Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23306
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od Day Walker » 11 Dec 2018, 21:54

Nije jos izasao cenovnik a bice sigurno jedno 40k startna cena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Rocktheroad
Postovi: 65
Pridružio se: 25 Dec 2017, 19:55

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od Rocktheroad » 11 Dec 2018, 22:01

steva_anya je napisao:Posto sva ova nova kola imaju dobre i jake infotainment sisteme, da li mogu da imaju internet na sledeci nacin: da imaju slot za internet sim pri paid?
Mislim kad ne koriste net preko wifi.
Sto se Kodiaqa tuce Columbus navigacija ima slot za SIM karticu. Amundsen nema. Razmisli da li ti je to vredno te doplate za Columbus.

SOS/Assistance funkcija nema veze sa tim, dobiješ godinu dana gratis i onda placas. Ali bez toga nema ništa od funkcija u Skoda Connect aplikaciji. Ono sto je tužno, niko sem Alprosa nema pojma kako to naručiti kao opciju, tako da su meni to izostavili a nemoguc je retro fit.

Hot spot sa telefona radi, ali na iPhone neće bas automatski da se zakači, već moraš da odeš u meni telefona svaki put. Ni na Androidu nisam uspeo, ali se nisam puno igrao.

Meni se pokazala kao najbolja varijanta mini 4G modem ruter. Ili ga staviš stalno u kolima (gepek 12v) ili u Phone Box kod menjača, pa ga nosiš sa sobom, sto mi je opcija kad sam van Srbije pa imam EU data card i internet sa sobom...

CarPlay ne radi bezicno, a nisam uspeo ni Android Auto/MirrorLink. Preko kabla radi i sad sa IOS 12 može i Waze i Google Maps. Mnogo bolje i efektnije odredjeno nego UConnect na Jeep/Chrysler naprimer...


BeastieBoy
Postovi: 2
Pridružio se: 16 Dec 2018, 01:14

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od BeastieBoy » 16 Dec 2018, 01:38

Posjedujem Kodiaq 2.0 TDI 150 KS manuelni mjenjac, Style pet sjedista vec par mjeseci pa mogu puno toga da kazem.

Auto je za svaku pohvalu OSIM jedne stvari a to cu navesti na kraju.

Dobre stvari? Prostora na pretek, pretinaca isto tako, mjesta u vratima za flase i ostale stvari, gepek izuzetan i nikada mi se jos nije desilo da spustim zadnja sjedista a stalno prevozim puno nekih stvari, dakle toliko prostora ima.

Puno korisnih gedgeta posebno kada se otvaraju vrata odbojnici koji izlaze, kisobrani u vratima... mada ih jos nisam upotrijebio zao mi ih izvaditi iz celofana hahaha :)

Mjesta na zadnjim sjedistima zaista puno. Imao sam priliku sjediti i voziti se duze vrijeme nazad prilikom putovanja do Beca gdje smo se prijatelj i ja mjenjali u toku voznje i zaista nazad je super sjediti. Puno prostora za noge i da se covjek rasiri.

Multimedija super, povezivanje sa mobitelom gotovo u sekundama, sve radi fino. Touch jako dobar, jako dobar! Nema zamjerke. Eee da... ne znam jer nisam cuo ali mislim da vrijedi doplatiti za bolje ozvucenje. Super je sve i ovako ali za prave audiofile iskreno to je negdje oko 5 od 10 poena.

Osjecaj kvalitete jako dobar, na dodir sve jako fino, cak i ispod. Plastika ne skripi, ne zvecka u voznji. Vrata ono lijepo teska i cujes lijepi "boom" zvuk pri zatvaranju vrata.

Voznja... auto se vozi isto kao neka limuzina. Udoban je, nemam adaptivnu sasiju i probao sam i sa njom kodiaqa od 190 KS i nema mi neke velike razlike. Put do Beca udoban, odmorni smo dosli i sve super. Auto se ne naginje u krivinama puno, pregledan jako, imas lijep osjecaj i poviseno mjesto sjedenja.
Sjedala su dobra.

Ehh sada veliki minus. Konkretno ovih 150 KS barem za moju voznju. Sve je super, ima snage ide super i za 90 posto ljudi ce i previse biti. Aliiii... medjuubrzanja dakle kada zelis da pretices... ocajno! Moram i trecu i cetvrtu brzinu saltati da dobijes taj pravi boost i da imas bas snage, da ne govorim da moras i zaletiti se dobro. Nisam zadovoljan i mislim da mi je 150 barem meni premalo. Opcija mi je da uradim chip tuning pa vidimo stanje... drugog mi nema.

Osim toga ali opet kazem ovo za motor je moja preferencija auto je zaista za svaku pohvalu i ukoliko se neko dvoumi da ga kupi mogu slobodno reci da je pun pogodak. Meni pogotovo jer sam ga dobio za 27 hiljada eura, salonski primjerak koji se nije prodao od 2017-te.

I neki sitni nedostatci... u gornjem pretincu kod suvozaca nema svjetla i zeza bas navecer ne vidi se nista. Obavezno uzeti gepek sa automatskim zatvaranjem, DSG takodje bih doplatio da sam mogao ali super je lagan i precizan mjenjac. I desilo mi se kada su sam radio profesionalno zatamnjivanje auto lumar folijom da se sa zadnjeg stakla zgulio grijac nekih 2-3 cm na dva mjesta. Srecom nemam problema i ne magli mi staklo. Znaci na nekim stvarima su i stedili ali eto...

Sve u svemu preporuka za auto od srca.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od Woodoo » 16 Dec 2018, 23:56

BeastieBoy je napisao:
16 Dec 2018, 01:38
Mjesta na zadnjim sjedistima zaista puno. Imao sam priliku sjediti i voziti se duze vrijeme nazad prilikom putovanja do Beca gdje smo se prijatelj i ja mjenjali u toku voznje i zaista nazad je super sjediti. Puno prostora za noge i da se covjek rasiri.
Da li si sedeo ili se vozio na zadnjem sedistu u sredini?

BeastieBoy
Postovi: 2
Pridružio se: 16 Dec 2018, 01:14

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od BeastieBoy » 17 Dec 2018, 13:29

Woodoo je napisao:
BeastieBoy je napisao:
16 Dec 2018, 01:38
Mjesta na zadnjim sjedistima zaista puno. Imao sam priliku sjediti i voziti se duze vrijeme nazad prilikom putovanja do Beca gdje smo se prijatelj i ja mjenjali u toku voznje i zaista nazad je super sjediti. Puno prostora za noge i da se covjek rasiri.
Da li si sedeo ili se vozio na zadnjem sedistu u sredini?
Nisam jer nas je cetvero bilo. Iskreno na dugo putovanje mislim da bas pet putnika i ne bi bila uzivancija. Ima mjesta zaista ali ja volim da se rasirim a i imam 110 kg pa ti se sve kaze. Na neke manje relacije sam vozio troje ljudi nazad i hvalili su kako je auto komotan i sirok tako da je znaci ok bilo njima.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Korisnikov avatar
pigeon
Postovi: 556
Pridružio se: 16 Jan 2012, 12:22
Garaža: Škoda Octavia A8 1.4TSI 8AG + Fiat 500
Lokacija: Sombor

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od pigeon » 18 Dec 2018, 15:09

A koliko je Sportline varijanta skuplja?

Jesi o tome razmišljao?

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23306
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od Day Walker » 18 Dec 2018, 15:49

2.000€ , a Style ima više opreme u startu i na dodatnoj akciji je.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od steva_anya » 19 Dec 2018, 09:36

Nisam gledao Sportline.
Samo Style, pa sa nekom dodatnom opremom.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od jaksa » 28 Dec 2018, 21:26

Danas sam bio u salonu Honde, gledao i čačkao sve što imaju izloženo, sva tri modela, cr-v, hr-v i civica. :)
Da sam kupac i da imam 35k evra kupio bih cr-v odmah, a onda bih godinama pokušavao da odgonetnem odakle im ideja za initaciju drveta u kabini koja je inače odlično uradjena. Bez obzira na to drvo, baš me je prijatno iznenadio kvalitet. Motorizacija kod sva tri modela koje sam gledao ista - 1,5T. Cena od 24-35k evra, pa ko voli nek izvoli. Ima nešto pre-restyle hr-v modela oko čije cene su malo fleksibilniji.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od Heinz » 28 Dec 2018, 22:52

Honda postala rizična, 1.5 s onim problemima, ne znam da li bih dao 35k za to. Žale se neki i na šoferke (HR-V i Civic).

Kabal
Postovi: 2882
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od Kabal » 29 Dec 2018, 08:02

Koji su problemi sa tim 1.5 turbakom? Vozio sam ga skoro u novom Crv, dobar motor.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od Heinz » 29 Dec 2018, 22:46

Kud spomenuh šoferku, puče sinoć na Jazzu od kamenčića, a danas se ceo dan širi.

Problem je bio ovaj https://www.consumerreports.org/car-rep ... e-trouble/

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od ikac2000 » 29 Dec 2018, 22:56

Kabal je napisao:Koji su problemi sa tim 1.5 turbakom? Vozio sam ga skoro u novom Crv, dobar motor.
Na nizim temperaturama dolazi do mesanja goriva i ulja u cilindrima usled neke kondenzacije goriva, te ulje izgubi svojstva i unisti motor. U USA se desavalo, ima po netu. Do pre par meseci jije objavljeno kako ce se resiti problem.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od Misha » 30 Dec 2018, 09:59

Heinz je napisao:
28 Dec 2018, 22:52
Honda postala rizična, 1.5 s onim problemima, ne znam da li bih dao 35k za to. Žale se neki i na šoferke (HR-V i Civic).
Meni bi to bio dovoljan razlog da prelomim u korist Kodiaqa. :)
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23306
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od Day Walker » 03 Jan 2019, 09:36

Kodiaq RS - 44.000€ :losevidim:
S tim da u startu ima odličnu opremu.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Odgovori