Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 771
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od AleksandarAca » 13 Jan 2022, 19:44

Obavezno uzmi FL model od 2017 pa na ovamo. Obicno dolaze iz Fr sa licitacija. Kompresor uglavnom uzima ta Francuska vozila sa licitacija i km i prateca dokumentacija je uvek korektna i mislim da ne "sminkaju" vozila (makar moje iskustvo).
Oba primerka sto si dao kao primer su klot varijante sa niskim nivoom opreme. Prvi je pre-fl model do druge polovine 2016, a drugi je FL model. Automatski menjaci su im dobri - Aisin Warner TF-80SC sa 6 brzina. Obratiti paznju na DPF filter i na Adblue pumpu na dijagnostici. Veliki servis se radi do 160k km max. Trazi servisnu istoriju, trebalo bi da je imaju uglavnom svi primerci uzeti sa Arval, ALD, Leaseplan aukcija. Servisnu istoriju i km proveriti preko ovlascenog i preko dijagnostike (uglavnom je ne vrate kako treba u delu gde je iscitavanje parametara za DPF). Preporucujem SHINE paket opreme (najvisi paket).

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od OMP » 13 Jan 2022, 20:14

po cemu se razlikuje restyling od starog?

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 771
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od AleksandarAca » 13 Jan 2022, 20:21

Evo ga mali tekst sa fotkama, ako te ne mrzi da bacis pogled...

https://www.carwow.co.uk/news/2923/citr ... s-new#gref

Ukratko, prednji branik, prednje svetlosne grupe, zadnje svetlosne grupe, felne, novi UI za 12 inca panorama screen i navi, podrska za Android auto, Apple CarPlay itd...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk




lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od lami » 13 Jan 2022, 20:40

Zbog cega su klot? Moguce da se to pisalo negde vec ranije. Imaju alufelne, prvi ima i one male naslone za ruku, plus sto su oba automatici, mislim da kod citroena nisu davali automatik uz najnizi paket.
Ok, nemaju kozna sedista, ali sta jos vidis sa slika zbog cega su klot?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 771
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od AleksandarAca » 13 Jan 2022, 20:47

Pisali smo skoro u temi Biseri iz oglasa o tome.
U Shine opremi u odnosu na ovu ima hrom detalje na prednjoj masci, oko prozora, na 5im vratima, color displej od 12 incha, lepse felne, keyless, jbl audio sistem, automatsko parkiranje, bolja sedista polu-kozna ili kozna na struju sa masazerima, panorama krov, elektro-zatvaranje gepeka, automatsko parkiranje, drugaciji led signature i napred i nazad sa ksenon svetlima itd..
Pokusacu da nadjem uporedne fotke automobila iste boje sa opremom i bez.

Ovo je SHINE oprema npr




SlikaSlikaSlika
Poslednja izmena od AleksandarAca u 13 Jan 2022, 20:47, izmenjeno 2 puta ukupno.

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od lami » 13 Jan 2022, 20:55



Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
AchtungDichtung
Postovi: 148
Pridružio se: 02 Jun 2020, 13:11

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od AchtungDichtung » 14 Jan 2022, 09:41

Klot je auto koji ima digitalnu klimu, navigaciju, senzore za kisu i svetlo, elektricnu parkirnu, parking senzore... :o

Ja ne znam sta vi ljudi vozite, Rols Rojs?

NenadNR
Postovi: 183
Pridružio se: 06 Apr 2013, 20:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od NenadNR » 14 Jan 2022, 10:09

Pogledao sam nekoliko C4 Picasso i jedino meni vredno u visoj opremi su sedista koja su mnogo bolja.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od OMP » 14 Jan 2022, 10:27

I ja sam to pitao u drugoj temi sta je klot kad vidim da ima sve a ovo sto je dodatno nabrojano kod fula je realno meni nebitno i znacajno povecava cenu pri kupovini novog auta sto verujem 90% nas ne bi nikad doplatilo.
Lepsa felna, hm, totano nebitan detalj jer je to stvar ukusa, ajde ove hrom lajsne daju smek i takvi detalji mi se svidiaju ali su npr. nebitni kod silver ili belog auta jer ne dolaze do izrazaja... dal je jbl audio ili nije meni isto nije bitno bitno imao sam dva c4 i obican audio sistem odlicno vrsi posao... taj led signature mi isto ne znaci nista (kontam da je to postavka led dnevnih svetala?) ja ga ne vidim kako izgleda dok vozim auto a kad stoji parkiran onda i ne svetli pa ga opet ne vidim :)
automatsko parkiranje je mozda ok gospodjama ili pocetnicima u voznji, umem da se parkiram gde god zamislim pa mi ne treba pomagalo, park senzori su sasvim dovoljni....sedista sa masazerima, mozda znaci nekom ko stalno vozi par hijlada km u cugu pa da ga malo opusti, za svakodnevnu upotrebu ne vidim neku svrhu, oblik sedista ako je bitno bolji i udobniji to je ok.... elektro gepek, moze biti od koristi ali opet nebitno.
Sve u svemu to je otimacina para od strane proizvodjaca posto sve te stvari masno kostaju u doplati a svako apsolutno moze i bez njih, mozda sve te stvari znace sutra dan kad prodajes auto pa mu kao malo digne cenu ali opet i "klotare" se prodaju bez problema.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od dzonic87 » 14 Jan 2022, 10:45

Ne znam da li je velika razlika u sedištima - recimo kod C5ice, nema neke razlike između paketa, jer je sedište isto i oblik, samo je razlika u štofu i da li su bočne potpore presvučene kožom ili jok.

Kao opcija (doplata) su bila full kožna sedišta, ali primerci koji dolaze sa time iz inostranstva sigurno su voženi i dan i noć

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 771
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od AleksandarAca » 14 Jan 2022, 11:49

AchtungDichtung je napisao:Klot je auto koji ima digitalnu klimu, navigaciju, senzore za kisu i svetlo, elektricnu parkirnu, parking senzore... :o

Ja ne znam sta vi ljudi vozite, Rols Rojs?
To sve sto si nabrojao sem navigacije ide u najnizi paket opreme kod ovog modela. A i vecinom su stvari koje su odavno postale standardni deo opreme automobila tog cenovnog ranga. Ako verzija za top opremom kosta 2k EUR vise kao polovnjak, tipa osnovni 9, a sa boljom opremom 11, svakako cu izabrati ovaj sa boljom opremom ili se prilagoditi svojim plateznim mogucnostima da uzmem auto sa dobrom opremom u svojoj klasi. Za osnovnu opremu bih se odlucio jedino ako je izuzetno ocuvan auto sa malom km.
Radi se samo o licnom afinitetu kupca, svakako ne razmisljamo svi isto.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od OMP » 14 Jan 2022, 11:52

tako je , licni afiniteti iskljucivo....ja recimo ni lud ne bih doplatio jos 2000e za taj sa boljom opremom, nije to mala para, za tu razliku kupim jos jedan auto da se zena svrcka po gradu :)

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 771
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od AleksandarAca » 14 Jan 2022, 11:57

Btw komentar vlasnika jednog poznatog auto placa koji uvozi automobile sa Fr licitacija je da manje od 5% ljudi trazi i spremno je da plati auto sa najvisim paketom opreme, a da se najvise traze najjeftiniji automobili kakvi god da su :)
Kapiram samo da smo mi na forumu ljubitelji automobila i da smo u tih 5% :)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 707
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od pankoz » 14 Jan 2022, 11:59

C4 Picasso sa max opremom u odnosu na onaj sa početnim (minimalnim)paketom nema šanse da pređe razliku od 500-800 €.
I da,mnogo je lepše i komfornije sa dodatnom opremom ma koliko god filozofirali.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока


dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Pomoć kupovina Citroen C4 Picasso

Post od dzonic87 » 14 Jan 2022, 12:03

U FR, DE, IT, ES - ljudi kada kupuju (privatna lica) itekako vagaju oko opreme. Većini, ubedljivoj, srednji paketi opreme završavaju posao.

Najviši paketi, kod limuzina naročito, se uzimaju mahom kao vozila koja vrte i dan i noć retko ko od privatnih lica doplaćuje najviše pakete za te "srednje" proizvođače (PSA, Reno, Ford...)
U premium segmentu je situacija već drugačija (i u zemljama kao što je CH recimo)

Do sada najviše pakete u FR/IT/DE sam viđao samo na lizingu za taxi, uber, rental za firme, kod privatnih lica slabije

Odgovori