Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od Xepoj87 » 14 Avg 2018, 17:26

Vise neki GLC 43 AMG, tu je i po kvalitetu, bolji od Skode, a losiji od Honde :) GLA me ne bi zacudilo, i ako je karoserijski dzipolik, da je visok koliko i Civic :)
A WRX-a mozes da dobijes od ta 2, samo ako bukvalno sklopis ta 2, pa skontas da nista od delova ne radi zajedno i da ces morati da se okumis sa majstorom :mrgreen:

EDIT:
Nadjoh, Civic Type R je 3mm visi od GLA 45 :kezo:
Tu dolazi ona moja teorija da je to SUV, koliko i moja C klasa :)
AMG verzija, ne obican, to je druga prica i on vec moze da prodje kao beba rode :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od igor_harris » 14 Avg 2018, 17:41


Xepoj87 je napisao:Racunaj da je neudoban, ali podnosljivo za razliku od a45 i Focusa, kako internet tvrdi.
Moj utisak je da auto nije uopste neudoban s obzirom na velicinu felni, bukvalno da samo stavis neku normalniju dimenziju ne bi primetio nikakvu razliku u odnosu na regularne automobile.
Nije da sad hvalim nesto Hondu, niti sam ljubitelj iste, ali najjaci utisak koji mi je TypeR ostavio je upravo versatilnost. Unutra je izuzetno tih, po gradu se vozi lagano na niskim obrtajima bez problema, za C segment ima brdo prostora, najveci gepek u klasi, sta je vise potrebno za daily sportistu?

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od maniaxxx » 14 Avg 2018, 18:26

Ništa, samo da postoji u nekom normalnom netjunerskom izgledu. Mislim, znam da je dosta funkcije na tom izgledu, ali svejedno izgleda malo šašavo. Meni se svidja ( ko z ainat sam danas prvi put jednu video u živo i situacija nije kritična, čak naprotiv), ali svejedno, za nekog direktora baš i nije iako je ovu vozio stariji čovek.

Inače kod nas za 22000 dobiješ 1.5t sa sport opremom koja ima sve što ti treba i ne treba i kupiš 2 komada za cenu superba.

Treba i znati, da ja polazim od SLO cena, a kod nas je škoda bezobrazno skupa, honda u najnovijoj iteraciji nije toliko, golf gti lako pređe 40000 hiljada i onda type R izpadne "jeftino". Inače od HH, sa "civilnim" izgledom ja bih najradije 308 GTI, koji je isto brz ako treba, udoban je i ima taj stealth izgled, gpeke mu je isto dosta velik. Ili karavan sa 1.6 t od 205 konja ( 308 ), samo ne znam kako se to svidja Stevi.

Ali vidi e iz ove debate da i kad bi mi sad neko rekao evo ti 40000 hiljada kupii šta hočeš da bi bio u problemu :djavo:

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od passenger » 14 Avg 2018, 18:42

je l Hyundai i30 N ima zvučnike u dupetu ili mu je pravi zvuk izduva? Vrhunski se čuje!
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od nidza » 14 Avg 2018, 18:55

Pravi.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od starac vujadin » 14 Avg 2018, 19:03

Electronic Sound Generator (ESG)
To provide the inside of the i30 N with a real high-performance experience, a sporty engine sound is produced by the Electronic Sound Generator in the body panel. In the cabin, at the base of the windscreen,an engine sound generator which provides some extra acoustic drama to match the mood of the driver.

...to je za unutra...

Variable Exhaust Valve System (with Performance Package)
Depending on the drive mode, the customer can select different exhaust sounds and thus manage to actively control the exhaust valve. The sound differs with the size of the valve opening. The twin-outlet active exhaust has several settings, allowing the car to increase the amount of exhaust sound from normal to decidedly powerful.

...spolja...

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od steva_anya » 14 Avg 2018, 23:18

Kad je kupovina sledeceg auta u pitanju nije lako kao prosli put. Tada sam imao nikad laksi izbor: samo Civic 1.8 Sport je bio opcija.
Sad se bas mnogo opcija otvara. A budzet je rastegljiv, zavisno na koliko god uzmemo i da li nasa Honda ostaje ili ne.

Zeleo bih udobniji auto od Civica za putovanja. Prostor nije problem posto imam 420L kofer. Type R me "radi" kao sto rekoh ali je cena suluda. Videcu da probam Kodiaqa kad bude slobodan ko test vozilo. Superba ima drug u Batajnici (150 ili 170 dsg). Type R je udobniji od mog Civica, samo je pitanje koliko.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Maksimus
Postovi: 257
Pridružio se: 05 Maj 2018, 00:17

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od Maksimus » 14 Avg 2018, 23:25

Ne postoji vise 170,sad je ili 150 i 190.
Imas dobru ponudu superb 190 dsg 4x4 style plus(mada bih ja isao na sportline, style plus ima vise standardne opreme mada meni ta oprema manje znaci od one koja dolazi u sportline-u ) za 32k.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od steva_anya » 14 Avg 2018, 23:26

Superb od druga je par god star, mozda su ti modeli imali 150 ili 170 ks sa dsg.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Maksimus
Postovi: 257
Pridružio se: 05 Maj 2018, 00:17

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od Maksimus » 14 Avg 2018, 23:52

Superb mk3 od pocetka ima samo 150 i 190 2.0 tdi.
Superb mk2 je imao 140 i 170ks 2.0 tdi.

Odgovori