Citroen C4 Picasso

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Citroen C4 Picasso

Post od Vladapetr » 13 Maj 2018, 15:01

Meni je ozbiljan majstor za automatske menjače preporučio taj poluautomatik za ženomobil koji sam uzimao pre mesec. Reče da je cena full remonta (da je sve crklo i radi se komplet) duplo manja nego isti takav servis na DSG-u, s tim da ovaj PSA poluautomatik nikad ne crkne skroz - za razliku od DSG.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Citroen C4 Picasso

Post od Ralee » 13 Maj 2018, 16:09

Ja pricam u kontekstu odnosa sa manuelnim menjacem. Stvari koje mogu da budu problematicne su elektronika, ta robotizovana ruka i kvacilo.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Citroen C4 Picasso

Post od Vladapetr » 13 Maj 2018, 16:46

Nema tu neke drastične razlike, oko 500e je cena da se komplet remontuje taj menjač. Uz naglasak da ne zna da je ikome riknula ta elektronika.
Full remont DSG-a je od 1000e, mog PowerShifta je od 1300e.
Svakako, za vožnju po gradu je dar od boga bilo kakva zamena mauelnom menjaču. Kum ima ovaj isti Picasso već drugu godinu, motor od 90ks. Vozio sam ga jednom na kratko i jeste mi bio kilav, ali navikao sam na jače motore. Sa njim sam se vozio X puta i nisam primetio nikakvo mučenje niti problem u gradu, upoznao je performanse i prilagodio im svoj stil vožnje.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Citroen C4 Picasso

Post od ikac2000 » 13 Maj 2018, 17:16

Taj motor sam imao i ja u CMaxu, od 95 ks. Njime sam celu familiju selio iz zemlje u zemlju, ceo namestaj transportovao, presao preko 40k autoputem, isao do 170 kmh...

Sasvim dovoljan, posebno za pocetnika.

Trebao bi ti jaci motor tek kada postanes bahatiji vozac :-)

handys
Postovi: 187
Pridružio se: 30 Apr 2018, 15:09

Re: Citroen C4 Picasso

Post od handys » 13 Maj 2018, 18:42

Pa to iz grada u grad, 120ak, par ljudi i nesto prtljaga (nikakve selidbe) je ono za sta bih ga najvise i koristio. Dobra je vest da ne crkava cesto, a i ovaj iz 2015. valjda nije toliko izakan. Citao sam na stranim forumima da ponekad taj poluautomatik ne ubaci bas u brzinu, pa onda ti moras da dodajes gas, brzinu i tako to. Sad, koliki je to problem tokom voznje, to cini mi se da zavisi od vozaca. Nekome je smetalo, nekom nije. Sve mi se cini da bi tek dosta odvozenih kilometara bilo dovoljno da ja to procenim za sebe. Taman sam bio otpisao ovaj auto, ali eto, poslednjih par postova ipak zvuce ohrabrujuce.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Citroen C4 Picasso

Post od Ralee » 13 Maj 2018, 20:44

Vlado, ja sam imao kontakt sa ovlascenim servisom i tamo su cene vece nego one koje si ti naveo. Rekli sta su rekli.

Svakako je nezgodno pocetniku preporuciti autamatik na prvom mestu, drugo i auto tog cenovnog ranga, uz sva ta ogranicenja.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Citroen C4 Picasso

Post od Vladapetr » 13 Maj 2018, 21:20

Mazohizam je koristiti ovlašćeni servis za bilo šta drugo, osim za najosnovnije intervencije. Njihov je koncept takav da vreme potrošeno za odredjeni predmet mora biti u skladu sa normiranim vrednostima, zato kvarove ni ne pokušavaju da ispituju detaljnije i tako možda otkriju da je uzrok u nekom manjem (dakle, jeftinijem) delu podsistema. Kako ih jedan drugar nazva u svadji kad su ga ošurili sa cenom: vi niste majstori, vi ste obični "zamenjivači" :)
Na stranu što su im sve cene delova dranje, same po sebi.
Cene opravki menjača koje sam gore naveo sam dobio od majstora za kojeg imam ozbiljnu preporuku, od drugara koji je vrsni VW-Audi serviser i saradjuju godinama.

Sa druge strane, apsolutno sam pristalica ideje da početnici treba da voze automatike. Smatram da je mnogo bitnije od sinhronizovanog puštanja kvačila i dodavanja gasa, klackalice na uzbrdici itd... biti aktivan učesnik saobraćaja, razumeti šta se oko tebe dogadja i participirati u tome na pravi način.
Osluškivanje motora, gadjanje prave brzine, stres prilikom gašenja auta na polasku sa semafora ili u koloni itd... nisu ono što nekog čine pravim vozačem. Uz malo sreće, već danas je moguće započeti svoju vozačku karijeru i vremenom postati postati "pravi" vozač, bez da ikada sedneš za manuelni menjač.

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Citroen C4 Picasso

Post od Ralee » 15 Maj 2018, 10:52

Slozicemo se da se ne slazemo.

handys
Postovi: 187
Pridružio se: 30 Apr 2018, 15:09

Re: Citroen C4 Picasso

Post od handys » 21 Maj 2018, 16:10


maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Citroen C4 Picasso

Post od maniaxxx » 21 Maj 2018, 19:21

Šta bi sa 80kw?

handys
Postovi: 187
Pridružio se: 30 Apr 2018, 15:09

Re: Citroen C4 Picasso

Post od handys » 21 Maj 2018, 20:46

Zvao Ljermontovu, kazu da se na mene odnosi samo ono sto mi pise u probnoj, a u probnoj to ne pise, vec samo ono sto je do sad bio standard (90% ogranicenja, 0 promila, 23-5).
Takodje, pojavila se realna potreba za necim sa 7 sedista (da ne duzim, smorilo bi zesce), ali da ne bude Espace ili tako neko cudo, pa sad jurim ovaj Grand Pikaso. Mislim da sam u prethodnih 5 dana video/seo u jedno 40 raznih automobila, isprobavao razne Senike i Pezoe, Fordove, itd...i dosao do zakljucka da je jako tesko naci nesto pristojno i bezbedno a da je pre 2010. Pikaso mi se jako svidja zbog preglednosti i kratke njuske, a i dosta je stedljiv. Koliko sam iscitao foruma, za voznju kazu da je najprijatniji Ford, ali Fordovi su bas skupi ovi noviji. Grand Senik je neupotrebljiv sa tim trecim redom sedista, i tako dodjoh do neke sredine koja je Pikaso. Samo sad valja naci konkretan auto, pa otud i moje pitanje.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Citroen C4 Picasso

Post od maniaxxx » 21 Maj 2018, 21:07

Sam picasso sa tim motorom je OK avto, sad ovaj konkretno primerak naravno ne poznajem.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Citroen C4 Picasso

Post od ljuba » 22 Maj 2018, 08:39

Meni se svidja 5008 sa 7 sedišta...

Verstuurd vanaf mijn WAS-LX1A met Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Citroen C4 Picasso

Post od Vladapetr » 22 Maj 2018, 09:36

Kolika je razlika u novcu izmedju Forda S-Max i tog Grand Picassa, istog godišta?
Umesto Grand Picassa bih i ja išao na Pug 5008, čisto mi je lepši.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

handys
Postovi: 187
Pridružio se: 30 Apr 2018, 15:09

Re: Citroen C4 Picasso

Post od handys » 22 Maj 2018, 12:35

S-Max sam nasao jedan jedini, ima DSG menjac, sto mi je rizicno i skupo, a kosta 1100 evra vise (9200 naspram 8100). Pezo sam isto gledao, on ima manje mesta za noge od Pikasa na zadnja dva sedista. Medjutim, evo problema: ni Grand Pikaso nije bas sjajan sa zadnja dva. Ima mesta za noge (doduse naustrb mesta za noge za 2. red), ali manje mesta za glavu (ja sa 176 udaram u plafon). Tu zapravo samo deca mogu, ali su mi jako izlozena za straznje udare, a pritom nema erbegova tamo, samo do drugog reda. Danas sam bas detaljno gledao te aspekte i nije bas srecno resenje. S obzirom na to, bolje mi je ipak 5 komfornih sedista nego 7 polovicnih. Pa ce dodatni clanovi porodice morati da izvinu ili da se rotiraju :nemampojma:
Sad s obzirom na to, gledacu obican pikaso (s-max je bas redak kod nas, nazalost).
Ovako nesto ce mi dolaziti u obzir:
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 16-hdi-nav
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... av-led-aut
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... av-led-aut

Ili malo jeftiniji:

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... i-airdream

Sta mislite o tim modelima? Ne znam kakav je ovaj City car, deluju ok

Odgovori