Zenski auto + automatski menjac

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
cojkaRM
Postovi: 29
Pridružio se: 17 Okt 2018, 16:00

Zenski auto + automatski menjac

Post od cojkaRM » 17 Okt 2018, 16:10

Pozdrav svima,
Kao i vecini ovde, potrebna mi je pomoc ove strucne zajednice, a mogu i licna iskustva.

Zelim da kupim manji auto. Relacija koju bih prelazila nedeljno je oko 400km.
Budzet mi je oko 3500eur.

Zelja mi je automatski menjac - sto zbog komfora, sto zbog zato sto manuelni ne umem da vozim, a da posle nekog vremena ne dobijem tikove od straha i grceve u nozi od stegnutosti. :)
Jasno mi je da je to predaja, stvarno sam razocarala sebe, ali radije cu da budem pic*kasta nego da budem nemobilna.

Marka automobila mi je nebitna, volela bih da bude lepuskast, prosto ne zelim da se vozim u kutiji od jaja, ali kao sto rekoh, necu se nesto obazirati na estetiku - ionako planiram da ga malo cuknem o stub i da ga sastruzem o trotoar (ovo ce mi biti prvi auto ikad).

Otvorena za sve predloge, beskrajno zahvalna!

Korisnikov avatar
MadMike82
Postovi: 208
Pridružio se: 03 Nov 2017, 13:32

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od MadMike82 » 17 Okt 2018, 16:13

Automatik je zakon, tako da izbor potpuno podržavam. Nego... imaš li bilo kakav uži izbor u glavi?

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od A170T » 17 Okt 2018, 16:14

Nisam strucnjak, ali mislim da se za taj novac ne kupuje automatik, nisu pouzdani i podlozni su kvarovima. Ovo je neko moje zapazanje, mozda nije tacno.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka


Korisnikov avatar
LukaMaletin
Postovi: 1386
Pridružio se: 31 Maj 2015, 23:43
Garaža: Renault Clio 1.5 dci 2015
Lokacija: Novi Sad

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od LukaMaletin » 17 Okt 2018, 16:37

Ovako iz glave, Smart for two za taj novac. Svi su automatici , a pravi ženski auto.
Drug ga ima, 2004godište . Prešao sa njim 70.000 za dve godine i on je zadovoljan. Istina , skuplji za održavanje ,ali ni ne troši puno itd ..

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk


Korisnikov avatar
MadMike82
Postovi: 208
Pridružio se: 03 Nov 2017, 13:32

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od MadMike82 » 17 Okt 2018, 16:58

Smart ne bih preporučio. Neko vreme sam bio zagrejan da ga kupim za suprugu i što sam više kopao, sve više razloga "protiv" se pojavljivalo...

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od grujicd » 17 Okt 2018, 17:31

Drugarova žena vozi Corsu sa nekim robotizovanim automatikom, stara 10-15 godina. Te menjače auto svet gleda s nipodištavanjem, a ona je pak veoma zadovoljna, taj auto vozi u lokalu, par km tamo ovamo.

Na kraju džaba i da ti mi kažemo koji auto je za preporuku kad je automatika u toj klasi i za te pare jako malo na našem tržištu. Bolje je da odeš na https://www.polovniautomobili.com/ izabereš "detaljnu pretragu", staviš u filtar cenu, automatik (i poluautomatik, mislim da pod to spadaju ovi robotizovani), staviš kubikažu na ispod 1600ccm da eliminišeš veća kola, staviš recimo od 2005. ili novije i vidiš šta je uopšte u ponudi. Evo da probam da stavim to u link, ovo bi trebalo da odvede na takvu pretragu:

https://goo.gl/mbkpcd

E da, stavio sam budžet do 3000e, kod polovnjaka je pametno ostaviti nešto para sa strane ako treba nešto da se popravi, zamene gume, akumulator, itd.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od Vladapetr » 17 Okt 2018, 17:46

Potpuno podržavam kupovinu automatika za ženu početnika, mnogo je više benefita nego mana. Uz malo sreće, uskoro će biti toliko zastupljeni da nikad u životu nećeš morati da voziš manuelni.

Za te pare imaju na Polovni automobili sajtu 2-3 Fiata Pande sa poluautomatskim menjačem, C3 Citroen i eventualno Reno Clio.

Kao što rekoše gore, nemoj sav budžet da stučeš u auto - na startu treba odraditi i servis(e) kao i sitne popravke, kojih uvek ima kod polovnjaka.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od Kuzmanovic » 17 Okt 2018, 17:57

Samo da se ubacim sa opaskom da 400km nedeljno nije zanemarljiva kilometraza. Samim tim mali automobili, konkretno Smart, gube smisao zbog same udobnosti voznje narocito na otvorenom putu.

Ja bi gledao ovako nesto, Yaris moze biti dobar predlog ali jako su retki sa automatskim menjacima. Drugi predlozi mogu biti Corsa C ili Citroen C3.

http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... a-yaris-13

http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... a-c-automa

http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... -c3-14-ben

Okaceni oglasi su kao ilustracija, ne tvrdim da su konkretni primerci dobra kupovina. :)

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od lami » 17 Okt 2018, 18:20

Meni je po spoljasnjosti ovde jaris najlepsi, ali mi je unjtranjost bas ruzna. S obzirom da na budzet, tu su u pitanju vozila stara skoro 15 godina, pa moras da dovedes nekoga ko se dobro razume. Ja sam za sebe uzeo automatika, tako da potpuno razumem potrebu za njim.

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od Skipper » 17 Okt 2018, 18:38


A170T je napisao:Nisam strucnjak, ali mislim da se za taj novac ne kupuje automatik, nisu pouzdani i podlozni su kvarovima. Ovo je neko moje zapazanje, mozda nije tacno.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Ja kupih automatika za te pare, starog 13 godina i sa 70 hiljada, pravih. I to ga našao na oglasima.
Kuzmanovic je napisao:
Ja bi gledao ovako nesto, Yaris moze biti dobar predlog ali jako su retki sa automatskim menjacima. Drugi predlozi mogu biti Corsa C ili Citroen C3.
Kad sam ja jurio automatika prvo sam hteo yarisa ili corollu, tim pre što sam i imao yarisa manuelca. Međutim ti toyotini mmt menjači nisu baš najsjajniji. Opet ako je korektan primerak može da se pogleda.



tapatalk pro @ h7l


cojkaRM
Postovi: 29
Pridružio se: 17 Okt 2018, 16:00

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od cojkaRM » 17 Okt 2018, 18:48

A170T je napisao:
17 Okt 2018, 16:14
Nisam strucnjak, ali mislim da se za taj novac ne kupuje automatik, nisu pouzdani i podlozni su kvarovima. Ovo je neko moje zapazanje, mozda nije tacno.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Prvo, hvala svima.
Ja vise da se zezam po autobusima ne mogu, dok mi vozacka truli u novcaniku.
Budzet nije neki, ali da sam obazrivija ne bi trebalo da potrosim preko 1500, da picim sa tim krsom godinu dana dok se ne uvezbam, pa posle da kupim nesto bolje, ali obazrivost mi je preminula ima koju godinu.
...dalje, Smart mi nije opcija, imam neko cedo, moram i njega negde ugurati, barem gepek neki komforniji.... 😊 salim se, ali kontam da ste skontali poentu.
Sto se tice budzeta, 3500 mi je neto budzet, ostavila sam malo za popravku i za auto sminku. Kakva je to kupovina bez sminke.
E sad lista.
Naravno da imam listu:
1. C3, C4
2. Fiesta, Ka
3. Mini
4. Lancya Y
5. Mitsubisi Colt
6. Nissan Micra
7. Opel Corsa D
8. 207, 307 restyled
9. Clio, Twingo
10. Seat Altea i ima onaj mali, ruznjikavi ali ne znam kako se zove
11. Punto, Grande
12. Suzuki Swift
13. Fabia
14. Aygo, Yaris
15. VW Polo, Lupo, Nova buba...

Ne znam sta znaci u pretrazi poluatomatik i ne znam sta to znaci u voznji.

I iznenadjenje dana, nemam koga da povedem u kupovinu. Prepustena sam sama sebi i vama. 😀

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od Skipper » 17 Okt 2018, 18:54

Od tih ponuđenih ja bih jurio micru.

tapatalk pro @ h7l


Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od mića » 17 Okt 2018, 19:06

Juri vw program, seat, skoda, njihovi menjaci su najbolji od svih sa liste. Robotizovani automatici kod svih japanaca sa liste su smece i bezi od toga, klasican automatik tesko ces naci osim u nekom starijem primerku sto je rizik kupovati a i matoro je to vec. Imaj u vidu da se na ovu temu greska skupo placa, popravka automatskog menjaca moze da kosta od 500-2000 eura u proseku, a ako je bio u rukama nekoga ko to nije odrzavao ili nije rukovao kako treba onda je to problem.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od Skipper » 17 Okt 2018, 19:09

Možda ovako nešto
http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... i-multijet

tapatalk pro @ h7l


cojkaRM
Postovi: 29
Pridružio se: 17 Okt 2018, 16:00

Re: Zenski auto + automatski menjac

Post od cojkaRM » 17 Okt 2018, 19:25

Da li moze neko samo da mi objasni te razlike, sta je pravi automatik, sta je ne pravi automatik, sta znaci to robotizovano i sta ja zapravo treba da stavim u pretragu?

Odgovori