Noviji CItroeni - u cemu je tajna

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Noviji CItroeni - u cemu je tajna

Post od gazza » 27 Sep 2018, 23:38

Vec duze vreme primecujem broj polovnih Citroena novije generacije na ulicama, od 2010. na ovamo. Prvo su stare Xsare Picasso ovladale a sada je to preslo na razne varijacije C4. Ja sam mislio da je sve to dosta nepouzdano ali onda vidim da ih ima dosta na taksiju, malo popricam sa vlasnicima, taksisti masovno isprelazili sa VAG grupe na to i puni hvale. Ima cak i C5 dosta koji mi je onako bas anti auto onaj stari a novi mi se svidja. Zapravo bih tu najpre vozio novi C4 Picasso ali i to mi je misterija, internet pun placa na kvarove menjaca automatika tj robotizovanog ali taksisti ne fermaju to, sve ih je vise.

Jel ima neko objasnjenje i sta je za zaobilaziti od modela verzija C4 Picasso ili Aircross? Verovatno da se sad vec zna sta je pouzdano sa ovim velikim km a sta ne?

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Noviji CItroeni - u cemu je tajna

Post od swemir » 27 Sep 2018, 23:48

Rucni menjac dieseli i nema greske.

2.0 hdi moze koliko hoces da predjes.

Izbegavao bih 1.6 hdi do 2011. Posle je ok.

Benzinci onaj bmw 1.6 neki kritikuju mada oprecno je..



Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 591
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Noviji CItroeni - u cemu je tajna

Post od mironiko » 28 Sep 2018, 00:33

Mene vise zanimaju iskustva sa uvoznicima, vezano za nova vozila, naravno. Takodje, sa servisima.

Neki hvale Autonovu KAB, neki kude (pojedini bas jako), a nekako bih voleo da cujem iskustva iz prve ruke.

Interesantan mi je (restilizovani) C4 Cactus.

Sent from my Pixel using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Noviji CItroeni - u cemu je tajna

Post od pedja » 28 Sep 2018, 00:49

Xsara Picasso se (ras)prodavala, HDI, solidna oprema, za neke pristojne pare, kada je završavala prodaju kod nas. Eto još jednog razloga relativne brojnosti.



TapaT


ljubitelj
Postovi: 10550
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Noviji CItroeni - u cemu je tajna

Post od ljubitelj » 28 Sep 2018, 08:31

Vec receno, 2,0 HDI i njegov manuelni menjac su bez greske.

BTW, 2,0HDI je dokazan u lakim komercijalnim vozilima, vec 20godina se ugradjuje u razne dostavnjake. Ii citav niz vozila raznih proizvodjaca. (Pezo, Citroen, Fiat, Lancia,Suzuki, Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover)

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Noviji CItroeni - u cemu je tajna

Post od gazza » 28 Sep 2018, 09:13

Dobro, hvala - a posto ima mislim 2 verzije 2.0 kada je u pitanju snaga, da li je sigurno uzeti 150KS verziju ili je kao u slucaju multijet motora bolje ici na slabiji?

Kakav je motor koji ide u C4 Aircross, pise 1.8 150KS, jel to uopste PSA motor? Da to nije ono sto se stavlja u Mitsubishi ASX? Jel to japanac? Kakva su iskustva?

Zanimljivo da na oglasima za C4 Picasso novijih godista, od 2013. naovamo nema nijedno vozilo koje je 2.0 i ima manuelni menjac, zapravo ima jako malo koje su uopste 2.0 ili uopste manuelni menjac, ogromna vecina je 1.6 i automatik. Iz vase price prilicno jasno zasto je to tako, a bacio sam pogled i na Citroen forum i u temi C4 prva 2 posta vezana za servis tog menjaca i probleme - lik koji je kupio C4 Picasso sa automatikom, posle 3 dana mu ostao menjac blokiran u nekoj 4. brzini na primer, morao da ga slepuje da mu ga odblokiraju, na kraju zavrsio sa servisom teskim 850e od cega je 200e za ruke a ostalo za delove, ukljucujuci i set kvacila sa plivajucim.

Mene C privlaci samo iz aspekta udobnosti, u godinama sam kada mi rastu problemi sa ledjima krstima i nogama, trazim nesto sto ce mi dugacke ture uciniti sto udobnijim. I da bude model koji je kompromisan sto se tice velicine, da u uslovima spustenih sedista moze dobro da se natovari a da opet bude operativan u gradskoj voznji. Inace bi uzeo C5 ali mi je predugacak. Zapravo bih uzeo C6 :D , to mi deluje vrlo perverzno.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Noviji CItroeni - u cemu je tajna

Post od maniaxxx » 28 Sep 2018, 11:47

Avtomatik je za izbegavanje. Sam 1.6 osim dizni u novijoj verziji i svacega u starijoj nema neke posebne probleme. Sam c4 je dosta pouzdan sam po sebi ali ipak je kao kod svih najvaznije samo stanje vozila. 2.0 od 150 je psa onaj 1.8 je od mitsubishija i koliko znam nije bas za preporuku.

Odgovori