C3 ili Fabia automatic benzinac

Razne informacije u vezi kupovine automobila
lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

C3 ili Fabia automatic benzinac

Post od lami » 02 Apr 2018, 20:32

Zdravo, razmatram kupovinu automobila u b klasi, nisam još 100% odlučio, a uslovi su benzinac, ne ispod 100 konja, neki jači nivo opreme (kožni volan, tempomat, bluetooth, sva četiri diska...), automatik (ove gužve u Beogradu su postale katastrofa, a svaki dan sam u kolima).
nešto, što mi do sada pada na pamet:
Fabia 110 konja, Style, DSG sa dodatim prednjim i zadnjim parking senzorima, tempomat, Bolero radio (gledao uputstvo, trbalo bi da podržava istovremenu konekciju dva telefona - jedan samo da prima, a drugi i da prima i šalje pozive), smartlink, vazdušne zavese, sportski volan
C3 110 konja, eat6 automatik u shine edition varijanti
C3- prednost spolja izuzetno lep, imaće dopadljiv dizajn sigurno još 5 godina,, automatski podizači prozora koji ostaju aktivni minut posle vađenja ključa, ima air bump koji znači s obzirom da nemam garažu, automatski brisači, 16 alufelne, prepoznavanje saobraćajnih znakova
mane - specifična unutrašnjost, koliko sam video - nema bočne podrške za leđa (bubrege), manje prostora nego u Fabiji, samo dve godine garancije, klima se podešava preko ekrana, pročitao negde da nije idealan odziv, trenutna ponuda je oko 900 evra jača nego za Fabiju, ali mislim da bih mogao još da snizim cenu
Fabija - prednosti izuzetno praktična unutrašnjost, dosta pregrada, više prostora unutra, 4 godine garancije, podešavanje klime preko dugmića, suvozačevo sedište podesivo po visini, prednja sedišta imaju bočnu podršku (slabiju nego na mojoj 207, ali imaju), jeftiniji, mislim da će možda i lakše da se proda nego citroen, DSG sa 7 brzina, naslon za ruku,, prednji parking senzori,
mane - dizajn spolja mi je trenutno OK, ali ništa posebno, nema bočnih lajsni da štite vrata od stoke,, nisam siguran da ima automatsko paljenje svetla, u najvišem paketu, svetla su halogena ali sa projektorom (ovo sam na netu pročitao komentare da je slabije osvetljenje), samo je vozačev podizač automatski i ne ostaje uključen pole gašenja, 15 alu felne.
Šta biste pre uzeli i zašto?
Hvala DW na savetima i informacijama

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8047
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: C3 ili Fabia automatic benzinac

Post od OMP » 02 Apr 2018, 21:06

ako gledamo samo dizajn ja skodu ne bih ni pogledao pored c3-ke za ostalo nisam pametan sve ima svoje za i protiv

milanns
Postovi: 379
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: C3 ili Fabia automatic benzinac

Post od milanns » 02 Apr 2018, 22:17

Baš nezgodna dilema. Ova dva auta kao da imaju iste mane ali na skroz drugačiji način. To je bar moj neki utisak(ruku na srce c3 nisam vozio, samo sedeo u salonu). Tipa: (ne)udobnost (fabia mi je neudobna a c3 je verovatno premekan/loše upravljiv u krivinama i pri većim brzinama kao uostaom svi francuzi koji još uvek furaju mekano ogibljenje. Ja bih tu ipak dao prednost c3, a nekom će, opet, fabia biti više nemački tvrda, iako to realno baš i nije to), sedišta (u fabiji sediš nekako nisko, sedišta su mi onako....a u c3 pozicija za volanom dobra, ali oni mekani sundjeri ne obećavaju), enterijer (oba ne bog zna šta...ali na drugačiji način). I pozitivne strane su im slične: preglednost, motori, korektne cene itd. Prednost fabije je definitivno menjač i možda motor (to će ti neko sa više iskustva uporediti), a prednost c3 je to što je nekako više civilni auto :) Oba su ti dobar izbor, a najbolji bi bilo polo, kada bio par k evra jeftiniji :)

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12316
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: C3 ili Fabia automatic benzinac

Post od shandu90 » 02 Apr 2018, 22:40

Ne znam koliko ti je 207 bio udoban, ali u B segmentu mi je to najveca zamerka.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: C3 ili Fabia automatic benzinac

Post od lami » 02 Apr 2018, 22:51

Da, generalno to su i neka moja razmisljanja.
Sto se tice udobnosti b klase, 80% kilomtraze cu prelaziti sam, kad se sediste pomeri, meni je udobno, imaj u vidu da je moja 207 neki premium trim, tako da ima i bolja sedista i ostalo, pa kad sam usao u sajamsku 208 active, bas je delovala jadno. Takodje 207 mi ima dovoljno sirine naspram 206, u kome se dodirujes ss suvozacem.
Ja bih najradije uzeo neki megan ili 308, ali kada bih stavio sve od opreme sto zelim i motor, to ne bi bilo ispod 17 000

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока



Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: C3 ili Fabia automatic benzinac

Post od trojanac » 02 Apr 2018, 23:13

Teška odluka. Vozio sam C3 Shine oprema skoro na testu. Samo drugi motor je bio. Vrlo dopadljiv auto. Ima neki šmek i mnogo je zanimljiviji od Fabie.
Motor i menjač u oba auta će završiti posao. Ali tu ipak dajem prednost Fabiji. Plus duža garancija, lakša prodaja itd.

Ja bi zacrtao Max cifru i otišao kod jednih i drugih j tražio najbolju ponudu za taj iznos. Možda bi dobio u ponudi nešto što bi prevagnulo. U svakom slučaju šta god da odabereš nećeš pogrešiti.

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: C3 ili Fabia automatic benzinac

Post od Markoni » 02 Apr 2018, 23:30

C3 je robotizovani menjac. Obavezno probati pre kupovine.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: C3 ili Fabia automatic benzinac

Post od trojanac » 03 Apr 2018, 08:44

Da, na to se treba naviknuti. Meni je u Sanderu taj robotizovani legao tek posle nekoliko dana. Prvi utisak je bio katastrofa. Posle kad se navikneš i nije tako strašno. Ali pored DSG nema šta da traži.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19262
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: C3 ili Fabia automatic benzinac

Post od Heinz » 03 Apr 2018, 09:16

http://www.autoexpress.co.uk/citroen/c4 ... tic-review

The new EAT6 automatic gearbox in the Citroen C4 Cactus is vastly improved over the old robotized manual. It’s much smoother to drive around town, is quicker to respond on the open road and doesn’t require too much of an efficiency sacrifice

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: C3 ili Fabia automatic benzinac

Post od Uroš S. » 03 Apr 2018, 09:20

Nisam probao c3 ali mi je nova Fabija baš udobna. Možda nisam preterano merodavan jer vozim Fabiju 2 sa sportskim oprugama na gumama 205/45 pa kad predjem u Fabiju 3 sve mi udobno.

U F3 imaš prilično jeftinu doplatu za sportska sedišta koja su odlična. Oko 200e je doplata.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: C3 ili Fabia automatic benzinac

Post od trojanac » 03 Apr 2018, 09:25

Veruj mi, od novog C3 teško da ima udobniji auto u tom segmentu.
Posetite www.garaza.rs !

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: C3 ili Fabia automatic benzinac

Post od lami » 03 Apr 2018, 09:43

Bas to htedoh sa kazem, cini mi se da sam negde video da je eat6 klasicni automatik. Dobio sam cenovnik i brosure i u principu ovo sto su mi ponudili je samo ono sto je do pre koji dan stajalo na sajtu, odnosno sajamska akcija. Videcu najverovatnije da provozam c3 u shine opremi (na rentacaru nema nigde automatika), pa ako mi se svidi da krenem u ubijanje cene. Za fabiu sam video da ima 1.2 tsi sa dsg om na rentacar, ali nije u style opremi
P.s Urose, da video sam za fabiu sportska sedista, ali to u principu ukoliko se odlucim za nju, pa cu videti ako mogu jos neki popust da izboksujem, pa ubacim i to.
Za c3 glavne mane su mi sto sedista nemaju neku bocnu podrsku, vozim malo zustrije, a ima dosta krivina, 2 godine garancije i cena koja bi morala da ide jos dole

P.p.s
Da li je neko vozio fabiu 3 sa ovim reflektorima, u smislu da li bi jacina bila slabija nego sto imam sad na 207? Video sam da ugradjuju ljudi xenone, ali ne bih s time da petljam
Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока




Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: C3 ili Fabia automatic benzinac

Post od trojanac » 03 Apr 2018, 09:59

Svetla bi i halogena trebala biti bolja nego na 207. Za ksenon nemaš potrebe, a i mogu te cimati zbog garancije. Vidi šta Alpros nudi, probaj neki dogovor sa članom @Day Walker oko cene Fabie. Obzirom da kažeš da voziš žustrije sigurno će ti Fabia bolje leći.
Posetite www.garaza.rs !

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: C3 ili Fabia automatic benzinac

Post od lami » 03 Apr 2018, 10:13

Izvinjavam se projektorima, ne reflktorima. Za njih sam cuo da slabije svetle.
Hvala, pozdrav

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: C3 ili Fabia automatic benzinac

Post od dragvorl » 03 Apr 2018, 11:30

EAT6 je klasicna automatika, uvek bih pre isao na to ili sa dva kvacila (DSG i ostali) nego na robotizovani sa jednim kvacilom, sto kaze Trojke u Dacii je stvarno losiji, ajde ok za te pare, ali kada se vec uzima automatik ja sam uvek pre za ove dve verzije.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori