Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od Nikolaa » 31 Jan 2022, 11:21


dzonic87 je napisao:Tucson prethodne generacije sam imao do pre nedelju dana... Iskreno morao sam da prodam jer je porodica vršila pritisak na mene Slika
Veoma neudoban i tvrd auto. Ne kažem da je loš, ali za porodicu i duža putovanja je veoma zamoran. Pre tucsona smo imali XTrail koji je bio dosta udboniji i sa dosta više prostora (ili je bar takav osećaj bio)
Sada i ja gledam u pravcu CRV-a/Kodiaq-a
Novi Tucson uopšte i ne gledam, meni je izuzetno ružan, a i dobiću batine ako opet uzmem Tucson Slika
Potpuno neverovatno, meni je Tucson (restajling) jedan od udobnijih c segment suv-jeva koje sam imao prilike da vozim... Mada je na 17icama...

Xtrail ima mnogo ozbiljnije oslanjanje, bukvalno su neuporedivi automobili iako su navodno isti segment

Sent from my Mi 9T using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od ljubitelj » 31 Jan 2022, 11:55

tlazar je napisao:
17 Apr 2021, 15:21
Razlika je u kolicini informacija koje treba preneti u jednom vremenskom intervalu da bi imao zadovoljavajuci kkvalitet na prijemu. Jacina signala koji je potreban da bi radio radio je dosta manja od jacine signala za kvalitetan prenos videa.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Prošlo neko vreme i u medjuvremenu mi prošlo kroz ruke 3 Denon DAB risivera kao i DAB STBox pa sam imao lepu priliku da direknim poredjenjem FM i DAB prijema potvrdim raniji iutisak.

Denoni su imali i FM i DAB prijem tako da je poredjen isti izvorni signal iz studija (radio stanica) preko iste lokacije emitovanja (isti uslovi propagacie signala) preko istog uredjaja preko istih zvučnika a i preko slušalica.
Preko instrumenta jačina zvuka iz zvučnika podešena da bude ista da bi se uticaj jačine zvuka na subjektivni utisak kvaliteta minimizovao.
Denon AVR 1713 uredjaj je uzet kao referenca za poredjenje FM vs DAB u čistom stereo modu. Kao prateći uredaji su služili Denon FRA107 DAB (2 komada).

Zvučnu razliku nisam uspeo da primetim, čak FM ima "prijatniji" zvuk subjektivno mekši. Kod nas se DAB emituje sa 64k za sve stanice a što se lepo vidi i na dispelju tokom emitovanja.

Bitnija razlika je u dometu, DAB signal se gubi već kada sa sprata prenesem uredjaje u prizemlje dok pri tome FM funckioniše besprekorno.
Isti uredjaji i ista dipol sobna antena, dakle isti uslovi prijema.
Inače, oko 9km vazdušnom linijom od tornja na Avali, dakle jako blizu.

Radi testa probano i u autu, tek tu je DAB problematičnog prijema, vrlo lako se izgubi.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od Delija » 31 Jan 2022, 12:16

@ljubitelj
Evo ja ti u Hondi CR-V na licu mesta pred svedocima/sudijama (ko god hoce iz ove teme ili sa foruma) demonstriram da DAB zvuci MNOGO bolje od FM, na svim stanicama za koje postoji DAB signal - sa sve level match-om.

Ako sam u pravu - vodis na rucak i pice sve ljude koji su ucestvovali u ovoj temi.
Ako nisam i ako nema razlike ili je FM bolji - ja vodim sve.

Ako stojis iza svojih reci - samo reci vreme i mesto za test/demonstraciju pod tim uslovima.
Poslednja izmena od Delija u 31 Jan 2022, 12:19, izmenjeno 1 put ukupno.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Elektronska naplata putarine

Post od dzonic87 » 31 Jan 2022, 12:19

carov2 je napisao:
31 Jan 2022, 11:03
Izgleda da dobro leži na putu, za jedan SUV.
Letos na autoputu, NI-PI, gotovo sve vreme ga jedan lik pržio oko 180 kmh, čak i u krivinama, a ta deonica ima dosta krivina, tako da sam se malo začudio.
Super se on vozi ze jedan omanji SUV. I potvrđujem da mogu da se drže visoke putne brzine... Ali od takvog vozila ipak očekuješ da te preveze komforno (porodicu) od tačke A do tačke B.

Moj je bio ultimate i iskreno osećao je svaku neravninu i svaki kamičak. Za moj ukus tvrdo trimovan auto, plus su mu sedišta bila isto "tvrđa".

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21089
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od nidza » 31 Jan 2022, 12:19

Ma dajte, ne gubite vreme @Delija & @ljubitelj . Neuporedivo je.

Ako je FLAC 10, DAB/Spotify 8, MP3 5, FM je u idealnom slučaju prijema slaba 3jka na skali.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od McGruja » 31 Jan 2022, 12:20

Neuporedivo je

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Elektronska naplata putarine

Post od Delija » 31 Jan 2022, 12:22

dzonic87 je napisao:
31 Jan 2022, 12:19
carov2 je napisao:
31 Jan 2022, 11:03
Izgleda da dobro leži na putu, za jedan SUV.
Letos na autoputu, NI-PI, gotovo sve vreme ga jedan lik pržio oko 180 kmh, čak i u krivinama, a ta deonica ima dosta krivina, tako da sam se malo začudio.
Super se on vozi ze jedan omanji SUV. I potvrđujem da mogu da se drže visoke putne brzine... Ali od takvog vozila ipak očekuješ da te preveze komforno (porodicu) od tačke A do tačke B.

Moj je bio ultimate i iskreno osećao je svaku neravninu i svaki kamičak. Za moj ukus tvrdo trimovan auto, plus su mu sedišta bila isto "tvrđa".
Vecina automobila u toj klasi su (pre)tvrdi.

To je direktna posledica toga da se forsiraju vozne karakteristike iole slicne hatch-u / limuzini.

To je ono sto mi se jako svidja na CR-V-u - ne trudi se da bude ono sto nije. Zato je savrseno udoban i na ovim nasim oranicama od puteva.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od Delija » 31 Jan 2022, 12:24

nidza je napisao:
31 Jan 2022, 12:19
Ma dajte, ne gubite vreme @Delija & @ljubitelj . Neuporedivo je.

Ako je FLAC 10, DAB/Spotify 8, MP3 5, FM je u idealnom slučaju prijema slaba 3jka na skali.
FM moze da zvuci sasvim solidno na vrhunskim FM tjunerima i sa vrhunskim FM signalom od samog izvora. Ovo prvo u automobilima ne postoji, a ni ovo drugo ne postoji na ovim prostorima jos odavno.


@ljubitelj po obicaju divergira.
BTW, Denon AVR 1713 koji pominje je low-cost AVR star 10 godina koji ima ocajan FM tjuner. DAB, naravno, nema.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od grujicd » 31 Jan 2022, 13:35

Nikolaa je napisao:
31 Jan 2022, 11:21
Xtrail ima mnogo ozbiljnije oslanjanje, bukvalno su neuporedivi automobili iako su navodno isti segment
Zar nisu Tucson <-> Quashqai, a za Santa Fe <-> XTrail?

Kad sam gledao neka poređenja u zadnje vreme novi Tucson i jesu poredili sa novim QQ.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3160
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od Dare4x4 » 31 Jan 2022, 13:53

Tucson jeste tvrd i zamara na lošim putevima. Makadamom ili bilo kojim neasfaltiranim putem može samo u prvoj brzini. Moj je na 17", a taj sa ultimate paketom je na 19" i ne smem da zamislim tek kakav je. Jedini način da se koliko toliko ublaži stvar je da se gume ispumpaju na 2,2bara i ja to uradim preko leta. Kada zahladni, pritisci dodatno padnu i upali se TPMS upozorenje koje je vrlo iritantno. Zato zimi mora na 2,4 :( jer na tim graničnim pritiscima hoće da upali upozorenje, naročito ujutru.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od Delija » 31 Jan 2022, 14:05

grujicd je napisao:
31 Jan 2022, 13:35
Nikolaa je napisao:
31 Jan 2022, 11:21
Xtrail ima mnogo ozbiljnije oslanjanje, bukvalno su neuporedivi automobili iako su navodno isti segment
Zar nisu Tucson <-> Quashqai, a za Santa Fe <-> XTrail?

Kad sam gledao neka poređenja u zadnje vreme novi Tucson i jesu poredili sa novim QQ.
Tucson i Sportage su veci od QQ, a i Santa Fe i Sorento od X-Trail. Pri tom su i Santa Fe i Sorento i kvalitativno i cenovno visa klasa.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od Delija » 31 Jan 2022, 14:08

Opet, i Kodiaq i CR-V su iznad Tucson-a i Sportage-a, s tim da je Kodiaq veci - slicno kao i X-Trail, s tim da se oseti razlika u sirini u korist Kodiaq-a.

BTW, po meni X-Trail bas i nije neki auto.

Slika

Slika
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od dzonic87 » 31 Jan 2022, 14:24

XTrail je zastareo sada... Pojavio se valjda 2013/14 sa primarnim tržištem van Evrope i klepan je po nekim drugim ukusima.
Moja iskustva su većinom pozitivna - ima laganu i komfornu vožnju, obilje prostora, zadnja vrata otvaraš pod uglom od 90 stepena i zadnja klupa je malo podignuta (odlično za decu) i ima dobar 4x4 sistem za taj segment (usudiću se reći da je odličan u tom segmentu).
Doduše ko i većina tadašnjih Japanaca (ne uključujući Mazdu) su targetirali jednostavnost i formu pre drugih stvari.

Sam Nissan ne stavlja QQ u klasi gde je Tucson već insistira da je QQ napravljen da se bori u Golf klasi :D bukvalno targetira tu klasu i kompaktnost za grad.
XTrail, tadašnji (T32), nije u klasi Sanata Fe-a, već i jeste napravljen kao naslednik starog QQ +2. Malo su izmešane dimenzije, ali nabolje je reći da je tu negde gde su tada bili i CRV, RAV4 i možda Kodiaq. Po ceni bukvalno gde i Tucson (ne računajući ulazne modele Tucsona, završni modeli su cenovno bili u tom dvorištu gde i XTrail)

Možda ovaj najnoviji XTRail već zalazi u segment gde je Santa Fe

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od Ji 4Tze » 31 Jan 2022, 16:33

A i taj novi tada je delio podvozje s prethodnom varijantom... :D
X-Trail i CR-V su dosta slični po gabaritima.
To je u stvari do Honde, jer ona uglavnom ima broj veća vozila, npr. Civic vs Golf, CR-V vs RAV4 itd
Boringly average, but also perfect for school run mums

ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Skoda Kodiaq vs. Honda CR-V 2018/19

Post od ljubitelj » 31 Jan 2022, 16:49

nidza je napisao:
31 Jan 2022, 12:19
Ma dajte, ne gubite vreme @Delija & @ljubitelj . Neuporedivo je.

Ako je FLAC 10, DAB/Spotify 8, MP3 5, FM je u idealnom slučaju prijema slaba 3jka na skali.
Možda je u autu gde je obično i lošiji prijem signala to ocenjivanje adekvatno ne znam, nisam slušao u autu osim testa prijema signala gde me zanimalo samo dekoduje ili ne DAB signal.
Ionako u autu je zvuk sam po sebi puno lošiji u odnosu na pravu (veliku) sobu gde je dabra akustika prostora.

Evo ja par meseci slušam uporedo i FM i DAB na istom Denon uredjaju DRA F107 ( imam 2 komada i mogu uporedo da puštam na jednom FM a na drugom DAB) sa istom antenom, u istom prostoru i identične radio stanice. Upravo na osnovu toga i iznosim da ja ne čujem taj neuporedivi kvalitet tj takvu neku naglašenu razliku.

RTS BGD2 odnosno BGD3 uveče imaju širok raspon muzičkog sadržaja, verujem da bi ta razlika ako je toliko neuporediva morala da dodje do izražaja baš tada.


To da je neuporedivo nikako nisam primetio, naprotiv uopšte mi ne zvuči ugodno ni DAB a ni MP3 sa 64kbps Nekako agresivno, vrišteći visoki, zamarujuće da se sluša više sati.

Odgovori