da izvuce uz breg i da moze psa da ubaci u gepek. Ne znam koliko je prosecnim korisnicima bitno sve ovo sto navodite, kilograme, sekunde.. Itd. Doslo se maltene dotle da se 1.8 motor iz 159 poredi sa lotusom i porse kajmanom. Nidje veze.
Alfa ima svoje prednosti a one su svima jasne. 159 za nizu cenu pruza odlican paket. Pritom izgleda i dan danas fenomenalno. Izgleda savrseno za tu klasu, ima prelep kokpit, jake motore, dobra sedišta, sportski imidz.
Ok mana joj je to sto je teska napred ali da li to korisnik moze da oseti u normalnoj pa i ostrijoj voznji. I pored tog nosa verujem da lezi mnogo bolje od mnogih konkurenata koji su se ovde predlagali. Uostalom uvek moze da se uzme primerak sa Q4.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Auto do 7000 chf

Post od starac vujadin » 07 Nov 2017, 16:49

Darko nešto si nervozan...

Moj post je bio odgovor na pitanje koje je postavio Xepoj o dotičnom motoru. Taj motor je u modelu 4c koji je konkurent Caymanu i Lotusima. Tako da ima veze, a tako je i napisano. Ko hoće da razume, razumeće, ko hoće da se sprda taj će da uzvrne značenje svemu živom.

Passenger uopšte nije za 159, tj. 159 nije z anjega i ne treba ni da razmišlja o tom autu.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto do 7000 chf

Post od Xepoj87 » 07 Nov 2017, 17:00

Ne mogu se slepo samo prednosti necega iznositi. Cak i na ovom gore testu iz kog je izvucen ovaj snumak, Alfa je na 8. mestu, a 7 godina stariji W203 Mercedes, na drugom, Bmw na prvom i A4 na trecem.
Passat 4., mondeo 5, peugeot 407 6, accord 7. i tek onda Alfa.
Alfa je tezi i veci auto od Bmwa i Mercedesa, a nudi manje mesta unutra, dosta je neudobnija i ima manji gepek.
Ima menjac koji je gori nego u Mercedesu, a odmah da ti kazem da Mercedes nema dobar menjac ni pod razno. Ja sam se sokirao kada sam probao, ocekivao sam zaista dobar i precizan menjac.
Ne znam koje to jake motore ima, kada je slabija od konkurencije u svakoj klasi.

Dakle, auto ima prednosti i mane, a nije se ni povela prica da li je neki bolji ili losiji, pre Ivanovog posta, jer sada vozi 159, pa mora malo da je brani. Pogotovo sto smo ovu temu obrnuli barem 3 puta do sada.

Ja sam rekao da je 1.8 najbolji motor, starac odgovorio sa informacijama o motoru i tu je trebalo zavrsiti, bas da ne bi doslo do ivakve rasprave, jos u totalno pogresnoj temi.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto do 7000 chf

Post od Ivan » 07 Nov 2017, 17:18

Nedaj boze da se ne ospore alfine realne prednosti i traze neke kvazi mane, po podacima koje sam ja nasao alfa ima 140mm klirensa, ali svakako nisam primetio da cesem sve zivo. A voze ljudi i jelte spustene alfe koje tek onda imaju superiorne vozne karakteristike ako se zalazi u domen cuninga.

A nisam ni spomenuo ubedljivo najbolju sasiju, zbog koje je daleko udobniji od e90 na fabrickim runflatovima koji mi je bio drugi pik.

Nebitno, vise mi je bilo simptomaticno kako se spomenuo tezak nos, sto mi je delovalo kao implikacija losih voznih osobina, a one najbolje :kezo:

Ja licno na menjac nemam zamerki, cak sta vise zadovoljan sam, a imao sam automobile sa odlicnim manuelcima, bmw i vw, svakako mi je makar 2 klase bolji nego u mercedesu, ali neka ostane to kao subjektivno, jer sam ja jos na relativno niskoj km (140k) i prvom (fabrickom) neprskanom menjacu :kezo:

Realno ni blizu ne lobiram za alfu (ako uopste) kao ti za mecku, samo sam odgovorio na ono sto mi je licilo na trolovanje, ali dobro, zivot ide dalje :)
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto do 7000 chf

Post od Xepoj87 » 07 Nov 2017, 18:22

Da se ne bi frljali sa tim brojkama i ko je sta gde nasao, samo cu ti postaviti sliku Exea pored 159, koji ima 13.5 cm ground clearance:
http://cdn2.autoexpress.co.uk/sites/aut ... 345448.jpg

Na tom sajtu gde si ti nasao da Alfa ima 14cm ground clearance, navode za A4 10.7cm, a evo i slike ta 2 auta uporedo, pa sam proceni da li je Alfa niza:
http://img.turbo.fr/03E8024604866394-ph ... -4-jpg.jpg
U realnosti, A4 ima 12.8cm ground clearance.

Ostavicu samo linkove, produzi post na 7km, a neka ostane na ova 2km ubijanja foka :)

Pored toga, na onom testu koji si ti postavio, kazu da je Alfa neudobna, ali eto, tebi je udobnija ;)
Nista ja sam ne zakljucujem, samo iznosim cinjenice i zapazanje dosta strucnijih i objektivnijih od mene.
Da sam hteo, napljuvao bih i Bmw, jer realno, da licno biram, pre bih kupio Giuliu, nego 3-ku, vise klase me ne zanimaju.
Prednost Bmwa je uvek i bila to sto uspe da napravi izuzetno dinamican auto, a opet da bude jako udoban, rekao bih da su tu najbolji.
Nisam hvalio Mercedes, rekao sam da ima los rucni menjac, cak i ovaj moj model, a kamoli stariji, koji je 2. na tom tvom testu.
Samo je Alfa uspela jos losiji da napravi na 159.
Ne razumem komentar da si jos uvek na prvom menjacu, zasto je to bitno?
Ja nikada ne izmisljam stvari, za Giuliu sam rekao sta sam imao i iskreno sam je bas nahvalio i rekao da bih je rado vozio.

https://www.auto-motor-und-sport.de/ver ... 54602.html
8. Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
382 points
The driving machine sets standards in driving safety, but has a weak engine, unsatisfactory comfort and operating defects.
http://www.autoexpress.co.uk/car-review ... -jtd-lusso
The front-wheel-drive Alfa is characterful and fun, which immediately gives it a distinct advantage over the Audi. But it’s simply not as capable as the two rear-drive cars in our test. While the 159 turns in sharply and the steering has good feedback, there are other significant weaknesses that the firm needs to address – in particular body control, ride comfort and noise insulation.

However, the Alfa wasn’t that much faster in our performance tests – it was hampered by a heavy kerbweight, long gearing and a notchy shift.

This extends to the car’s dimensions. It’s a significantly bigger machine than its rivals, nearly 100mm longer than anything else here, plus it’s lower and wider, too. No wonder the Alfa looks
so athletic. But given its size, why does it have such a small boot and paltry rear legroom?

This is a question we’d like to put to thefirm’s packaging experts. However, the fact it has long overhangs and a shorter wheelbase than either the Mercedes or BMW goes some way to explaining why things are so tight.
https://www.goauto.com.au/car-reviews/a ... 31103.html
Room for improvement
Unyielding ride, engine noise, relatively space inefficient, squeaky trim, huge turning circle, poor ground clearance

On the other hand, aided by nicely weighted steering, the front-wheel-drive 159 Ti 2.4 JTDM sedan changes direction with measurably more agility and poise than before. It stays hunkered down through corners, much like a bobsled, wearing grippy 235/40/R19 rubber shoes ensconcing a fine Brembo brake set-up.

Let’s not get carried away though.

The truth is, a Ford Mondeo – let alone a BMW 3 Series or Mercedes C-class – is dynamically more accomplished and involving. The Ti 2.4 JTDM – like all 159s – still feels too wooden and inert to be classed as a proper sports sedan, lacking the taut body control and supple ride comfort that sets the best ones apart.

Ono sa cime se i ja slazem sa svim review-erima, jeste da je najlepsi auto bez konkurencije u klasi te generacije, nesto sto Giulia nije uspela da ponovi.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10382
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Auto do 7000 chf

Post od sebekkg » 07 Nov 2017, 18:45

Ja trenutno imam prilike da vozim alfu 159 2009. godiste 19jtd 150ks, koja ima kozni enterijer i sedista se podesavaju na vise mesta, lumbalna podrska... . Jedino sto meni kao nekom ko ima 188cm visine smeta jeste malo mesta, nekako mi deluje da sediste ne moze dovoljno dole, pa se malo grbim da bih lepo gledao ispred auta. Dok u mojoj fabiji imam vise mesta iznad glave. I realno ima malo mesta za auto svojih gabarita. Sem toga auto nema vise mana. Menjac je jaci mozda za prvu kada se ubacuje pri skoro pa zaustavljanju sem toga nisam primetio da je losiji.
Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45739
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Auto do 7000 chf

Post od Geza » 07 Nov 2017, 19:42

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto do 7000 chf

Post od Xepoj87 » 07 Nov 2017, 19:54

To sto je nesto losije od neceg drugog, ne cini tu stvar losom, vec kako je i receno, samo losijom od te druge stvari.
7g tronic menjac nije sranje, nego je losiji od zf8 i 9g tronica.
Problem je sto svako ko vidi da je neko napisao da je nesto losije, dozivljava kao da je neko rekao da je to lose.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Auto do 7000 chf

Post od passenger » 07 Nov 2017, 20:19

Dobri jaki opeli, al nikako ne volim minivan. Sve mislim prevrnuću se u prvoj krivini :)

Ovome i služe teme na forumu. Dosta ste mi pomogli u razmišljanju hvala svima na komentarima.

Kad se vratim iz Srbije, probaću jedan W203 FL i jednu Alfu 159. Možda me klikne kod Alfe, videćemo. Takodje i suprugu treba da klikne pa ćemo odlučiti. Njoj i Vektra C odgovara, vozila je jednu ranije. Vektra predstavlja najracionalniji i najdosadniji izbor od svih. Koliko je hoću, toliko je neću. Skroz bih bio ravnodušan prema tom autu.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4162
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Auto do 7000 chf

Post od carov2 » 07 Nov 2017, 20:53

Nešto me vuče da postavim ovo...
http://www.zeperfs.com/duel1369-1586.htm

:D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Auto do 7000 chf

Post od passenger » 07 Nov 2017, 21:02

Vidi sa C280 šta kaže,kakav 220cdi
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4162
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Auto do 7000 chf

Post od carov2 » 07 Nov 2017, 21:05

Nema verzije sa 210ks...ne mogu bez nje na megdan...
Alfisti se kunu...210, miljama bolji od 200...
200, bagra, zapamćen kao veliki promašaj...
Edit
Nego, bre, ja gledam da ti pomognem, ti me zajebavas ovamo...
Prešao si na Hekijevu stranu...
Sent from my SM-G935F using Tapatalk



Odgovori