Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS) - Iskustva

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
Profa
Postovi: 66
Pridružio se: 17 Okt 2017, 08:18
Garaža: Renault Megane 1.5dci 110KS
Lokacija: Srbija, Beograd

Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS) - Iskustva

Post od Profa » 29 Dec 2017, 18:29

Pozdrav drugari,

Interesuju me iskustva ljudi koji su posedovali ili vozili navedeni model Renault-a (Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS)). Iskustva tipa: kolika je potrošnja goriva, snaga, ubrzanje i kontrola na putu prilikom vožnje, enterijer, neke informacije o karoseriji, da li su imali problema kompjuterom ili elektronikom, kao i neki od najčešćih kvarova, itd.

:cool!: :cool!: :cool!:
:D :muzika: :cool!: Mimara :cool!: :muzika: :D

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS) - Iskustva

Post od OMP » 29 Dec 2017, 19:30

koliko sam ja upoznat nema nikakvih mana, taj 1.5 motor je provereno dobar posebno u tim novijim generacijama, koliko znam u renou su taj motor vise puta unapredjivali i sredjivali mane koje je imao sa pocetka karijere, prve generacije tih motora kad su nastale imale su problem sa pumpama visokog pritiska koje su znale i dizne da ostete (najucestalije kod modela sa delphi ubrizgavanjem, siemens je bolji ali tezi i skuplji za repariranje), reno je tu gresku i priznao ako se ne varam i od 2005 godine su to resili pa modeli posle toga nemaju problema. kazu da su najkriticnije kilometraze oko 150.000km i tu treba otvoriti cetvoro oci kod provere ali opet sve je to relativno i zavisi kako je auto odrzavan. oko elektronike nisam cuo da su problematicni, sem kod nekih ranijih generacija da su zezali senzori radilice i pritiska goriva ali to su jeftine stavke uglavnom resavane sa malo kontakt spreja, ne znam kod novijih generacija dal je isto tako, kod starijih modela renoa su i kartice znale da zezaju ali kod novijih je i to reseno.
E sad ono sto meni smeta kod tog auta i zbog cega ga vrv ne bih kupio nikad jer kvalitet izrade tj materijali u enterijeru kao i komfor, burazer je kupio novog megana cini mi se bas 2012 samo je benzinac i neka srednja oprema, meni je taj auto katastrofa kad sednem u njega, tapaciri neka bedna plastika, tabla takodje, rucice, prekidaci, sve nekako jadno kao da je dacia, mesta jako malo a auto spolja prilicno veliki, ja sam visok 190 i da bi neko seo iza mene na suvozacevom mestu mi deo table udara direktno u kolena, pri nekim kocenjima bude vrlo neprijatno, sta znam u voznji nekako krut, sedista takodje tvrda i neudobna, mozda sve to zavisi od nivoa opreme ali meni je taj auto totalno razocarenje unutra a spolja mi se jako svidja, posebno gt line verzije.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS) - Iskustva

Post od Heineken » 29 Dec 2017, 23:52

^
Jel bas Megane ili je ona Generation verzija?

Ja sam uvek sedeo u modelima sa top opremom, nije mi bas toliko los enterijer bio ok skroz.. u Generation mi je bas losa plastika i sve izgleda kao sto si rekao Dacia..

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS) - Iskustva

Post od OMP » 30 Dec 2017, 09:10

mislim da je turcin tj generation ali nema to nikakve veze isto izgleda kao i francuz, mora biti i isti kvalitet izrade, isti materijali, itd. samo se sklapa u turskoj kao i fluence i jos neki modeli, jedino sto moze da se razlikuje po nivou opreme i da takav deluje lepse i kvalitetnije

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS) - Iskustva

Post od Velja » 30 Dec 2017, 09:21

Pisano je ovde da je Generation skroz drugi auto, prevara zapravo :kafa:

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS) - Iskustva

Post od OMP » 30 Dec 2017, 09:38

ne znam detalje, sta se to toliko razlikuje? meni isto izgledaju na oko i spolja i unutra, jedino ako se stedelo na materijalima

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS) - Iskustva

Post od OMP » 30 Dec 2017, 09:48

sad sam brzinski procesljao i procitao na nekom forumu da se uglavnom zale na kvalitet plastike kod turcina (mada to je od coveka do coveka nisu svi primetili tj ne smeta svima), meni jeste to prvo upalo u oko kad sam gledao ovog burazerovog, plastika gora nego kod logana ili sandera, sve ostalo na autu je isto kao i kod francuza, doduse kazu da francuz ima nekih sitnijih detalja u enterijeru koje turcin nema a koje enterijer cine lepsim, nisam toliko zagledao ali moguce jer ovaj turcni deluje prilicno bedno. mehanika kazu ista

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS) - Iskustva

Post od Risto » 30 Dec 2017, 11:02

Generation je, navodno, urađen sa dosta delova sa druge generacije. Odlikuje ga lošija završna obrada i kvalitet plastike, kao i nedostatak iole novije i modernije opreme (auto je klotarica).

Što se tiče konkretnog Megane-a 1.5 dci, u pitanju je vrlo solidan auto sa odličnim motorom. Ako ti odgovara Megane, 1.5 dci je odličan izbor za prosečnog vozača kome je 110ks dovoljno.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS) - Iskustva

Post od Heineken » 30 Dec 2017, 13:48

Eto vidis da ipak ima razlike. :pivo:

Korisnikov avatar
Profa
Postovi: 66
Pridružio se: 17 Okt 2017, 08:18
Garaža: Renault Megane 1.5dci 110KS
Lokacija: Srbija, Beograd

Re: Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS) - Iskustva

Post od Profa » 01 Jan 2018, 18:39

Znači da je mašina ok. Da li znate nešto vezano za potrošnju i koje bi ulje bilo najbolje za navedeni model? Da li baš ELF koji reklamiraju ili neko drugo? Pošto se ne razumem baš oko ovih stvari pa je bolje da pitam.. :sesir:
:D :muzika: :cool!: Mimara :cool!: :muzika: :D

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS) - Iskustva

Post od OMP » 01 Jan 2018, 21:07

ulje naravno da ne mora biti elf jer nije ono bogom dano za taj motor, to je cisto promovisanje "domaceg" benda kao sto italijani promovisu seleniju kao domace ulje, mercedes mobil, bmw castrol, itd., bitno je samo da ispostujes gradaciju koju fabrika nalaze, u taj motor m, kao i kod mnogih drugih savremenih , ide full sintetika 5w-40
sto se potrosnje tice fabricki deklarisana je oko 5l u gradu i blizu 4 na otvorenom, sto naravno nema ni veze sa realnim citajuci neka iskustva ljudi i po mojim nekim iskustvima sa slicnim motorima i performansama po gradu tesko ispod 7l

Korisnikov avatar
Profa
Postovi: 66
Pridružio se: 17 Okt 2017, 08:18
Garaža: Renault Megane 1.5dci 110KS
Lokacija: Srbija, Beograd

Re: Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS) - Iskustva

Post od Profa » 01 Jan 2018, 21:30

OMP je napisao:
29 Dec 2017, 19:30
koliko sam ja upoznat nema nikakvih mana, taj 1.5 motor je provereno dobar posebno u tim novijim generacijama, koliko znam u renou su taj motor vise puta unapredjivali i sredjivali mane koje je imao sa pocetka karijere, prve generacije tih motora kad su nastale imale su problem sa pumpama visokog pritiska koje su znale i dizne da ostete (najucestalije kod modela sa delphi ubrizgavanjem, siemens je bolji ali tezi i skuplji za repariranje), reno je tu gresku i priznao ako se ne varam i od 2005 godine su to resili pa modeli posle toga nemaju problema. kazu da su najkriticnije kilometraze oko 150.000km i tu treba otvoriti cetvoro oci kod provere ali opet sve je to relativno i zavisi kako je auto odrzavan. oko elektronike nisam cuo da su problematicni, sem kod nekih ranijih generacija da su zezali senzori radilice i pritiska goriva ali to su jeftine stavke uglavnom resavane sa malo kontakt spreja, ne znam kod novijih generacija dal je isto tako, kod starijih modela renoa su i kartice znale da zezaju ali kod novijih je i to reseno.
E sad ono sto meni smeta kod tog auta i zbog cega ga vrv ne bih kupio nikad jer kvalitet izrade tj materijali u enterijeru kao i komfor, burazer je kupio novog megana cini mi se bas 2012 samo je benzinac i neka srednja oprema, meni je taj auto katastrofa kad sednem u njega, tapaciri neka bedna plastika, tabla takodje, rucice, prekidaci, sve nekako jadno kao da je dacia, mesta jako malo a auto spolja prilicno veliki, ja sam visok 190 i da bi neko seo iza mene na suvozacevom mestu mi deo table udara direktno u kolena, pri nekim kocenjima bude vrlo neprijatno, sta znam u voznji nekako krut, sedista takodje tvrda i neudobna, mozda sve to zavisi od nivoa opreme ali meni je taj auto totalno razocarenje unutra a spolja mi se jako svidja, posebno gt line verzije.
OMP je napisao:
01 Jan 2018, 21:07
ulje naravno da ne mora biti elf jer nije ono bogom dano za taj motor, to je cisto promovisanje "domaceg" benda kao sto italijani promovisu seleniju kao domace ulje, mercedes mobil, bmw castrol, itd., bitno je samo da ispostujes gradaciju koju fabrika nalaze, u taj motor m, kao i kod mnogih drugih savremenih , ide full sintetika 5w-40
sto se potrosnje tice fabricki deklarisana je oko 5l u gradu i blizu 4 na otvorenom, sto naravno nema ni veze sa realnim citajuci neka iskustva ljudi i po mojim nekim iskustvima sa slicnim motorima i performansama po gradu tesko ispod 7l
Hvala ti na odgovorima brate, mnogo znači. :plusone: :doubleup: :thumbup: :cool!:
Poslednja izmena od Profa u 01 Jan 2018, 21:34, izmenjeno 2 puta ukupno.
:D :muzika: :cool!: Mimara :cool!: :muzika: :D

Korisnikov avatar
Profa
Postovi: 66
Pridružio se: 17 Okt 2017, 08:18
Garaža: Renault Megane 1.5dci 110KS
Lokacija: Srbija, Beograd

Re: Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS) - Iskustva

Post od Profa » 01 Jan 2018, 21:33

Jedino me još interesuje odgovor na svakidašnje pitanje što se tiče plivajućeg zamajca(kvarovi i ako dodje do kvara koliko košta da se stavi dobar set)? Čuo sam da su ga ugrađivali u modele od 110ks dok ga modeli od 90ks valjda nemaju.
:D :muzika: :cool!: Mimara :cool!: :muzika: :D

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS) - Iskustva

Post od OMP » 01 Jan 2018, 22:32

nema na cemu sta god mogu da pomognem tu sam...

sto se tice zamajca tu vec nisam siguran kod prethodne serije megana onaj jaci (105 konja) ima plivajuci a slabiji (86) valjda nema isto i kod 1.9 varijanti ima verzija sa i bez, moguce da je i kod novog tako.

nije taj plivajuci toliki bauk i ne strada tako cesto, vise se narod plasi toga nego sto stvarno pravi probleme, cesce strada set kvacila a azamajac i kad se načne moze on jos dosta da gura, provali se ako je los, mislim da je okvirna cena tih zamajaca oko 300-350e plus set kvacila 150-200 plus ruke, jbg izadje to dosta kad se sabere, treba bar 500e za tu igranku.

Korisnikov avatar
Profa
Postovi: 66
Pridružio se: 17 Okt 2017, 08:18
Garaža: Renault Megane 1.5dci 110KS
Lokacija: Srbija, Beograd

Re: Renault Megane 2012 god. 1.5 dci (110 KS) - Iskustva

Post od Profa » 02 Jan 2018, 15:11

Što se tiče ugradnje Xenona, da li preporučuješ ili su ok i ova svetla što dolaze sa njim? :)
:D :muzika: :cool!: Mimara :cool!: :muzika: :D

Odgovori