Mini countrymen vs golf plus

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Cinoeye
Postovi: 60
Pridružio se: 14 Maj 2016, 03:58
Garaža: mazdaspeed 3; Audi Q7
Lokacija: Tu i tamo

Mini countrymen vs golf plus

Post od Cinoeye » 25 Feb 2018, 23:46

Драге колеге, узимамо ауто за по граду(возиће га углавном моја жена) и да га задржимо годину две..... Планирамо ту негде око 6-7000 евра да платимо. Нашли смо два аута која јој се свиђају-
2007 мини купер кантримен 1.6 дизел
2007 голф плус 1.9 тди аутоматик.
Нашао два примерка сличне цене и километраже, солидно очувани....
Молим за савет који од ова два изабрати.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Mini countrymen vs golf plus

Post od Vladapetr » 26 Feb 2018, 00:08

Mini Countryman se proizvodi negde od 2010, to što si video je verovatno Mini Cooper. Golf Plus je veći auto, ali je Mini osetno lepši. Ja Minija ne bih smeo da uzmem osim sa besprekornom istorijom i tek nakon pregleda od strane ozbiljnog servisa.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30016
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mini countrymen vs golf plus

Post od trojanac » 26 Feb 2018, 00:09

Ako su u približno istom stanju ja bih radije odabrao MINI pod uslovom da skuplje održavanje ne predstavlja problem. Ipak je to ozbiljniji auto od Golfa.

Inače je Golf sa tim motorom odličan izbor. Automatik nije baš idealan ali vrši posao.

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Cinoeye
Postovi: 60
Pridružio se: 14 Maj 2016, 03:58
Garaža: mazdaspeed 3; Audi Q7
Lokacija: Tu i tamo

Re: Mini countrymen vs golf plus

Post od Cinoeye » 26 Feb 2018, 00:16

Hvala na brzim , doduse oprecnim odgovorima;)
Permutovao sam, u pitanju je mini clubmen:)

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mini countrymen vs golf plus

Post od Xepoj87 » 26 Feb 2018, 01:21

Mini ozbiljniji auto od Golfa? Kako, u cemu? :D

Bas sam pre sat vremena pricao o clubmanu sa drugarima, jedan se razmislja da uzme.
Meni je to ogavan auto u svakom pogledu, skrnavljenje imena, a ja sam generalno ljubitelj Minija.
Nije mi ni taj Golf lep, ali ona cokula od Minija mi je bas gadna :) Mada je auto prilicno zanimljiv, sa specificnim nacinom otvaranja vrata i tako nekim zezancijama.
A i nesvakidasnji je.

Racunaj da je neudobniji od Golfa, da je izolacija losija i enterijer je plastican, i ako je dizajn enterijera dobar.
Specificni Mini delovi su skupi, dok je ostalo prosek, jer je u njemu 1.6 Peugeot dizel motor.
Vesanje nije neko specificno, tako da svega ima zamenskog i cene su kao i za druge brandove.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk




Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Mini countrymen vs golf plus

Post od Markoni » 26 Feb 2018, 05:14

Trojke, sta ti bi? :)

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Mini countrymen vs golf plus

Post od McGruja » 26 Feb 2018, 05:33

Nešto je pio garant :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30016
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mini countrymen vs golf plus

Post od trojanac » 26 Feb 2018, 06:30

Pa napisah da bi ja radije birao Countryman, rad još nisam znao da je Clubman u pitanju.
Nemam sad neka preterana iskustva ali ja ga tako vidim, iznad Golfa. Beše plus na osnovi petice? Sve je to super, ali zar vi ne bi dali prednost CM, da je on u pitanju?

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Mini countrymen vs golf plus

Post od McGruja » 26 Feb 2018, 06:33

CM nije ni blizu u istom cenovnom rangu, ali je primamljiviji od G5

Cinoeye
Postovi: 60
Pridružio se: 14 Maj 2016, 03:58
Garaža: mazdaspeed 3; Audi Q7
Lokacija: Tu i tamo

Re: Mini countrymen vs golf plus

Post od Cinoeye » 26 Feb 2018, 09:15

Па и ја би узео минија због срца, али ми мозак вуче ка голфу плус.
Мада да мене жена бар мало слуша;) узела би ово-
Bmw 320 2007. godište
137.598 km
Limuzina
Dizel
1995 cm3.
Е сад не знам много какви се бембаре до годиште....
https://www.polovniautomobili.com/putni ... bez-ucesca

Или овај аутоматик исти мотор само има и кожу
https://www.polovniautomobili.com/putni ... bez-ucesca

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mini countrymen vs golf plus

Post od swemir » 26 Feb 2018, 10:38

Ovaj prvi ti ima problematican motor od 177 ks to je n47
Ovaj drugi ima bolji m47 motor. Ali drugi ima menjan volan jer 2007 nije postojao sport sa celim sivim delom. Samo dva luka.
To je sport iz 2005 i 2006 serija 1 i 3.
Svakako drugi ima puno pouzdaniji motor

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Mini countrymen vs golf plus

Post od Heinz » 26 Feb 2018, 11:06

A oba imaju nerealne kilometraže, pogotovo prvi.

Cinoeye
Postovi: 60
Pridružio se: 14 Maj 2016, 03:58
Garaža: mazdaspeed 3; Audi Q7
Lokacija: Tu i tamo

Re: Mini countrymen vs golf plus

Post od Cinoeye » 26 Feb 2018, 11:59

Znaci drugi i ako je automatik?..a za taj prvi od 177 i ja sam cuo za taj problem sa lancem. Da li je taj problem bas uobicajen, ono tipa desice se, samo je pitanje kad?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Mini countrymen vs golf plus

Post od OMP » 26 Feb 2018, 12:19

Ne bih poredio golfa ili minia ali bih da kazem koju na konto pomenutih bmw dizel agregata.
i kod e46ice lanac moze biti problem ali manje nego kod e90, svi e90 u dizel varijanti sa N oznakom motora (2007-2011) imaju problem sa lancem samo je pitanje kad ce da se desi, nema pravila, kazu da dosta zavisi i od nacina voznje, tek modeli od 2011. nemaju taj problem jer je ceo set lanca i lancanika redizajniran i problem je otklonjen, kruze price da verzije motora od 177 konja imaju izrazeniji taj problem jer je navodno lanac tanak a motor jak pa jos ako ga je neko silovao u voznji problem je izrazeniji, navodno 163 konja motori su malo rastereceniji i manje je izrazen problem sa lancem ali sve je to rekla kazala (meni licno 14 konja manje ne deluje da je motor nesto bitno slabiji da nece da pokida lanac), desavalo se ljudima da pucaju u svim varijantama a i dobar deo ljudi ih menja preventivno i onda si miran jer svi originalni zameniski delovi koji se danas kupuju (lanac, lancanici , spaneri sta vec sve ide u tom setu) bi trebalo da su redizajnirani (tako kaze bmw ali uvek ima kopija na trzistu pa se tu ne zna) i da je problem resen tako da kad se jednom zameni lanac trebalo bi da on sahrani motor a ne motor njega. Takodje nema pravila kad lanci pucaju, obicno se pominje cifra od oko 200.000km ali ima slucajeva gde su i ranije pravili problem 150-170 pa cak i na 100.000km, citao za par slucajeva kod nas ovde.
Bmw je na nekim serijama preventivno menjao lance u garantnom roku, ne znam dal vazi za sve modele. Los lanac moze da se cuje ali ne mora, obicno motor ima losiji rad i cuje se zveckanje lanca ili se cuje zvuk preskakanja lanca pri naglom dodavanju i otpustanju gasa kad se lanac istegne i zategne, zvuk kao da nesto negde zagrebe u motoru, ali se desavalo i bez tih simptoma da pukne.
E sad prilikom kupovine takvog auta ovde ili u inostranstvu treba naci auto sa pouzdanom i proverenom istorijom koja dokazuje zamenu ili ne zamenu lanca, generalno u inostranstvu se to ili menja ili se auto prodaje pred nastankom problema, po meni bolje je tamo traziti auto sa vecom km od 200k km jer su vece sanse da je lanace vec radjen, mada tamo je i tesko naci dizela sa malom km i kad nadjes cifre su paprene, kod nas je sve macka u dzaku, u ove km koje pisu na oglasima ne treba verovati, tj treba ako su potkrepljene nekom validnom servisnom istorijom i ako sve to moze da se proveri jer vrv svi uvoznici znaju za probleme na tim motorima pa cesto laziraju km.
U svakom slucaju ako ides na taj auto ili se spremi da menjas lanac odmah i da budes miran ili trazi nesto provereno gde je taj servis vec odradjen.

Cinoeye
Postovi: 60
Pridružio se: 14 Maj 2016, 03:58
Garaža: mazdaspeed 3; Audi Q7
Lokacija: Tu i tamo

Re: Mini countrymen vs golf plus

Post od Cinoeye » 26 Feb 2018, 12:47

Hvala druze moj. A zasto mislite da je volan menjan kod ovog od 160 konja? Sudar?

Odgovori