Koji Crossover..?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19263
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Koji Crossover..?

Post od Heinz » 08 Mar 2019, 10:47

Zakon o obligacionim odnosima
https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o ... osima.html

Kapara kao odustanica
Član 83
(1) Kad je uz kaparu ugovoreno pravo da se odustane od ugovora, onda se kapara smatra kao odustanica i svaka strana može odustati od ugovora.
(2) U ovom slučaju, ako odustane strana koja je dala kaparu, ona je gubi, a ako odustane strana koja je kaparu primila, ona je udvojeno vraća.

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 626
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 09 Mar 2019, 11:41

Bio malopre u Beta Motors-u. Njihov ugovor, tj. potvrda o uplati avansa/kapare ima iste te clanke navedene u jednom delu.

Bilo kako bilo, iako mi je juce/prekjuce posle saveta ovde delovalo da od kapare u iznosu polovine cene auta nema nista, juce sam se cuo/dopisivao sa par ljudi koji su kupovali Suzukije nedavno u Beti, i neki od njih su upravo isli na tu varijantu, i naravno sve je prolazilo ok, da bih posle i nazvao Marka iz Bete, pa mi je objasnio rezonovanje iza te price, cak iznenadjujuce "iskreno", u smislu da nisam očekivao da bi neko iz auto-kuce "priznao" tako nesto.

Naime, postoji i varijanta da kapara bude 60k (kao u ES), ali onda nema popusta (isto kao i u Bg), a druga je da se plati pola iznosa, i onda se moze pricati o popustu. Konkretno, receno mi je sledece:

"Kada nam kupci uplate pola iznosa pre porucivanja, u stanju smo da se pre placanja cele isporuke banci obracamo za manje iznose kredita ili da to uopste izbegnemo, nego ako su sve kapare nize, i stoga onda kupcima koji to odaberu odobravamo i neke pogodnosti."

Konkretno, mi smo dobili besplatan kasko (koji je oko 360e) i auto-opremu (patosnice, trougao, prvu-pomoc), sto inace ne ide uz auto po default-u (to je, naravno, bez veze, ali cujem da toga ima po mnogim salonima).

Popricao sam i sa advokatom iz firme, pokazao mu taj ugovor, tj. avansnu potvrdu koju dobijam posle uplate, i rekao je da je sve ok. Jedino se u sosu mogu naci, ako slucajno firma bas propadne do isporuke mog vozila - valjda se nece bas to desiti, posle 15 godina poslovanja... :D

Pisacu i dalje na temi kako se stvari odvijaju dok auto ne stigne, pa otvaram novu na Garazi... :)

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Koji Crossover..?

Post od Risto » 09 Mar 2019, 11:48

Neka je sa srećom kupovina, čekamo auto i novu temu na forumu :)

P.S. Mislim da si dobro odabrao, u skladu sa svojim potrebama ;)

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od Sloba » 09 Mar 2019, 11:48

Drugim recima, nemaju para.

Sent from my MI 5s using Tapatalk


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 626
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 09 Mar 2019, 11:59

@Risto
Hvala! :) A eto, bas pricam i sa verenicom nakon sto smo izasli iz salona: prosto nam se S-Cross nekako najvise dojmio, oboma. Recimo, pre odlaska na test voznje, njoj je Crossland X bio najinteresantniji, pa cak mozda Arona pre S-Cross-a. Sad je skroz obrnuto, bukvalno... A i sam se slazem sa tim redosledom, uz napomenu da Opela nismo probali sa odgovarajucim motorom, pa ni opremom.

@Sloba
Ne znam, moze biti. S druge strane, ne znam, naravno, nabavnu cenu za takav S-Cross, ali kad im to uplatim, verujem da ce moci skoro celog da ga otplate samo od toga. :D

Salu na stranu, odluku mi je olaksalo sto su vec praktikovali taj fazon, potvrdjeno je od strane ljudi koji sad zadovoljno voze Suzukije po NS, pa valjda ce sve biti ok i u nasem slucaju.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Koji Crossover..?

Post od McGruja » 09 Mar 2019, 12:17

Biće sve ok, siguran sam.
Dobar je to auto, u odnosu na cenu

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Koji Crossover..?

Post od Risto » 09 Mar 2019, 13:06

Lep si i poklon dobio, nije to ni malo novca :)

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Koji Crossover..?

Post od gazza » 09 Mar 2019, 13:19

Seat Arona i Suzuki S-Cross prosto nisu vozila iste kategorije, Arona je napravljena se kolje sa igračkama tipa Captur ili 2008 i otuda ta neozbiljna motorizacija tipa 1.0TSI ili 1.2 TDI koja ima smisla u gradskoj voznji ali ne i na otvorenom drumu. S-Cross je pravljen sa drugacijom namerom gde je grad sekundaran a primarno upotreba gde 120 dizel ili 140 benzinskih konja imaju smisla i rezona. U svakom slucaju dobar izbor, pogotovo ako je isti rang cene. I dalje mi nije jasno kako S Cross 14k, ali ajde, pogledacu cjenik. Srecan pazar, nisi pogresio.

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 626
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 13 Mar 2019, 08:21

Hvala gazza.

Prekjuce uplaceno pola vozila, sad cekamo, kazu da ce oko 20og znati okviran datum isporuke i javiti.

Pa videcemo... Izvestavacu.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Astra >> Lambo

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Koji Crossover..?

Post od gazza » 20 Mar 2019, 10:28

I moj S-Cross iz Švice je u Beogradu na sigurnom parkingu ali nije još registrovan jer mi je tek danas stigla potvrda iz Agencije. Prošle nedelje su mi dali neispravnu na kojoj je pisalo da je auto dizel pa su morali da rade novu. Trebalo bi da ga sutra imam registrovanog sa tablicama pa ću javiti utiske u vožnji. Video sam ga kada ga je posrednik dovezao, nema nikakvih neprijatnih iznenađenja s obzirom da je uzet na neviđeno na internetu, i deluje za sada kao odlična kupovina za tih nekih malo jače od 8000 evra uvezeno i ocarinjeno za 2014. godište u toj verziji i paketu opreme. Plus je prednji deo kabine ogroman, mnogo veći nego na aktuelnom vozilu (Astra H). Posrednik ga je dovezao nakon carinjenja od Horgoša do Beograda, kaže da je bio prijatno iznenađen vozilom.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19263
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Koji Crossover..?

Post od Heinz » 20 Mar 2019, 10:31

Koliko su troškovi dovoza iz CH (otprilike)? Šta se plaća od dažbina, samo PDV (20%)? Da li može CH porez da se vrati i koliko %?

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Koji Crossover..?

Post od McGruja » 20 Mar 2019, 11:56

A nije dizel? Koji motor si uzeo?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8048
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Koji Crossover..?

Post od OMP » 20 Mar 2019, 16:33

gazza je napisao:
20 Mar 2019, 10:28
I moj S-Cross iz Švice je u Beogradu na sigurnom parkingu ali nije još registrovan jer mi je tek danas stigla potvrda iz Agencije. Prošle nedelje su mi dali neispravnu na kojoj je pisalo da je auto dizel pa su morali da rade novu. Trebalo bi da ga sutra imam registrovanog sa tablicama pa ću javiti utiske u vožnji. Video sam ga kada ga je posrednik dovezao, nema nikakvih neprijatnih iznenađenja s obzirom da je uzet na neviđeno na internetu, i deluje za sada kao odlična kupovina za tih nekih malo jače od 8000 evra uvezeno i ocarinjeno za 2014. godište u toj verziji i paketu opreme. Plus je prednji deo kabine ogroman, mnogo veći nego na aktuelnom vozilu (Astra H). Posrednik ga je dovezao nakon carinjenja od Horgoša do Beograda, kaže da je bio prijatno iznenađen vozilom.
taman htedoh da pitam jel stigao konacno, kako su uspeli toliko da pogrese u potvrdi, to jos nisam cuo

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Koji Crossover..?

Post od gazza » 20 Mar 2019, 21:38

Heinz je napisao:
20 Mar 2019, 10:31
Koliko su troškovi dovoza iz CH (otprilike)? Šta se plaća od dažbina, samo PDV (20%)? Da li može CH porez da se vrati i koliko %?
Za dovoz iz CH pisi OVP-u ovde, njegova je šema. Auto je plaćen malo preko 6,600EUR, dovoz carina AMSS i tehnicki 1,600EUR (u aranžmanu posrednika koji se bavio dovozom vozila carinjenjem itd). Porez nisam vraćao ne znam da li je bila ta mogućnost.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Koji Crossover..?

Post od gazza » 20 Mar 2019, 21:41

McGruja je napisao:
20 Mar 2019, 11:56
A nije dizel? Koji motor si uzeo?
Jeste dizel, lapsus gore - dali su mi prvu potvrdu da je benzinac pa smo morali da reklamiramo.
Smorio sam se da čekam 1.4T benzin da dođe u reon mojih finansijskih mogućnosti pa sam presekao i uzeo dizel, 1.600ccm, 120KS (mjet), 4x4 pogon on/off uz još 2 opcije 2WD, maksimalan komplet opreme bez kože i navigacije za švajcarsko tržište (tzv Sergio Cellano paket). Prva verzija, nije ristajling.

Zaključana tema