Koji Crossover..?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Zaključana tema
Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Koji Crossover..?

Post od aviator » 10 Feb 2019, 17:43

Budžet limitiran, a žele se nova kola?
Što nova?

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Koji Crossover..?

Post od Day Walker » 10 Feb 2019, 18:07

Zato sto su nova, sa garancijom i zato sto je uvek lepse kupiti sebi nesto novo.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 619
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 10 Feb 2019, 18:24

@aviator
Nova kola se u Srbiji mogu uzeti vec od 8k eura (cak, u stvari, krece od 6.5k, za Ladu Grantu), a nas budzet je 17k. I iskreno ne mislim da smo postavili neke nemoguce zahteve, uostalom - i sama dva automobila koja sam sam naveo kao glavne opcije se uklapaju u želje i budzet.

Je l' moraju sva nova kola koja se kupe da budu 20+ hiljada eura..? Ako nije Audi A4, ne racuna se..? Nekako mi je ta izjava "limitiran budzet, a zele se nova kola?" prilicno van pozicije.

Sent from my Pixel using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Koji Crossover..?

Post od aviator » 10 Feb 2019, 18:31

Sam si napisao da se SAMO DVA automobila uklapaju u želje i budžet.
Znači rešenje je ili smanji želje ili povećaj budžet ako hoćeš novo.
Ili zadrži i želje i budžet pa gledaj polovno.

@DW
Ne moraš i ovde biti trgovac.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Koji Crossover..?

Post od igor_harris » 10 Feb 2019, 18:48

mironiko je napisao:U jbt... Pa ovo vredi sutra pozvati i raspitati se ozbiljno.

Da li je taj ETG6 menjac pokazivao neke slabosti bio problematican u proslosti..?

Sent from my Pixel using Tapatalk
Trenutno imam na testu Grandland X, 2.0hdi 177ks, 8 brzina AT. Ne znam kakav je taj menjac sa 6 brzina, ali sa ovim nisam zadovoljan kako radi. Recimo, kad pretices, potopis pedalu do kraja, spusti dve brzine nize maksimalno brzo, medjutim kada zavrsis preticanje on ostaje u toj brzini i drzi obrtaje na 5k iako ti pustas gas, kocis, sta god da radis... Prosto, nikako da skapira da si se iskulirao i da hoces da nastavis laganim tempom, nego misli da ces nastaviti sa gasiranjem.
Ako budes testirao taj auto obavezno obrati paznju na to. Prilicno iritira. Da makar ima pedalice iza volana pa da mu pomognes s vremena na vreme. Nego me iznervira u momentu pa gurnem palicu menjaca u M i onda sam izmenjam brzine pa se vratim u D.

Gesendet von meinem Mi A2 Lite mit Tapatalk


maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Koji Crossover..?

Post od maniaxxx » 10 Feb 2019, 19:01

aviator je napisao:
10 Feb 2019, 17:43
Budžet limitiran, a žele se nova kola?
Što nova?

Nemaju svi neogranicen budzet :glavomuzid:

Ja bih ovde se prvo zapitao zasto SUV? Vise manje svi nabrojani nisu bas za malu decu, premali su. Mozda neka vitara ili s cross teoreticno, ostalo je premalo, mislim moze da se progura ali kad vec kupujes nov avto treba gledati unapred.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Koji Crossover..?

Post od Risto » 10 Feb 2019, 19:07

Meni je iz uvoda jasno da je SUV želja, mada bi ja lično ciljao najpre neku Astru, Megana i sl.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 619
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 10 Feb 2019, 19:10

@aviator
Mislim da nisi shvatio da su te dve opcije za nas obe ne kompromisne, nego odlicne. Drugim recima, nisam postavio temu u fazonu "Ljudi, pomagajte, moze li se za ove pare uzeti ista sa ovom opremom?", nego sam nasao ta dva da mogu, pa me zanima zna li neko za jos nesto sto sam ja propustio. Ljudi su na ovom forumu informisaniji i iskusniji od mene, stoga zelja da se dodatno informisem.

@igor-harris
Huh, to mi se ne svidja nikako. :D A sumnjam da ce mi dati bas taj da testiram (nije registrovan kao test vozilo), kao i da imaju automatik (a pogotovo taj ETG6) medju test-vozilima. Ali raspitacu se, ne kosta me mnogo...

Sent from my Pixel using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Koji Crossover..?

Post od igor_harris » 10 Feb 2019, 19:14

Seat Arona ima gepek 400l a Astra recimo 340l. Iskreno, ne znam zasto mislite da je C segment ne znam koliko prakticniji? Mozda ne kapiram jer nemam decu, ali kod crossovera B segmenta uvek ima isto mesta za noge i glavu kao i u hatch C segmentu. Jedina je razlika u sirini auta, tako da je razlika samo kada vozis 2 ili 3 osobe nazad, sto je retka situacija, realno.

Gesendet von meinem Mi A2 Lite mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Koji Crossover..?

Post od Day Walker » 10 Feb 2019, 19:22

aviator je napisao:Sam si napisao da se SAMO DVA automobila uklapaju u želje i budžet.
Znači rešenje je ili smanji želje ili povećaj budžet ako hoćeš novo.
Ili zadrži i želje i budžet pa gledaj polovno.

@DW
Ne moraš i ovde biti trgovac.
Ne, nisam trgovac vec iznosim svoje misljenje.
Nekoliko novih vozila smo do sad kupili i svaki put bih kupio nov automobil ako imam budzet za to.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Koji Crossover..?

Post od maniaxxx » 10 Feb 2019, 19:29

igor_harris je napisao:
10 Feb 2019, 19:14
Seat Arona ima gepek 400l a Astra recimo 340l. Iskreno, ne znam zasto mislite da je C segment ne znam koliko prakticniji? Mozda ne kapiram jer nemam decu, ali kod crossovera B segmenta uvek ima isto mesta za noge i glavu kao i u hatch C segmentu. Jedina je razlika u sirini auta, tako da je razlika samo kada vozis 2 ili 3 osobe nazad, sto je retka situacija, realno.

Gesendet von meinem Mi A2 Lite mit Tapatalk

Pa nije ni astra dovoljno velika, mislim bar na HB, ali zato postoji karavan. I nije sve u litrima, karavani imaju duzi prtljaznik, u visinu su manje ograniceni, udobniji su. Minus je jer su nizi. Pricam iz prakse, SUV-i su u modi, objektivno nemaju vrlo malo prednosti. Inace mesto za glavu ti je kod malog deteta potpuno nebitno, za noge zavisi od starosti i pre svega sedista, neka zahtevaju ogromno mesta.

lami
Postovi: 3267
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Koji Crossover..?

Post od lami » 10 Feb 2019, 19:33

mironiko je napisao:U jbt... Pa ovo vredi sutra pozvati i raspitati se ozbiljno.

Da li je taj ETG6 menjac pokazivao neke slabosti bio problematican u proslosti..?

Sent from my Pixel using Tapatalk
Etg bi trebalo da je robotizovan menjac i da se ne proizvodi za nase trziste, pogledaj sajt peugeot.rs. Moguce da im je uleteo neki primerak kao sto su one 308 automatici iz Turske stigli u Nis.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Koji Crossover..?

Post od aviator » 10 Feb 2019, 19:36

@mironiko
Niko od savetnika neće biti u tvojim cipelama, ma koliko ti želeli pomoći. Niti iko zna tvoje prioritete pri odabiru, ma kako ih napisao.
Ako si već našao šta se uklapa u ono što tražiš, čemu tema i želja za savetima?
Sad će krenuti rasprava što SUV, što ne ovo ili ono... Deca, tašta, vikendica, parkiranje...

Odo' kokice da uzmem.
Ne treba mi odgovor, nema svrhe, k'o i ovo što sam napisao.

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 619
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 10 Feb 2019, 19:43

Pazi, svestan sam da ce biti "suma", kao i u svakoh drugoj temi, ali bice i ekstra informacija od ljudi koji prosto znaju vise od mene.

Evo, primer odmah dobih danas: 2008 koji je Darko preporucio deluje kao brutalna ponuda (iako blago iznad budzeta), ali ovi komentari koje su ljudi posle dali su ga prakticno eliminisali iz razmatranja. Prosto, vise ljudi dace vise informacija, pa neka bude i neka suvisna.

I nema ljutnje - prihvatam i tvoj stav kao normalan. Ali i od nekih svojih zamisli ne odstupam. :)

Sent from my Pixel using Tapatalk

Astra >> Lambo

lami
Postovi: 3267
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Koji Crossover..?

Post od lami » 10 Feb 2019, 19:49

Sto si izbacio 2008, odlicna oprema za tu cenu, ima i automatsko kocenje, samo sto nije pravi automatik, vec robotizovan. Pogledaj ga pa odljci. Ovo sto sam pricao za 308, prica je bila da je diler u Turskoj bankrotirao pa su njegova vozila raspodeljena po deugim zemljama. Isto automatici,.ali pravi eat6. Da je bilo takve ponude kad sam uzimao c3, zapitao bih se.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока


Zaključana tema