Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od Xepoj87 » 13 Avg 2018, 21:01

maniaxxx je napisao:
13 Avg 2018, 18:37
Maksimus je napisao:
13 Avg 2018, 16:04
Woodoo je napisao:
13 Avg 2018, 14:09
Maksimus je napisao:
13 Avg 2018, 00:39
RS3? A45amg? M140i?
Mada ja ga ne bih ni pored golfa R gledao,kamo li s3.
Ne moraš da ga gledaš, to ne menja moje mišljenje. Činjenica je da mi nije odmah legao kad sam ga prvi put video na sajmu u Parizu, ali vremenom sam promenio mišljenje, posebno nakon veoma pozitivnih kritika na to kako se vozi a zatim i posle probe.

Pisao sam negde već za Kodiaqa da je prevara od SUV-a, Superb mnogo bolji izbor.
"Gledanje" je bilo izjava mog licnog misljenja,nisam ni mislio da promenim misljenje bilo kome. Samo ne vidim nista objektivno bolje na njemu nego na npr rs3 ili a45.
Sto je kodiaq prevara?
RS3 i A45 su 50% skuplji, a nisu brži, možda čak sporiji na traci ( mislim da jesu), možda su brži od semafora do semafora ali koga to briga ( sve, znam, ali nije to poenta HH, bar ne bi trebala da bude). Dobro kvaliteta plastike je vreovatno na strani A45 i RS3, izgled je diskutabilan kod honde, praktičnost je barem ista, verovatno i bolja....i sad ti meni objasni kako nema šta da traži sa njima? Ili po kojim to objektivnim faktorima je gora? Po subjektivnim verovatno jeste ( stvar ukusa) ali po objektivnim nikako
A Steva kupuje auto da vozi po stazi? Isto sam i ja pricao, dok nisam seo u 2 Golf R-a, posle par FWD hh-eva.
Dodatno, A45 AMG(2.0 turbo 381ks, automatik, 4x4) kosta 42k evra, Civic Type R je isto toliko. Focus RS isto toliko kosta, ima 4x4 i RWD pogon.
Licno ne bih uzeo ni A45, ni RS-a, a pogotovo ne Civica, da mi se cuje kao da vozim motorni trotinet, a da mi daje imidz ultimate devca.
Saceka novi A45 koji ce biti hibrid i jos jaci i brzi, sa daleko boljim enterijerom, prakticniji i nov model, ako mu se zaista daje preko 40k evra na hatchback C segmenta.
Ima stvari koje su bolje kod Civica, ali je vise onih koje su losije, pa ako je nekome samo jedna stvar bitna(a po svacijem izboru automobila ovde, vidim da nije), neka uzme Civica.

Ili prosto kupi normalan auto koji ide dobro i koji je praktican, poput 2.0 tdi 190ks Superba ili ako mu se daju pare na gorivo, 2.0 tsi 280ks :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od Ji 4Tze » 13 Avg 2018, 21:28

Dobar je ovaj i za po kući.
Ipak je proistekao od najboljeg Civica :)

Ima tu više dobrih stvari, nije samo jedna. Ali ih ima nekoliko za protiv, dizajn mu očigledno ne smeta čim stavlja mugen spojler na svemirca, na unutrašnjost Honde se navikao, samo za te pare moraš baš da se ložiš na Hondu i sportsku vožnju generalno, ni ja ga ne bih uzeo novog :mrgreen:
I kako sad nađe AMG A45, pa unutra ga je Civic veći za bar pola broja, treba mu mesta.
I može kao i Škoda brže da ide ali ne može bolje da se vozi.
Boringly average, but also perfect for school run mums

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od maniaxxx » 13 Avg 2018, 21:48

Xepoj87 je napisao:
13 Avg 2018, 21:01
maniaxxx je napisao:
13 Avg 2018, 18:37
Maksimus je napisao:
13 Avg 2018, 16:04
Woodoo je napisao:
13 Avg 2018, 14:09
Maksimus je napisao:
13 Avg 2018, 00:39
RS3? A45amg? M140i?
Mada ja ga ne bih ni pored golfa R gledao,kamo li s3.
Ne moraš da ga gledaš, to ne menja moje mišljenje. Činjenica je da mi nije odmah legao kad sam ga prvi put video na sajmu u Parizu, ali vremenom sam promenio mišljenje, posebno nakon veoma pozitivnih kritika na to kako se vozi a zatim i posle probe.

Pisao sam negde već za Kodiaqa da je prevara od SUV-a, Superb mnogo bolji izbor.
"Gledanje" je bilo izjava mog licnog misljenja,nisam ni mislio da promenim misljenje bilo kome. Samo ne vidim nista objektivno bolje na njemu nego na npr rs3 ili a45.
Sto je kodiaq prevara?
RS3 i A45 su 50% skuplji, a nisu brži, možda čak sporiji na traci ( mislim da jesu), možda su brži od semafora do semafora ali koga to briga ( sve, znam, ali nije to poenta HH, bar ne bi trebala da bude). Dobro kvaliteta plastike je vreovatno na strani A45 i RS3, izgled je diskutabilan kod honde, praktičnost je barem ista, verovatno i bolja....i sad ti meni objasni kako nema šta da traži sa njima? Ili po kojim to objektivnim faktorima je gora? Po subjektivnim verovatno jeste ( stvar ukusa) ali po objektivnim nikako
A Steva kupuje auto da vozi po stazi? Isto sam i ja pricao, dok nisam seo u 2 Golf R-a, posle par FWD hh-eva.
Dodatno, A45 AMG(2.0 turbo 381ks, automatik, 4x4) kosta 42k evra, Civic Type R je isto toliko. Focus RS isto toliko kosta, ima 4x4 i RWD pogon.
Licno ne bih uzeo ni A45, ni RS-a, a pogotovo ne Civica, da mi se cuje kao da vozim motorni trotinet, a da mi daje imidz ultimate devca.
Saceka novi A45 koji ce biti hibrid i jos jaci i brzi, sa daleko boljim enterijerom, prakticniji i nov model, ako mu se zaista daje preko 40k evra na hatchback C segmenta.
Ima stvari koje su bolje kod Civica, ali je vise onih koje su losije, pa ako je nekome samo jedna stvar bitna(a po svacijem izboru automobila ovde, vidim da nije), neka uzme Civica.

Ili prosto kupi normalan auto koji ide dobro i koji je praktican, poput 2.0 tdi 190ks Superba ili ako mu se daju pare na gorivo, 2.0 tsi 280ks :)
Novi a45 košta 40 hiljada? U kojoj zemlji? I honda se vozi bolje, i bolji je HH od svih tih, barem je pravi HH, a ne neki mali auto na steroidima i sa automatikom, da svaka baba može da ga vozi, to nije HH u mom svetu izvini.

I da znam, da Steva ne traži to i nisam ni njemu pisao, nego maksimusu. Za familiju taj avto nije baš previše, tu je bolje da uzme škodu i ostari za kojih 10 godina odmah :mrgreen:

Očigledno je da pojam HH nije isti kod svakoga i tu bolje da nne razvlačimo debatu.

A dolazeči A45 če biti daaaaaleko od 40 hiljada evra, pre 60 ako ne i više....i opet je nasvirani stereoidni ložački avto sa avtomatikom, znači semafor racer a nikako HH.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od Risto » 13 Avg 2018, 21:51

Stevo,
Ja predlažem Octaviu RS kao neki kompromis između sportskog i praktičnog pristupa.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk


Maksimus
Postovi: 257
Pridružio se: 05 Maj 2018, 00:17

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od Maksimus » 14 Avg 2018, 00:43

@maniaxxx
A45 i RS3 "lozacki" automobili a type R izgleda kao da ga je crtao decak od 9 godina koji je upravo odigrao nfs underground :mrgreen:
O enterijeru da ne govorimo,glupo porediti sa pobrojanim Nemcima.
"Brzi na stazi",ajde sto mi imamo prakticno samo Navak koji ne znam ni kako funckionise odlazak sopstvenim autom,nego sto sam prilicno siguran da obican vozac nema sanse da izvuce iz fwd auta potencijala koliko moze sa 4x4,upotrebljiviji u otezanim uslovima,vrhunski automatik meni ni u kom slucaju nije mana,sta vise mislim da je mnogo veca mana ne ponuditi dobar automatik.
O poredjenju motora iz rs3(redni petak sa 400ks) sa onim iz type r bolje da ne pricamo,neuporedivo je brzi na pravcu a i u "real world" scenariju.
Hot hatch je brz hecbek,znaci zahteva se hecbek forma,nigde se ne pominje prednja vuca,a ni pod razno kao prednost.
Kako se vozi ne mogu da sudim dok ne probam,a i to je prilicno subjektivno.

Ne sumnjam da je u pitanju odlican auto,ali da je najbolji hothec,jako,jako tesko. Naravno i kosta mnogo manje od Nemaca,ali to ovde nije predmet rasprave.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od starac vujadin » 14 Avg 2018, 00:58

Nije rekao da su RS3 i A45 ložački automobili, a argumenti koji se baziraju na "glupo porediti" (enterijer), "bolje da ne pričamo" su ložački.

Maksimus
Postovi: 257
Pridružio se: 05 Maj 2018, 00:17

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od Maksimus » 14 Avg 2018, 01:07

@starac vujadin
maniaxxx je napisao:
13 Avg 2018, 21:48


....i opet je nasvirani stereoidni ložački avto sa avtomatikom, znači semafor racer a nikako HH.
Promaklo ti izgleda ;)

Mislim mozemo i da uporedimo,mada rezultat svi znamo,zato je i izlisno :mrgreen:

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od starac vujadin » 14 Avg 2018, 01:39

Da, promaklo mi je. No, to opet ne znači da misli da type R nije ložački auto...nebitno. Neću da budem njegov advokat.

Druga rečenica ti je više nego ložačka, ali dobro stavio si smajli na kraju, pa je ok ;) Niko se u testovima ne provodi dobro sa Hondom.

Ne bih ni ja kupio Civica jer izgleda previše ložački za moje godine, iako je u stvari upotrebljivija za svakodnevni život i od Audija i od Mercedesa. Čak bih Audi verovatno uzeo pre Honde (ako novac ne b bio problem, a bio bi jer je preskup).

Naravno, svi oni bi mi bili iza 308, Megane, Focusa, Golfa i i30N, Cupre. Sve zavisi ko šta traži od hh.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od Xepoj87 » 14 Avg 2018, 07:16

Maniaxx, nije ni poenta HHa da bude trkacki auto, vec zabavan brz gradski auto za svaki dan.
Tebi automatik smanjuje zabavu, nekome povecava.

A45 u Srbiji kosta toliko.
I ne spominjem ga kao primer savrsenig HHa, nego prosto radi uporedjivanja cena.
Ni njega, ni Focusa ne bih uzeo jer su pretvrdi, a to takodje za moj pojam, nije poenta HHa.
A na Focus sam se jako lozio, dok nisam seo u RSa i osetio se prevarenim i ako nije moj :)

To sta je tvoja kategorizacija i zamisao HHa, nije ni vazno.

RS3 je daleko skuplji kod nas, te to takodje ne kontam da neko kupi kod nas novo.
I Golf R je kod nas precenjen, sa 43k evra cenom.
Platio bih ga 45k u full opremi, a ne 60k koliko kosta, kao sto bih i Megana i Civica uzeo za 35k max u full opremi, a sadasnjih 45 mi je suludo za hatchback C segmenta.

Meni licno je Civic i preglomazan za to sto treba da bude. Pokusava da bude C i D segment u jednom, a na kraju nije ni jedno i kosta debelo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30004
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od trojanac » 14 Avg 2018, 09:00

Obzirom da Steva poznaje vrlo dobro Mlađana, sigurno je imao priliku i da vidi, možda i da proba novi CTR. Mlađa ga vozi kao daily car, a onda kad mu dune ode na Navak da iskoristi potencijal tog auta. Tako da je a te strane vrlo upotrebljiv i kao porodični auto, a sad da li se i koliko nekome sviđa, potpuno nebitno. Bitno da se sviđa onome ko daje 40+ hiljada za njega. Daju ljudi i 5 ili 10 puta više za neke automobile koji nisu lepi ali pružaju nešto drugo.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od steva_anya » 14 Avg 2018, 13:37

Meni odgovara Type R vizuelno, mene "radi" taj izgled. Performanse su odlicne.
Cena tera nazmisljanje, posto za 43000 eur imas Superba 2.0tdi i Golfa 7 1.0tsi :)

Superb i Kodiaq izgledaju ok spolja i unutra, nista wow, ali meni daleko od dosadnog i loseg.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30004
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od trojanac » 14 Avg 2018, 14:05

Nisi razmišljao o 1.5 sa Sport plus ili Prestige paketom? To je ispod 30k, odlična oprema, a 180KS i 8 sekundi do stotke nije možda za stazu ali za standardnu upotrebu više nego dovoljno.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od steva_anya » 14 Avg 2018, 14:13

Prodavac u Delti mi je to nudio. Nije losa opcija, ali ako uzimam drugog Civica pa jos na firmu onda Type R.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od Xepoj87 » 14 Avg 2018, 15:31

Pa uzmi tog Civica, jednom se zivi.
A i nemas brdo dece, pa da ti je potreban Kodiaq ili Superb.
Civic je duzine moje C klase, a s obzirom da je hatchback i da nema 4x4, pa mu gepek nije smanjen, nemas nekih realnih prepreka, mogao bi biti odlican fit za tebe.
Racunaj da je neudoban, ali podnosljivo za razliku od a45 i Focusa, kako internet tvrdi, te i da mu zvuk izduva nije jaca strana.
Menjac super, dinamika super.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Jaci B vs slabiji C segment, na firmu, za suprugu

Post od starac vujadin » 14 Avg 2018, 17:10

Kada se pomeša Type R i Superb 4x4 dobije se... :)

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 29035666b0

..a kada bi pomešali Type R i Kodiaqa dobili bi nešto ovako... :)

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... tdi-s-line

ili ovako nešto...

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... c-amg-line

Odgovori