Koji Crossover..?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Zaključana tema
Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Koji Crossover..?

Post od igor_harris » 14 Feb 2019, 09:20

@milan
Generalizujes.

@mironiko Probaj Aronu sa 115ks i raspitaj se jos malo za te motore. Na mene je taj motor ostavio tako jak utisak u voznji da ne bih tako lako odustao od njega.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Koji Crossover..?

Post od ikac2000 » 14 Feb 2019, 09:51

I onda ti crkne nesto na Audiju ili Mercu sa 200k tipa kompresor klime, plivajuci, abs modul, i oduva ti velike pare plus vreme i zivce.

Kome treba pouzdan auto sa 5 god garancije, novo je novo, ko moze da priusti.

Ja sam uvek isao logikom, i klasu manji auto, ali nov i sa garancijom.


Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Koji Crossover..?

Post od Risto » 14 Feb 2019, 09:53

Nema svako želju da menja lanac, zamajac, kompresor klime, čisti egr i sl.

Meni se čini da je iz nekog ekonomskog rezona najbolje kupiti auto 3 godine star sa 50.000 na satu za 55% cene novog i onda ga prodati za 4 godine kada dođe do 150.000.

Ta priča da je auto sa 200.000 - 300.000 u top stanju prolazi samo u Srbiji i sličnim zemljama jer je standard loš a apetiti veliki :) Svako ko je vozio jedan auto sa 100.000 i onda probao isti takav nov zna da je razlika velika, a da ne pričam za veće kilometraže.

Da li je Q7 bolji auto od Arone, svakako, ali možda bi još bolji izbor bio Q3 sa par desetina km na satu i minimalnim troškovima održavanja.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 619
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 14 Feb 2019, 09:58

Nemam nista protiv da se diskusija odvija i u tom pravcu, ali za nas je ta odluka zacementirana: kupujemo nov auto. Probali smo sa polovnima, manje kilometraze, relativno mladima, nismo ni prosli lose, ali sad ide period dokazivanja u karijeri (za oboje), pa klinci, stotine distrakcija, i zato sa kolima idemo na sigurnu pricu.

Ne mislim da je icija sugestija besmislena, ali u ovoj situaciji radi se o necemu od cega ne odstupamo.

Sent from my Pixel using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Koji Crossover..?

Post od Heinz » 14 Feb 2019, 10:00

Mislim da tržište u Srbiji ne funkcioniše tako. Teško je naći bilo šta za 55% cene, jedino sa 6-7 godina.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29985
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od trojanac » 14 Feb 2019, 10:35

mironiko je napisao:
14 Feb 2019, 09:58
Nemam nista protiv da se diskusija odvija i u tom pravcu, ali za nas je ta odluka zacementirana: kupujemo nov auto.
Podržavam. Drago mi je da si izneo utiske sa test vožnje Suzukija i da ćeš na preneti utiske za ostale automobile koje budeš vozio. Jesu te vožnje uglavnom kratke da bi se stekao potpuni utisak ali opet dovoljno da vidiš koliko ti se nešto dopada ili ne.

I dalje mislim da je S-Cross najoptimalniji izbor u tvom slučaju, a videćemo do kraja šta će biti.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od Sloba » 14 Feb 2019, 10:46

Heinz je napisao:Mislim da tržište u Srbiji ne funkcioniše tako. Teško je naći bilo šta za 55% cene, jedino sa 6-7 godina.
Skuplja kola vise gube i dodje se na procenat koji se pominje. Kolega je Q5 2016 prodao pre par dana i dobio je oko 30k za kola placena oko 55k.

Sent from my MI 5s using Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6745
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Koji Crossover..?

Post od ljuba » 14 Feb 2019, 10:54

mironiko je napisao:
13 Feb 2019, 23:06
Kao sto se i da videti iz "tona" mog izlaganja - generalno sam vrlo zadovoljan. Da je izolacija bolja (u firmi recimo imamo Mazdu 6 2015. god, i razlika je primetna), auto bi bio bomba. Ovako je i dalje super, uz eto nekoliko opaski. I naravno, zbog kvaliteta u unutrasnjosti, ni ne pokusava da se "suprotstavi" nekim luksuznijim modelima.
A najvise zamerki bas za taj model mazde 6 je bila losa zvucna izolacija :) Mada zvucna izolacija je relativna stvar kako si navikao. Meni je nekada na golfu 1 bila super zvucna izolacija do 120 i preko 140km/h a prakticno je nije ni imao gledajuci iz danasnje perspektive :)

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Koji Crossover..?

Post od Spa-Francorchamps » 14 Feb 2019, 10:57

mironiko je napisao:
13 Feb 2019, 23:06
Bili danas na probnoj voznji S-Cross-a, i to bas sa tim 1.4 motorom koji nas i zanima, doduse sa 4x4 i visim paketom opreme (nebitno) i automatikom (bitno, ali sta ces).
Čitao sam na nekim forumima, ljudi se žale na manuelni menjač u tom S-Cross-u sa 1.4 motorom. Prijavljuju od blagog "zapinjanja", pa sve do toga da u nekim trenucima zaglavi kod ubacivanja u drugu. I to popriličan broj ljudi prijavljuje. Ne znam koliko je to tačno, ali savet da probaš i verziju sa tim menjačem.

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 619
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 14 Feb 2019, 11:17

Hm, takvo vozilo nemaju registrovano kao test vozilo... Videcu sta mogu da uradim.

Sent from my Pixel using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29985
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od trojanac » 14 Feb 2019, 11:29

Jesi li pitao u BG?
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Koji Crossover..?

Post od Spa-Francorchamps » 14 Feb 2019, 11:30

Poslaću ti link u PM, ima gomila komentara, pozitivnih i negativnih, možda može da pomogne...

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Koji Crossover..?

Post od aviator » 14 Feb 2019, 11:37

Okači ovde link, da i ostali pročitaju.

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 619
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 14 Feb 2019, 11:57

trojanac je napisao:Jesi li pitao u BG?
Nisam. Probacu, ali to onda tek za desetak dana, u međuvremenu sam poslovno odsutan. Sto je najgore, izgleda i u vreme sajma...

Sent from my Pixel using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 619
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 24 Feb 2019, 13:02

Probasmo juce i Opel Crossland X u Bel Car-u u NS. Nazalost, auto je bio sa 1.2 atmo-motorom, trocilindarskim, sa 82ks, i opremom Enjoy+, a mi "gravitiramo" ka 1.5 HDi od 102ks i Innovation opremi, no posluzio je i ovaj, da se upoznamo malo sa kolima.

Pre svega, prodavac koji se vozio s nama (popeli smo se uz Venac, da vidim ponasanje u voznji pri malo zustrijem manevru) bio je vrlo cudan: tokom same voznje samo sto je nije rekao "ovaj auto je gowno", da prostite, poredeci ga sa Astra K i Mokka X modelima, koje je opisao kao "naprednija i zrelija" vozila... Izneo je i neke prednosti Crossland-a u toj prici, ali nedovoljno da sve ostalo sto je rekao ne zvuci u najmanju ruku neoubicajeno. Pritom, da naglasim - mi se za druge modele nismo ni raspitivali... Uz to, poredeci Mokka X i Crossland X, naveo je i par, u najmanju ruku - pausalnih ocena: kako u oba ima jednako prostora (u Mokki je manje, provereno, sedeo sam u oba u salonu), kako se "iz Astre prelazi u Mokku, a ne u Crossland-a" i tako neke ocene koje ne bih komentarisao. Na sve to, promasio je nekoliko tehnickih podataka (pominjao je benzinca od 120ks, kakav kod Crossland-a ne postoji, nije znao da li pomicna klupa spada u Innovation opremu, i slicno). Povrh svega, on i nije osoba sa kojom sam komunicirao mejlom, tako da me generalno postupanje auto-kuce nije odusevilo...

Crossland kao auto je u sustini ostavio pozitivan utisak, ali uz opasku da je S-Cross ipak ozbiljniji model, tako da se izrazim. Za po malo je i prostraniju, i stabilniji, i udobniji, da kad se sve sabere dobijemo jasnu sliku. Cak, pri nekih 100 kmh mi ni izolacija nije delovala bolje nego na Suzukiju (vise od toga nisam vozio), na kome je izolacija pri vecim brzinama bila najveca zamerka... Naravno, trocilindras je mogao malo da "pomuti" taj utisak, ali potrudio sam se da "razdvojim" zvuk strujanja vetra od buke iz motorskog prostora i sa tockova, i mislim da tu neke primetne razlike nema. Stoga (uz opasku da motore i ne poredim), nisam uspeo da Crossland-u nadjem i jednu prednost u odnosu na S-Cross, jedino je unutra dizajn nesto lepsi i verenici i meni, i malo ima meksih povrsina.

Na kraju, tokom razgovora u salonu, saznali smo i da je Crossland X malo poskupeo (navodno su menjali motore, da ih prilagode nekim ostrijim normama), i sad bi za 1.5 HDi sa Innovation opremom trebalo 17.7k eura, sto je oko hiljadu vise nego za Suzukija... I da su za iste pare, Suzuki nam se cini kao zreliji izbor, ovako su nam prakticno olaksali odluku.

Otici cemo jedan dan i do par drugih salona u NS, pre svega u Porsche da vidimo i Aronu, a verovatno skoknuti i do Bg-a do Euro Sumara, da probamo S-Cross sa manuelnim menjacem (koliko sam shvatio, imaju ga). U svakom slucaju, odluka ce brzo doci, posebno posto definitivno nisam u Srbiji 6 od 9 dana sajma...

Sent from my Pixel using Tapatalk

Astra >> Lambo

Zaključana tema