Honda Accord ili nešto drugo?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Graficar92
Postovi: 6
Pridružio se: 26 Apr 2018, 20:40

Honda Accord ili nešto drugo?

Post od Graficar92 » 26 Apr 2018, 20:58

Pozdrav. Razlog za postavljanje teme jeste nedoumica oko izbora prvih kola kao i istovremen pokušaj raspitivanja o gore pomenutij Hondi Accord. Iskreno meni se ovaj auto estetski poprilično svideo i ne mogu reći da i gledam neka druga kola za kupovinu trenutno mada neki od izbora pored pomenute Honde jesu Peugeot 407 2.0 HDI kao i Audi A3 (za svo troje kola tražim bar 2006 godište). Spreman sam da izdvojim do 4000 e za šta ne mogu reći da je dovoljno za pomenutu Hondu ali koliko sam video postoje neke na sajtu polovnih automobila a i postoji mogućnost da istu uvezem preko poznanika iz Nemačke koji bi je dovezao.

Zanima me da li je Honda skupa za održavanje , odnosno da li ide po principu radi dobro dok radi a u slučaju kvara potrebno je odrešiti džep. U suštini gledao sam recenzije znam otprilike koliko troši goriva što je oko 10 l kada je upitanju gradska vožnja.

Ukoliko je neko imao iskustva i ima da da neki predlog ili sugestiju zahvaljujem se unapred.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45781
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Honda Accord ili nešto drugo?

Post od Geza » 26 Apr 2018, 21:24

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Honda Accord ili nešto drugo?

Post od Ivan » 26 Apr 2018, 21:59

Ako gledas accorda 2.0 benzinca posto nisi napisao racunaj da pije bez problema 12l normalne voznje po gradu, otvoreno 7-8l normalne voznje, tesko manje od toga, a moze I dosta vise ako se zustrije vozi.

Osim toga korektan auto, bas prosecan od lezanja na putu, udobnosti, izolacije itd.
Jedino sto je u principu dosta zahvalan za odrzavanje.

A3 je ozbiljnije sklopljen, ali su prve serije 2'0tdi potencijalno problematicne, benzinci neubedljivi, jedino je 1.9tdi odican ako ti nije los.

407 udoban I fino se vozi, bolje od akorda, ali su zadnja sedista maltene neupotrebljiva, takodje najnezahvalniji za odrzavanje od nabrojanih.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Graficar92
Postovi: 6
Pridružio se: 26 Apr 2018, 20:40

Re: Honda Accord ili nešto drugo?

Post od Graficar92 » 27 Apr 2018, 16:28

Jedan od Accorda koji sam gledao jeste 2.0 benzinac koji ima ugrađjen plin pa ako išta valjda bi to ispalo ekomoničnije. Hvala vam na dosadašnjim odgovorima. Nastavljam da se informišem za Accorda.

Ovo su dva koja trenutno gledam bar preko interneta. Nadam se da nije zabranjeno postavljanje linkova. Ukoliko jeste obrisaću ili neka admin obriše.

https://www.autoscout24.hr/ponude/honda ... cldtidx=16 (Iz nemačke).

https://www.polovniautomobili.com/putni ... -20-i-vtec (Kod nas).

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Honda Accord ili nešto drugo?

Post od Risto » 27 Apr 2018, 17:00

Po meni je Accord najbolji od auta koja razmatraš. Prilično pozdan auto, održavanje nije preskupo, ima i dobrih servisa (npr. Trio). Svestan si i sam da to nije baš prevelik budžet za D segment, tako da ti je izbor malo ograničen.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk


Graficar92
Postovi: 6
Pridružio se: 26 Apr 2018, 20:40

Re: Honda Accord ili nešto drugo?

Post od Graficar92 » 28 Apr 2018, 10:36

Da li neko ima predstavu koliko bi me okvirno koštalo da uvezem gore pomenutu Hondu iz Nemačke? Ljudi obično kažu da se stavi 100 e na cenu.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Honda Accord ili nešto drugo?

Post od Risto » 28 Apr 2018, 10:41

To možda u situaciji kada imaš povrat PDV-a, što ti nemaš ovde sigurno. Bolje neka ti neko ko više zna da tačnu cifru, ali ti ovde imaš sigurno carinu + pdv + troškove odlaska po auto (ili dovoza istog).

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Honda Accord ili nešto drugo?

Post od OMP » 28 Apr 2018, 15:04

carina+pdv za tu hondu je okvirno 800-1000e zavisno od godista (procenjujem na osnovu npr. mazde 6 koja je ista klasa i generacija 2006.-2007.) i to ako se carini u subotici kao jeftinija varijanta. amss ti je malo preko 100e i ostaje ti cena kupovine vozila i dovoza istog. mislim da ispod 1300-1500e preko cene vozila ne mozes da prodjes manje.

inace meni je accord best buy od pomenutih modela, jako lep auto i kvalitetan, pezo ne bih ni uzimao u obzir pored nje, a3 sportback mi je simpa auto ali sumnjam da bih i njega razmatrao pored honde.

Graficar92
Postovi: 6
Pridružio se: 26 Apr 2018, 20:40

Re: Honda Accord ili nešto drugo?

Post od Graficar92 » 29 Apr 2018, 16:21

Sada jedno pitanje vezano za proveru ispravnosti vozila. Ne mogu reći da se razumem u automobile ali neki osnovni set provera vezanih za vozilo posebno onih lako uočljivih (kao rad kvačila,sluh i rad motora,vidljiva oštećenja i sl.) bi možda mogao sam da proverim. Međutim koje su mogućnosti provere ove Honde koje su malo detaljnije i koje može proveriti neko profesionalniji od mene odnosno pretpostavljam da je to upitanju odvođenje samih kola u servis.

Mene zanima da li kola treba voditi kod koga god ili ih treba voditi u ovlašćeni servis? Koliko bi to koštalo kao i da li imate neki ovlašćeni servis za Hondu kao preporuku ovde u Beogradu?

Razlog za ova pitanja jeste to što imam 25 god. i ne mogu reći da sam imao neka prevelika interesovanja za kola pre da bi sada mogao sam da dajem neke procene. Nisu ipak male pare upitanju.

Hvala unapred.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Honda Accord ili nešto drugo?

Post od nidza » 29 Apr 2018, 17:56

Koliko god se razumeo ili ne razumeo u automobile OBAVEZNO odvezi primerak koji ti se sviđa kod majstora na detaljan pregled, bez obzira što to kod dobrih majstora može da košta dve - tri crvene. Može da ti spasi mnogo živaca i mnogo crvenih.

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Honda Accord ili nešto drugo?

Post od elMaestro » 29 Apr 2018, 19:07

Mislim da je 4000e jako mali budzet i za a3 i za accorda 2006+ god. 407-ica se vec moze naci, ali racunaj da ostavis nesto kesa i za te neke pocetne troskove, tesko da ces ubosti bas primerak bez dinara ulaganja.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Имам једно потпитање...

Graficar92
Postovi: 6
Pridružio se: 26 Apr 2018, 20:40

Re: Honda Accord ili nešto drugo?

Post od Graficar92 » 29 Apr 2018, 21:03

Jel možete da date neke predloge vezane za te servise? Ima li dobrog ovlašćenog servisa za Hondu u Beogradu? Nije mi stvarno na odmet da dam par crvenih za pregled.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Honda Accord ili nešto drugo?

Post od mića » 29 Apr 2018, 21:13

Ovlasceni ti je jedini delta, neovlasceni, znam da hondasi idu u mugen servis i u japanshop servis. To ti je za beograd.
sumnjam da ces naci accorda 2.0 benz.za tu cifru. Onih 2.4 vec ima ali razlog niskoj ceni je skuplja registracija. E sad, ovih itako ima racunaj da ima bar 300k km na satu sto povlaci dodatne troskove za eventualnu zamenu delova tipa lamela, kocnice, amorti, veliki servis...

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka


Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 829
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Honda Accord ili nešto drugo?

Post od Rolla » 29 Apr 2018, 21:34

Japanshop radi toyotu i hondu tako da mozes kod njih na proveru.
Ja bih pre gledao nekog turbo benzinca, ne znam jel a3 ima 1.4 turbo iz golfa, a tu je i 1.8 turbo.. Ne znam koliko su ti bitne performanse, ali Accord nije nesto ubedljiv na tom polju. Plin u vtec se ne preporucuje kao ni u vvti, ali ja ga u vvti-u vozim vec 80k km bez problema tako da verujem da sa dobrim uredjajem ni vtec nema problema.

Sent from my E5603 using Tapatalk


Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Honda Accord ili nešto drugo?

Post od mića » 29 Apr 2018, 21:52


Rolla je napisao:ali ja ga u vvti-u vozim vec 80k km bez problema tako da verujem da sa dobrim uredjajem ni vtec nema problema.

Sent from my E5603 using Tapatalk
a ti vozis ?
nije da ne ide ta honda, drugar uzeo skoro accorda od ivice iz pirota sa foruma, kaze da bas lepo ide, kad se potera u obrtaje ide ko celica koja je imala 20 ks vise.


Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka


Odgovori