Kupovina auta u inostranstvu (NE uvoz)

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Laza
Postovi: 2
Pridružio se: 19 Mar 2018, 01:13

Kupovina auta u inostranstvu (NE uvoz)

Post od Laza » 19 Mar 2018, 01:25

Radna ideja mi je ova:da krenem na turneju,kupim usput auto (u inostranstvu),vozim ga neko vreme (mesec-dva-tri) i posle ga prodam (opet u inostranstvu),kad zavrsim sa turnejom.

Moguce je da ce mi Minhen biti prva stanica na putu,pa se mozda to tamo odigra,a mozda se odigra i u nekoj drugoj zemlji,ne znam jos 100%.

Razmisljao sam naravno i o rent-a-car-u.Ali vec posle 60 dana bi me izaslo skoro 2000 evra,ako ne i vise (+jos depozit + gorivo),a za te pare mislim da bih mogao da nadjem solidan auto.A i mislim da je veca odgovornost ako uzimas auto iz rent-a-car-a.Ako se nesto sjebe,ako je auto moj,znam da sam ga ja sjebao i OK.A ako je iz rent-a-car-a verujem da bi mi "papreno" to naplatili.A za 2-3 meseca konstantno na putu ko zna sta moze da se desi.Mozda me i talibani dignu usput u vazduh negde,hehe.

A kupovina naseg automobila,pa sa njim na turneju...dvaput sam se vec opekao pri kupovini ovde,sad bih da dam sansu drugima,ako je to moguce.

Gledao sam neke teme na forumu (pa i one sticky),ali se tu prica o uvozu vozila,sto mene generalno ne zanima.
Potrazio bih na stranim sajtovima info,ali ne znam ni nemacki,ni italijanski,ni francuski,ni holandski jezik.Samo engleski.

Ono sto bi me interesovalo za sad:
- da li je to uopste moguce - da ja legalno,na moje ime kupim i prodam auto i da ga ja vozim?Imam samo nas (srpski) pasos,nemam pasos neke od zemalja EU.I imam medjunarodnu vozacku dozvolu.
- ako je moguce,kako bi isla procedura (ako neko zna iz iskustva,za bilo koju zemlju)?Sta mi je potrebno sem para?
- gde/kod koga bih mogao da se raspitam o vise detalja?

Za prodaju automobila (u inostranstvu):razmisljam da ga prodam preko oglasa za koliko ga budem i kupio (ili tu negde).Ako ne uspem,onda mi je opcija da ga oteram na neki veci auto plac,gde kupuju automobile,pa tamo da ga prodam.Ako ni to ne uspe,onda mi ostaje da ga doteram kuci.Ali to je bas poslednja varijanta.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Kupovina auta u inostranstvu (NE uvoz)

Post od Markoni » 19 Mar 2018, 05:48

Mozes i tamo da se opeces.
Takodje mislim da je to sto si zamislio nemoguce uraditi bez prijavljenog boravka tamo, ali javice se vec kolege koje tamo rade sa pravom informacijom.
Ne znam koliki je budzet, ali siguran sam da se ovde moze naci neki malo koriscen auto, u garanciji, koji ce zadrzati cenu tih par meseci.

Sent from my P00A using Tapatalk



ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Kupovina auta u inostranstvu (NE uvoz)

Post od ikac2000 » 19 Mar 2018, 07:19

- Bez prijavljene adrese ne mozes.
- Osiguranje je preskupo i neces moci da ga kupis bez adrese i ino racuna, osim mozda za col tablice
- bez znanja jezika ne mozes daleko.
- imas placeve koji otkupljuju instant aute, ali ti nude za auto koji vredi 9k 5k. Imao ponudu jedared tako.

Najbolje je da ga kupis u Srb i posle prodas u Srb.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10469
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Kupovina auta u inostranstvu (NE uvoz)

Post od TheWickerMan » 19 Mar 2018, 07:45

Ikac +1. Plus ni porez ne mozes da platis u Nemackoj jer nemas boravak. Ne može tako kako si zamislio.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Kupovina auta u inostranstvu (NE uvoz)

Post od ljuba » 19 Mar 2018, 09:49

Za takve akcije Amerika je ko stvorena. Sto ne odes tamo na proputovanje?

Laza
Postovi: 2
Pridružio se: 19 Mar 2018, 01:13

Re: Kupovina auta u inostranstvu (NE uvoz)

Post od Laza » 20 Mar 2018, 00:49

Au.
Srusili ste mi snove.
Markoni je napisao:
19 Mar 2018, 05:48
Mozes i tamo da se opeces.
Znam.
Daleko od toga da mislim da je tamo sve "med i mleko",a kod nas da je sve krs do krsa.
Ali sam mislio da i tom iskustvu dam sansu,posle dva promasaja ovde.
Plus,vodim se logikom da za isti novac tamo mozes da kupis mladji auto nego ovde (EDIT: pricam o polovnim automobilima).A samim tim i potencijalno bolji.
ikac2000 je napisao:
19 Mar 2018, 07:19
- Bez prijavljene adrese ne mozes.
- Osiguranje je preskupo i neces moci da ga kupis bez adrese i ino racuna, osim mozda za col tablice
- bez znanja jezika ne mozes daleko.
- imas placeve koji otkupljuju instant aute, ali ti nude za auto koji vredi 9k 5k. Imao ponudu jedared tako.

Najbolje je da ga kupis u Srb i posle prodas u Srb.
Hvala na odgovoru i na savetima.
Ovo "bez znanja jezika neces daleko" - pa valjda govori neko tamo engleski?
TheWickerMan je napisao:
19 Mar 2018, 07:45
Plus ni porez ne mozes da platis u Nemackoj jer nemas boravak.
Zaboravio sam da napomenem da sam mislio na polovan auto,ne na nov.
Ne znam da li to menja nesto situaciju,sto se tice poreza?
ljuba je napisao:
19 Mar 2018, 09:49
Za takve akcije Amerika je ko stvorena. Sto ne odes tamo na proputovanje?
Treba mi viza,kao i svima,eto zasto.
A nije bas jednostavno dobiti njihovu vizu.Pogotovo ako bih im rekao "Eto tako,idem malo da se prosetam".Dobio bih nikad.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina auta u inostranstvu (NE uvoz)

Post od shandu90 » 20 Mar 2018, 16:32

I ako znaju engleski, nece se iscimati mnogo i da ga progovore. Svako fura svoju pricu, jer tako su u mogucnosti.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Odgovori