Suzuki SX4/Fiat Sedici info

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
MotherGoose
Postovi: 1
Pridružio se: 07 Nov 2018, 15:56

Suzuki SX4/Fiat Sedici info

Post od MotherGoose » 07 Nov 2018, 16:16

Pozdrav svima,
Prva mi je tema,pa odmah ulecem sa pitanjima kao padobranac i zbog toga se izvinjavam i sto ce tema biti opsirnija,bice predstavljanja za par dana samo da uslikam ljubimca dokje opran i na suncu :isplazijezik:

-Otac se interesuje za kupovinu gore pomenutih modela,znam a su automobili 99% isti,citao sam po forumima dobre i lose stavke ovih modela,tako da uglavnom imam predstavu o njima,sad,ono sto me zanima jeste konkretna odluka izmedju 3 motora koje ovi autici nude.
-On bi gledao nekog u rasponu od 5-6/6500,restajling 2009-2010++ godiste,tako da se tu svodi na 1.6 benz 4x4 120ks i 2.0 dizel 135ks 4x4,posto je stariji 1.9 dizel koliko znam bio u pre-restyle modelu.

-Zanima me konkretno sta se vise isplati od ova 2,imajte u vidu da on predje 7-10000 godisnje maksimum,drugi nam je auto u kuci,pa da li se uopste isplati 1.9/2.0 dizel zbog odrzavanja (Zamajac,turbina,ovo ono) iako auto manje trosi od benzinca,mada koliko cujem i 1.6 benzsu im solidno ekonomicni?
-Njega zanima ovaj auto rpvenstveno sto kada se penzionise za koju godinu,ne planira da menja skorije automobil,i hoce da sasece troskove odrzavanja i registracije sto vise,zato nam ovaj mali 4x4 od 1.6L najvise i odgovara bas iz tih razloga za njegove potrebe a mogu se naci i primerci sa osetno manjom kilometrazom od dizela,e sad,ima lismisla ugradjivati plin u taj autic,obzirom na kilometrazu koju prelazi,i obzirom da vidim da taj 1.6 trosi 5-9l,zavisi od rezima voznje,ili se ipak dizel vise isplati,obzirom daje startniji,malo manje trosi itd?
(Najcesca ruta kojom se vozi je 80% otvoreno 20% grad ovde gde zivimo)

-Presao je sa Honde CRV Gen1 2.0 150ks na Opel Antaru 2.0 CDTI 150ks,i ni ja ni on nismo zadovoljni automobilom,da,jeste teza od honde,ali je mrcina,osetno je tromija od honde,a trosi daleko vise nego sto je fabrika napisala hahaha,tako da je japanac sa plinom bio dosta ekonomicniji i isao je bolje,zato se sada covek lomi izmedju dizela i benz-benz/plin :zbunjen:

Za sada ,do ovog cenovnog ranga,uzimajuci u obzir odrzavanje,registraciju,obavezan 4x4 pogon koji nam treba zbog sela i zime,jedino nam ovaj mali benzinac najvise odgovara,ili gresim,ako postoji jos neki model malog/srednjeg SUV-a,do 1800-2000cc,otvoren sam za sve predloge :D

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Suzuki SX4/Fiat Sedici info

Post od trojanac » 08 Nov 2018, 09:22

Pozdrav i dobrodošao.

Imaš generalnu temu o SX4 u kojoj možeš naći puno informacija i iskustava iz prve ruke... viewtopic.php?f=7&t=1565

Na ovom forumu ima nekoliko sadašnjih i bivših vlasnika ovog modela. Seidici mislim da nismo imali na forumu. Uglavnom su benzinci 1.5 iz prve verzije i 1.6 koji je došao sa restilizacijom. Oba su se dobro pokazala i mislim da nemaš potrebe da brineš, samo da nađeš dobro održavan primerak. Plin nije problematičan ako se dobro ugradi, ali je savet da se vozi nekoliko meseci na benzin pa da se onda proceni da li je neophodno ugraditi plin. Sa ovim što si naveo mislim da neće biti potrebno jer SX4 nije veliki potrošač.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Suzuki SX4/Fiat Sedici info

Post od OMP » 08 Nov 2018, 10:13

dobra su oba auta i oba motora, benzinac je japanski a dizel italijanski, generalno to je isti auto koji se sklapa u istoj fabrici u madjarskoj samo se razlikuje ime i malo detalja, suzuki ima jacu cenu na trzistu zbog imena sto u ovom slucaju nema logike ali dobro prolazi ocigledno kod neupucenih kupaca sa stavom "kakav fiat to ne vredi nista" :)

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Suzuki SX4/Fiat Sedici info

Post od Sloba » 08 Nov 2018, 10:16

Nisu kupci uvek neupuceni.

Vecina, ili makar dobar deo, Suzukija je kupljeno u Srbiji, sa poznatom istorijom, od prvog vlasnika, sa istinitom i uglavnom malom kilometrazom itd, dok su Sedici iskljucivo iz uvoza i sve sto ide uz to.

Ja sam letos prodao SX4 1.5 2WD (srednji paket opreme) po ceni za koju se moze uzeti Sedici 4WD Multijet (najaci paket opreme) koji je 2008. godine kostao ravno 9.000€ vise od mog. Toliko je u Eurosumaru i Beta Motorsu kostao Suzuki 1.9 DDIS 4WD u GS paketu... Celih 24.000€. I nije kupac bio neupucen, nego nije hteo da ponovi gresku napravljenu par meseci ranije kada je ocu kupio Astru na placu, sa odsecenim katalizatorom i gomilom kako vidljivih, tako i skrivenih mana.

Dakle, nije do imena.

Ako bi strogo gledali ime, sutra Fiat da nestane, Suzuki (i mnogi drugi) mu decenijama ne bi ugrozli popularnost na ovim prostorima.

Drugo, takve pojave na trzistu gledam pozitivno. Ne treba dozvoliti, kada znas da imas dobar auto, da ti placevi diktiraju cenu. Ko hoce manje da plati, neka kupi na placu. Prosto.

Sent from my MI 5s using Tapatalk



























Odgovori