Koji Crossover..?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Koji Crossover..?

Post od Day Walker » 08 Apr 2019, 19:35

Ja imam jedno vozilo koje ke proizvedeno pocetkom februara i stoji u fabrici “zakljucano” za transport i ne zna se kad ce biti otkljucano.
Razlog? (Fabrika ne moze da napravi ispravnu fakturu, odnosno cenu????!!!!)
Na svu srecu sam imao isti takav pa sam preusmerio na klijenta da ne bi cekao.
Al objasnjenje fabrike mi je totalno idiotizam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Koji Crossover..?

Post od OMP » 08 Apr 2019, 19:43

@gazza

alfa giulieta

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Koji Crossover..?

Post od Risto » 08 Apr 2019, 19:46

Day Walker je napisao:Ja imam jedno vozilo koje ke proizvedeno pocetkom februara i stoji u fabrici “zakljucano” za transport i ne zna se kad ce biti otkljucano.
Razlog? (Fabrika ne moze da napravi ispravnu fakturu, odnosno cenu????!!!!)
Na svu srecu sam imao isti takav pa sam preusmerio na klijenta da ne bi cekao.
Al objasnjenje fabrike mi je totalno idiotizam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zaboravili da ugrade lošije delove za Srbiju, većaju da li da ga rasklope i stave škart delove ili da ga naplate skuplje...

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 591
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 08 Apr 2019, 19:46

U mom slucaju, ne znam ni sta je objasnjenje iz fabrike, ako ga uopste i ima. Mozda su i oni (Beta Motors) zasrali, mada to meni sigurno nece reci, a i to nije moj problem.

Njihova neozbiljnost je ipak sad potvrdjena, a i nastavljaju, sitnim detaljima: nakon razgovora mi je obecano da ce do kraja data poslati kakve alternative imaju sa svoje strane, a sutra sta mogu od strane fabrike da izvuku, i pogadjate: nista nisu javili.

Ne znam, u svojoj firmi i sam imam dodira sa prodajnim aktivnostima sve vise u poslednje vreme, u kontaktu sam sa (potencijalnim) klijentima, i tome slicno: ovako nesto da se desi sa moje strane, pa nebo bih okrenuo da to ispravim, makar na svoju stetu. Izgleda sam stvarno s Marsa pao ako sam i na milisekund pomislio da je to normalno...

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Astra >> Lambo

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Koji Crossover..?

Post od ikac2000 » 08 Apr 2019, 21:12

Verovatno nije do Bete, vec do planiranja proizvodnje u fabrici.

Jedino sto Beta treba da zna da to lako moze da se desi, i shodno tome usmerava ocekivanja kupca.

Inace kada sam prosle godine u Suzuki salonu u Kelnu pitao za datum isporuke, jasno su mi rekli da ispod 3 meseca nije.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji Crossover..?

Post od blaugrana » 08 Apr 2019, 21:16

Ja tvrdim da je do njih. Kako sad nisu tako agilni, kao u slucaju kad su trazili pola iznosa za narucivanja.
Ja bi ih preskocio lagano, vec na tom koraku

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Koji Crossover..?

Post od ikac2000 » 08 Apr 2019, 21:30

Mozda su odlucili da produze raspolaganje sa pola sume, da sebi uzmu neku kamaticu :-)

Licno nikome nikada ne bih dao vise od 500 eur kapare.

Kada sam kupio sadasnji auto u DE, auto kuca mi je poslala sve papire za registraciju i vlasnistvo samo na osnovu potpisa u ugovoru koji sam slikao telefonom i poslao mailom, a platio par dana kasnije.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk



Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Koji Crossover..?

Post od nidza » 08 Apr 2019, 22:52

Traži zamenski auto za more, i dodatni popust, ili recimo besplatni sledeći redovan servis ili dva, ako zakasni auto.

Iskoristi situaciju u svoju korist. Njima se sigurno ne vraća kapara, naročito tako velika.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Koji Crossover..?

Post od Risto » 08 Apr 2019, 23:14

Delim mišljenje sa Nidžom, to ti je skoro win-win situacija, uzmeš im recimo auto za GO ili još dva servisa, taman da pokriješ duševni bol zbog čekanja...

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 591
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 08 Apr 2019, 23:30

Pazite, takva ce moja pozicija u "pregovorima" sad i biti: ne date auto za godisnji i opreme u visini od 300e/dva servisa gratis - nema problema, vratite mi pare. I jos cu se slikati i poslati im kad pazarim u ES, koliko god da ni to nije idealna prica.

Bukvalno, sta god oni pokusaju da zakinu, dobice odgovor da mi vrate novac. I necu blefirati, ionako sam na ivici strpljenja - prekjuce sam prodao prethodni auto, bukvalno, i danas ispadne ovo...

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Koji Crossover..?

Post od pedja » 09 Apr 2019, 06:50

300€ je smešno. To je koliko, ni 2% vrednosti vozila (pogotovo jer je njihov trošak realno manji, kada se odbije zarada na tom servisu ili opremi)? Nije bitno kolika je zarada, da li su u minusu i sl. Ko je tebe pitao da li je mnogo 50% da daš unapred, kao garanciju da će sve biti OK?

Da li imaš ugovor i da li u njemu piše rok za isporuku, ako uplatiš tih 50%? Da li piše koji su penali? Ako su se ogradili, ne možeš im ništa, ako nisu, možeš, to je to.

Nije ovde pitanje ciganisanja i izvlačenja maksimuma iz situacije. Svakome se desi propust. Međutim, tražili su suludu kaparu, znaju da ti je automobil potreban - nešto je dogovoreno i realan je problem nastao za tebe. U poslu su uvek dve strane, nema potrebe da jedna bude u maksimalno neravnopravnom položaju. Ti si taj za koga oni treba da rade.

Pročitaj malo Zakon o zaštiti potrošača. Na primer, deo: obmanjujuća poslovna praksa - Član 19.
"Pod obmanjujućom poslovnom praksom, u smislu ovog zakona, smatra se poslovna praksa trgovca kojom navodi ili preti da navede potrošača da donese ekonomsku odluku koju inače ne bi doneo, tako što mu daje netačna obaveštenja ili stvaranjem opšteg utiska ili na drugi način, čak i kada su obaveštenja koja daje tačna, dovodi ili preti da dovede prosečnog potrošača u zabludu..."
Čim ti je rečeno da ćeš nešto dobiti (na primer: auto na vreme, ako uplatiš kaparu), a ti si prelomio da poveruješ i to uradio, dalje je njihova briga kako će to ispoštovati. Nema tu uticaja više sile, već njihovih poslovnih partnera. Verovatno te niko nije obavestio da postoji mogućnost kašnjenja. Ti ne moraš znati proceduru proizvodnje i isporuke, njihov posao je da te obaveste, a to je drugi član - pravo na obaveštenost.


Ili Zakon o obligacionim odnosima. Samo pročitaj nazive prvih 20+ članova. Ne moraš čitati detaljno .


Da izvučem zanimljivo (oko člana 80)

"(2) Ako je za neizvršenje ugovora odgovorna strana koja je primila kaparu, druga strana može, po svom izboru, tražiti izvršenje ugovora, ako je to još moguće, ili tražiti naknadu štete i vraćanje kapare, ili tržiti vraćanje udvojene kapare.

(3) U svakom slučaju, kad druga strana traži izvršenje ugovora, ona ima pravo i na naknadu štete koju trpi zbog zadocnjenja."






T-T



Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Koji Crossover..?

Post od McGruja » 09 Apr 2019, 07:12

Dosta neozbiljno, uzmi sve sto možeš da bi otišao na letovanje, i odrzavaj auto u Bg ta tri puta u garanciji

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Koji Crossover..?

Post od OMP » 09 Apr 2019, 08:58

ma treba ih *ebati, njima ce teze pasti sto ti nisu prodali pare nego sto ces ti ostati bez tog auta, odes na drugo mesto i kupis drugi, ja iskreno nikad ne bih imao zivaca da cekam neki auto ma koliko mi se svidjao, volim da nesto kupim odmah ako je moguce ili trazim dalje gde je moguce odmah zavrsiti posao bilo da je u pitanju auto ili neka sitna stvar, sto da me zavlace neki majmuni koji zavise od mene a ne ja od njih i sve to za moje pare, ajde da nisi nista platio pa da razumem ali das debelu kaparu i opet patka

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od Sloba » 09 Apr 2019, 09:13

Nazalost, ne kupuju se nova kola po zelji konfigurisana tako sto odes i kupis ih kao kilu krompira. Retke su situacije da prodavac na lageru ima bas to sto zelis. U Beta Motorsu imao sam suprotnu situaciju. Kola su trebala da stignu za tri nedelje, a stigla su za nedelju dana. Depozit je bio 500€, ako me secanje sluzi. Znam te ljude 25 godina, nisu prevaranti, ali mi je situacija sa avansom 50% u startu "zasmetala". Logicki - ako je firma stabilna, sta ce joj toliko mojih para (imajuci u vidu da konkurentske firme traze 200-1.000€ za kola te kategorije, pa i skuplja)? Ako nije stabilna - sta cu ja tu?

Sent from my MI 5s using Tapatalk





Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Koji Crossover..?

Post od Ralee » 09 Apr 2019, 09:17

Ljudi ne mozete nagadjati, sta u ugovoru pise tako je. Prelistaj malo zoo.

Zaključana tema