Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od ljubitelj » 26 Jan 2019, 12:32

gazza je napisao:
26 Jan 2019, 11:14
ali na placevima u Srbiji a posebno ne u Šapcu se ne prodaju privatna vozila od preko nego sa aukcija ili angro kupovina od onih koji imaju pristup flotama a ako se prodaju iz privatnih izvora onda imaju odgovarajuću cenu.
Ja kupio Pezo ovde kao privatno vozilo jednog (1) vlasnika tj od prvog vlasnika. Kako znam, pa lepo piše u "brief" i malom i velikom ime i prezime jednog vlasnika (Nemca) od datuma prve registracije do datuma prodaje našem uvozniku.

Nema potrebe da uopšteno pretpostavljaš ni poreklo a kamoli godišnju kilometražu.

Inače, za tvoju infomaciju, zvanični prosek u Nemačkoj privatnih vozila je negde oko 13,000km godišnje.

Naravno da ima onih koji više prelaze kao i onih koji manje prelaze.
A opet sama kilometraža nije jedini faktor očuvanosti ili pohabanosti auta.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od gazza » 26 Jan 2019, 14:47

ljubitelj je napisao:
26 Jan 2019, 12:32
gazza je napisao:
26 Jan 2019, 11:14
ali na placevima u Srbiji a posebno ne u Šapcu se ne prodaju privatna vozila od preko nego sa aukcija ili angro kupovina od onih koji imaju pristup flotama a ako se prodaju iz privatnih izvora onda imaju odgovarajuću cenu.
Ja kupio Pezo ovde kao privatno vozilo jednog (1) vlasnika tj od prvog vlasnika. Kako znam, pa lepo piše u "brief" i malom i velikom ime i prezime jednog vlasnika (Nemca) od datuma prve registracije do datuma prodaje našem uvozniku.
Da li si video kupoprodajni ugovor između te osobe i tvog placa?

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od ljubitelj » 26 Jan 2019, 18:45

U Nemackoj se sva vlasnistva upisuju u brif od dana prve registracije, i da dobio sam oba originalna brifa.
Znam i ime prezime, adresu sa kućnim brojem, datum rodjenja vlasnika,datum prve registracije, datum i mesto kupovine/auto kuća tj hendler/, datum i mesto odjave, podatke o nemackim tablicama...sve u njima pise. Auto od prvog i jedinog vlasnika kroz celo vreme do prodaje u Nemackoj i reexporta preko Slovenije za Srbiju. A ja sam prvi i jedini vlasnik od uvoza u Srbiju, odnosno ukupno drugi vlasnik.

To je standard za kupoprodaju vozila u Nemackoj,. Bitan je mali brif i veliki brif, tu sve pise.
Vlasnik vozila je onaj ko poseduje brif i upisan je u njemu a ne ugovor.

Naravno i sve propratno sto treba za uvoz pripremljeno pa i kupoprodajni ugovor u originalu,

Kristalno je jasno da je jedan i samo jedan vlasnik postojao do momenta moje kupovine.
Na sajtu proizvodjača su dostupni i svi podaci o vozilu, uključivo i datume proizvodnje, fabriku u kojoj je sklopljen, radnu smenu i sve poručene opcije tj karakteristike modela od felni i guma do tekstila enterijer i svega ostalog definisano.

To se može upariti sa podacima iz brifa i ugovora ako se želi dodatna kontrola.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od gazza » 26 Jan 2019, 18:53

čestitam, šta da ti kažem, verovatno si jedini takav slučaj u istoriji prodaje vozila na placevima u srbiji.

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od ljubitelj » 26 Jan 2019, 19:07

Nemam pojma, ja gledao auto i tek kada sam sklopio dogovor (dao avans) dobio nakon toga sve papire. I prakticno tada saznao za istoriju auta.
Dobio i kod karticu original, 2 original ključa, original uputstvo za upotrebu, original futrolu, original listu servisa za garantnu podršku...ono što i inače se pri kupovini novog auta isporučuje. Dodatno set letnjih guma na alu i set zmislih guma na čeličnim, originalni alat koji se isporučuje uz auto.

Ono što nisam dobio je originalna servisna knjižica, tj nisam dobio nikakvu. Meni to nije smetalo za kupovinu. Koliko sam shvatio ili se zagubila/ neko je maznuo iz kasete auta od preethodnih razgledača auta/ ili je ostala na carini.
Kako god u te servisne knjige ne verujem previše, meni je glavno da ja izvršim pregled stanja i provozam kratko.
Ono što je pisalo za kilometražu po mom iskustvu odgovaralo je stanju auta.

Da kucnem u drvo, do sada sam od kvarova imao crkavanje sijalica, metlicu brisača i zamenu vodjica klješta kočnica.
Auto je kupljen sa neispravnim grejačem, to je takodje zamenjeno.
Veliki servis je uradjen u Nemackoj u ovlašćenom servisu, mali servis je uradjen pre prodaje auta i nakon njega je prešao 70km dok nije došao do mene.

Verujem da jeste redak slučaj takva istorija auta, uglavnom prodavac je profi odradio posao i očito dobro bira gde i od koga kupuje preko aute. Ali kao i svaki polovni lutrija je šta će na kraju ispasti, ne može se sve videti i sve pregledati pri kratkoj kupovini.

Poenta je da ima i u Nemačkoj dobrih auta koji se prodaju i završe ovde, nije samo neki lizing i firmina vozila kupovana na angro sa boga oca kilometrima..

edit: Da dodam auto ima katalizator i ima zamenjeni FAP uz dopunjenu tečnost za njega, koji je tamo u Nemačkoj pri redovnom velikom servisu zamenjen. Provereno, funkiconiše,
Poslednja izmena od ljubitelj u 26 Jan 2019, 19:11, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od Vladapetr » 26 Jan 2019, 19:10

Uvek je jedinstven, o kojoj god temi da se priča :mrgreen:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od ljubitelj » 26 Jan 2019, 19:13

Zaobidji me, bolje i za tebe i za mene.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od Vladapetr » 26 Jan 2019, 19:17

E svašta. Koliko se trudiš da uvek i svuda izneseš sud/podatak ili iskustvo koje je potpuno drugačije od svih ostalih, pomislio bi čovek da ćeš biti srećan kad neko primeti da u tome uspevaš :rofl:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

shnjura
Postovi: 17
Pridružio se: 28 Dec 2018, 10:19
Garaža: Citroen C4 Picasso 1.6 HDI

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od shnjura » 28 Jan 2019, 11:30

izvinjavam se što vam kvarim temu :) dosta sam zagrizao za jedan auto, i blizu sam odluke da ga kupim.par stvari me još žulja, možda mi neko može pomoći.

imam neke indikacije da je kilometraža ok, čekam još potvrdu za to.druga stvar je da auto prijavljuje izduvane gume, a nisu izduvane.prvo sam mislio da je neko skinuo senzore sa ventila, da bi se ispostavilo da to vozilo uopšte nema senzore, već proverava pritisak u gumama preko abs-a ili tako nešto (moguće da nisam dobro razumeo čoveka iz citroena sa kojim sam pričao).ima li neko slično iskustvo, ili još bolje, neko prosto rešenje?
u prvoj se kreće, u drugoj skreće, u trećoj poleće!

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od gazza » 28 Jan 2019, 11:42

Pa to je boljka novijih Citroena, apsolutno nenormalan broj senzora svake fele. Neko mi je rekao da ih C4 ima pedesetak i da ce ti uvek nesto blinkati na tabli, narocito kada vozilo predje neke kilometra.

shnjura
Postovi: 17
Pridružio se: 28 Dec 2018, 10:19
Garaža: Citroen C4 Picasso 1.6 HDI

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od shnjura » 28 Jan 2019, 11:54

Elektricar mi kaze da moze u podesavanjima da se "zapamti" vrednost za pritisak u gumama i tako vise nece izbacivati upozorenje.

Znam da smaram i ulecem ovako ad hoc,ali moram to da resim ove nedelje inace cu se razboleti psihicki
u prvoj se kreće, u drugoj skreće, u trećoj poleće!

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od gazza » 28 Jan 2019, 11:55

kupi kola, nemoj da bacaš pare na bensedine :rofl:

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od gazza » 28 Jan 2019, 12:56

jedno pitanje u vezi citroena, ovaj stari dizel 1.6 HDI od 90KS, na stranu manja snaga od 110/120 KS verzije ali da li ima nekih prednosti u smislu odrzavanja tipa da nema nesto tipa plivajuceg, DPF i slicno? radi se okvirno o godistima oko 2010.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od nikaragva » 28 Jan 2019, 13:47

ljubitelj je napisao:
26 Jan 2019, 18:45
U Nemackoj se sva vlasnistva upisuju u brif od dana prve registracije, i da dobio sam oba originalna brifa.
Znam i ime prezime, adresu sa kućnim brojem, datum rodjenja vlasnika,datum prve registracije, datum i mesto kupovine/auto kuća tj hendler/, datum i mesto odjave, podatke o nemackim tablicama...sve u njima pise. Auto od prvog i jedinog vlasnika kroz celo vreme do prodaje u Nemackoj i reexporta preko Slovenije za Srbiju. A ja sam prvi i jedini vlasnik od uvoza u Srbiju, odnosno ukupno drugi vlasnik.

To je standard za kupoprodaju vozila u Nemackoj,. Bitan je mali brif i veliki brif, tu sve pise.
To je ozbiljan security breach.
Imas skoro sve podatke da otvoris Asomakum 2.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od OMP » 28 Jan 2019, 14:03

gazza je napisao:
28 Jan 2019, 12:56
jedno pitanje u vezi citroena, ovaj stari dizel 1.6 HDI od 90KS, na stranu manja snaga od 110/120 KS verzije ali da li ima nekih prednosti u smislu odrzavanja tipa da nema nesto tipa plivajuceg, DPF i slicno? radi se okvirno o godistima oko 2010.
mnogi kazu da nema plivajuci (najcesce u oglasima da privuku kupce) ali neki imaju neki ne, po broju sasije se moze proveriti, ne znam od cega je zavisilo, negde pise i od godista kao stariji do 2005-6 nisu imali ali pitanje je, znam fokusa 2005 koji ima ....isto vazi i za dpf....sto se tice odrzavanja kazu jeftiniji je taj slabiji
Najpopularniji su motori sa 90 i 109 KS. Motor snage 90 KS može biti opremljen turbinom fiksne ili varijabilne geometrije može biti sa plivajućim zamajcem ili bez njega. Jači 109 KS dolazi samo sa promenljivom geometrijom turbine i plivajućim zamajcem....1.6 HDI motor može biti opremljen FAP filterom i u verzijama od 90 i 109 KS.

Odgovori