Zenski auto + automatski menjac

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
MadMike82
Postovi: 208
Pridružio se: 03 Nov 2017, 13:32

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od MadMike82 » 19 Okt 2018, 09:24

@cojkaRM mozda ne bi bilo lose da nadjes oglas necega sto ti se svidja i postavis ovde. Pa cemo da mu trazimo vrline i mane...

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12322
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od shandu90 » 19 Okt 2018, 09:32

+1
Ionako uz par filtera se dobro suzi izbor, jer automatici nisu omiljeni kod nas.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


cojkaRM
Postovi: 29
Pridružio se: 17 Okt 2018, 16:00

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od cojkaRM » 19 Okt 2018, 10:54

@madmike82
Pa ja vec dala neke predloge i dobila komentare po principu:

Gde ti vide da je Reno auto? / Nema dobrog automatika kod francuza.

Pored Lanchie je forum zajednica prosla kao pored groblja.... niko se nije osvrnuo.

Corsu mi je jedan gospodin lepo iskomentarisao, iskreno, rekao mi je nikako Easytronic.

Toyota ima sranje menjac. A ja sam bas volela Aygo.

Znaci, ne ide mi nikako, ukratko.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od Ivan » 19 Okt 2018, 12:19

Pazi ovako, slobodno vijaj neki auto sa tim "sranje" menjačem jer iako nije nivo kao neki vrhunski automatici, em nemaš sa čim da uporedis, em ćeš imati auto koji možeš da vozis i nećeš se klackati po autobusima.

To što bi mene taj automatik nervirao jer ja ručno tri puta brže promenim brzinu, a i tecnije, ali to nema nikakve veze sa tobom jer nam se afiniteti, vozačke navike i iskustvo razlikuju.



Sent from my STF-L09 using Tapatalk

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

lami
Postovi: 3274
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od lami » 19 Okt 2018, 13:06

Kao sto je vec receno, neko nas malcice lozi. Te ako ima neko da se javi na privatnu poruku da mi licno pomogne, te ima vw po povoljnoj ceni, ali ne zna sta bi. Sta ces neki ljudi su zaludni, ali dobro, nekad je dobro i ovakve cim teme, ljudi se raspisu

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12322
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od shandu90 » 19 Okt 2018, 13:20

Pa banujte debila i resena stvar.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od jaksa » 19 Okt 2018, 13:22

Nemam tu opciju :)

cojkaRM
Postovi: 29
Pridružio se: 17 Okt 2018, 16:00

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od cojkaRM » 19 Okt 2018, 13:26

Ljudi su malo nepoverljivi, ja bih rekla. :)

Apsolutno mi nije cilj da ispadam glupa po internetu, ali s obzirom da sam sve opcije ispucala u bliskom okruzenju, bas sa tom svojom neodlucnoscu kako si @lami lepo primetio, dosla sam ovde.
I kada sam shvatila da i pored dobre volje koju ste svi pokazali, ne mozete da mi pomognete, ne zato sto ne umete, nego prosto ne razumete KAKO JA PA MOGU DA IMAM TAJ PROBLEM, ja sam odlucila da se povucem i zamolila dobre ljude foruma, kad vec tema ide na zakljucavanje, da ako neko ima neki konkretan savet da mi da, da bih bila prezahvalna zato sto je mnogo mnogo mnogo tesko pregovarati o kupovini kola kao zensko u Srbiji, ako nemas barem trunku informacija da taj razgovor podrzis.
A primera iz prakse mogu da vam dam pregrst - od "koji vas automobil interesuje CRVENI ili CRNI" (kao da ne znam da citam) do "imam ja dodatnu opremu za tebe za dzabe" , "daj mi muza na liniju". Ogradjujem se, daleko da su svi ovakvi, ali jedan u tri jeste.

Nemam problem da tema ide na lock.
Sama sam se sjebala sto sam pominjala onaj polo, zato sto se automatski posumnjali u moju razumnost. :) Ja tako zivim svakog dana.

Moram da vozim, a bojim se.
Nemam vremena ni prostora da vezbam, nece mi doci samo od sebe to u 37 godina, a ne zelim da ubijem ni svoje dete, ni neke neduzne ljude, a ni sebe.

I ako neko ima neki savet, potpuno sam otvorena za svaki dobronamerni savet. :) Kao npr kupi sta god da ti se svidja da je ispravno, za bolje ne znas, pa ti ni nece biti lose. To je realan savet.
Da li ovo zvuci kao da zajebavam?

cojkaRM
Postovi: 29
Pridružio se: 17 Okt 2018, 16:00

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od cojkaRM » 19 Okt 2018, 13:27

Jos jednom stvarno hvala, barem Toyotu necu kupiti. :)
Pozdrav svima.

ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od ljubitelj » 19 Okt 2018, 14:19

Za pare koje su u opticaju i za klasu malih auta koja se trazi gotovo svi automataski menjaci su za negde 30-80.000km pouzdani u radu a posle kako koji uz manje ili vise srece prezivi garantni rok od 2-4 godine.
Vec je lepo receno, francuski proizvodjaci su se pokazali sa losim resenjima automatika, italijani gotovo i nemaju, japanci su slicno kao francuzi uz dodaak da su furali CVT varijantu koja zahteva uvek popravaj pohabanih delova prenosa posle odredjenog vremena koriscenja, nemci jako retko imaju automatike u ponudi (ne racunam DSG manuelni robotizovani koji se isto nije pokazao u toj klasi i tim godistima kao dugotrajan).

Dakle, nema za 3.000 ili slicno sedi i vozi automatika A/B/C segmenta generalno kao opsteg pravila ali ih ima pojedinacnih primeraka i komada. Negde u Evropi se koji nadje u potpuno ispravnom stanju nakon 15tak godina rada a kod nas su sanse i ponuda na nivou statsticke greske.

Zato ne moze niko da preporuci ovaj ili onaj konkretan model i marku.
Gledaj koji komad auta ti odgovara a kada ga nadjes moraces da imas puno srece i udjes rizicno jer sama ne mozes da proveris bez isksutva a sve i da imas iskustva automatik upravljan elektronikom sutra moze da napravi problem iako je u trenutku probne voznje bio ok.
Ta elektronika automatika se uglavnom ne popravlja vec menja za komplet novu, i obicno kosta 500+ evra za pocetak.
Na zapadu gde je rad skup automatik ne popravljaju, bacaju takav auto u export jer popravka tamo lako predje vrednost celog auta tog godista.

Kada Mercedes nije uspeo/znao da napravi automatik u A klasi tih godista (mdoel prve generacije) koji se ne kvari sam od sebe sta tek pricati o francuzima, italijanima i ostalim ekonomik klase autima.

Sasvim druga prica su automatici u klasi D/E velikih vozila koji su pravljeni da ipak izdrze mnogo kilometara i puno godina, a i kostali su takvi auti znatno vise u startu.

To sto ima kod nas od automatika mozes da uzmes vise na srecu, pa kako ti se zalomi nevezano za model auta osim ako pouzdano znas istoriju odrzavanja, da je auto jako malo presao i da se zna vlasnik od prvog dana (jedan jedini). U tom slucaju vec znatno rastu sanse da automatik ima jos znatan radni vek bez posebnih problema ali i tada nije sigurno da ce sve biti oko duze vremena.

Rezime, nema konkretnog modela auta za 3.000 automatik koji je apriori za preporuku, evropski i japanski auti iz tih godina se nisu proslavili pouzdanim radom.

Noviji, od Euro 5 pocev automatici su se vec pokazali znatno pouzdaniji ali je to sasvim druga cenovna kategorija van dometa.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od Vladapetr » 19 Okt 2018, 14:38

Da li je ova konkretno tema trolovanje i da li je pokretač iste zaista u problemu ili nas zeza - to ne mogu da sudim. Ono što je nesumljivo je da značajan procenat učesnika nema baš dodira sa realnošću i piše neke opšte prihvaćene internet mantre koje u praksi nisu baš toliko isključive.

Francuzi ne znaju da naprave automatika, svi su njesra i raspadaju se - a taxi i oglasi prepuni Citroena C4 Picassa koji su skoro svi automatici.

Na preporuku drugara iz Autokomerca sam bio kod majstora za automatske menjače, reče mi da ne pamti kad je kod nekog Francuza menjao elektroniku tih robotizovanih menjača, uglavnom bude zamena mehanikih delova. Za Clio, C3 i tu klasu mi reče da je popravka nekih 400e maksimum (ako se baš raspao).

Robotizovani menjač u Fiatu radi ćudljivo, nama koji smo probali bolje bi to sigurno smetalo - ali daleko od toga da se raspada posle prvog malog servisa.

Itd...

Potpuno drugi nonsens je insistiranje na manuelnom menjaču, shvatite da postoje osobe kojima je vožnja manuelnog ili gotovo nemoguća ili izaziva isuviše veliki stres i napor. Svakako je bolje da neko ko se ne oseća sigurnim za volanom i nije verziran, ne troši koncentraciju na gađanje brzine i osluškivanje motora - nego može da se u potpunosti posveti dešavanjima na putu.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30023
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od trojanac » 19 Okt 2018, 15:58

Dobar post Vlado.

Nisam pratio temu od početka, ne stižem. Video sam naslov i pomislio da neko kupuje auto ženi pa nisam ni otvarao.
Zamolio bih učesnike da se uzdrže nepotrebnih komentara. Ko misli da je tema trolovanje ne mora ni da je otvara ni da učestvuje. Ko hoće da pomogne može to da učini u temi javno ili na PP. Svakako tema neće biti zaključana, nema potrebe. Možda nekom bude korisna.

Što se tiče same kupovine automatika za sumu od 3-3.5 hiljade evra, nisam zaista pratio iako bi možda i sam gledao neki automatik u tom cenovnom rangu. Svakako, ponoviću ono što je neko već napisao, a definitivno je tačno. Za nas iskusnije vozače bilo koji automatik koji radi sporo je loš, ali nekom početniku to apsolutno nije bitno. Najbitnije je naći ispravan i održavan auto, sve ostalo je manje bitno.

Treba pogledati na sajtu dilera, sad većinom svi rade staro za novo pa imaju i prodaju polovnih automobila. To je nekako sigurnije nego uvoz, a obično daju i garanciju.

Odmah da se ogradim, znam da debelo prelazi budžet ali samo kao primer koji sam našao na sajtu, a spominjan je ovde Aygo... https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 0-vvt-i-go

Inače znam pouzdano da Toyota Centar Beograd ima sad akciju rasprodaje polovnjaka pa mogu da se raspitam ima li nešto povoljnije od automatika, ako je autorka teme i dalje zainteresovana.
Posetite www.garaza.rs !

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od maniaxxx » 19 Okt 2018, 16:05

Ta mantra o francuzima i italijanima je sranje. To su sve toliko stari avti da vise znaci kako je bio avto vozen i odrzavan nego koje marke je. Ko da su nemci tako cudesno pouzdani....

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od Kuzmanovic » 19 Okt 2018, 16:19

Dajte, molim vas. Kad je italijan znao da napravi auto.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od aviator » 19 Okt 2018, 16:23

Stvarno te treba banovati. S razlogom. :)

Odgovori