Koji Crossover..?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Koji Crossover..?

Post od Spa-Francorchamps » 14 Apr 2019, 11:50

Saša je napisao:
14 Apr 2019, 10:33
Ja uz Punta nisam dobio ništa, go itison na patosu (možda su eventualno bili neki papiri, ne sećam se više).
Ja preuzeo Punta u Delti i odmah u njihovoj prodavnici kupio originalne, gumene... Par hiljada dinara u ono vreme :)

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 589
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 14 Apr 2019, 12:07

Day Walker je napisao:Ako ides za Gr, trebace ti zeleni karton zbog Mk.
To i zuti katron ces ti snositi kao trosak 99%.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne znam odakle mi zuti karton, uopste... :D Zeleni treba za MKD, i to je to. Videcu sa njima da ipak oni srede, njihovo je vozilo, a zeleni karton ide uz saobracajnu, ne uz licnu.

@grujicd
Pa, pise da treba, oduvek je. A zapravo sam vise puta vozio u Gr, nisu mi MVD trazili nikad... Valjda nece ni sad.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji Crossover..?

Post od blaugrana » 14 Apr 2019, 14:36

Takodje kad sam kupio Kia nisam dobio nista.
Sve sam kupovao

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Koji Crossover..?

Post od pedja » 14 Apr 2019, 14:41


mironiko je napisao:Ne znam odakle mi zuti karton, uopste... :D
Žuti ti treba, ali je pitanje da li će ti tražiti iko.

T-T


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Koji Crossover..?

Post od gazza » 15 Apr 2019, 10:24

šta je žuti karton?

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od trojanac » 15 Apr 2019, 10:33

Dozvola za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu (DTV ili žuti karton) je dokument koji morate imati kada prelazite granicu vozilom koje nije u vašem vlasništvu. Dakle bez obzira da li je auto od vašeg najboljeg prijatelja, bračnog druga ili firme u kojoj radite.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 589
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 15 Apr 2019, 11:08

Ahaam, onda sam zapravo "nab'o" dokument koji mi takodje treba - na to sam mislio pod "ovlascenje", samo ne znadoh da se to zove zuti karton. :)

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Koji Crossover..?

Post od pedja » 08 Jul 2019, 08:04

Šta bi na kraju?
Kada stiže? Stigao?

T-T


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 589
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 08 Jul 2019, 08:55

Haha, nije stigao. :)

Dobio sam bio zamenski auto za more, to je sve bilo ok (cak, nisu mi dali svoj auto, nego su me povezali sa jednom rent-a-car agencijom, pa sam sa njima sve dogovorio, a Beta Motors pokrio troskove; jedino su bili klosari (rent-a-car) pa mi nisu dali zuti karton nego samo na nekom odstampanom papiru napisali da smem da upravljam vozilom i u inostranstvu, pa sam imao dramu na granici Gre-Mak u povratku, kad nisu hteli da me puste dok ih nisam podmitio - naravno, u agenciji se kunu da im se nikad nije desilo, toboze).

Po dogovoru, taj auto je trebalo da bude kod mene do 5og, pa da ga vratim u rent-a-car. Kad sam sastavljao drugi ugovor sa Beta Motors-om (nakon sto je ispalo da kasne sa isporukom), gos'n Marko me uveravao da S-Cross stize do 5og - fabrika je najavila da 25og izlazi iz produkcije, i on je bio u fazonu to je do 5og registrovano, sigurica. I, tu sam ispao klasican moron: nekako je on tokom razgovora skretao sa teme, okolisio, i uspeo da provuce da stavimo da je 10. jul poslednji datum isporuke, kao za svaki slucaj, visa sila, ovo ono...

Lepo me namagarcio, sam sam kriv, i kad se neki dan (5og, kad je trebalo da vratim auto u rent-a-car) ispostavilo da mi treba auto jos koji dan, iskusno me skinuo s one stvari, podsetivsi me da u ugovoru pise da je isporuka do 10og, nakon sto sam ga pitao sta je sa njegovim "obecanjem" da je auto do 5og kod mene sigurno...

Inace, auto jos nije ni u Srbiji, pa cu lepo, mirno sacekati 10i, a onda cu i ja da budem poslovno profesionalan, pozivajuci se na ugovor. Milimetar sam od toga da auto ne odrzavam kod njih, jednostavno im je poslovnost na bednom nivou.
No, sacekacemo jos par dana, opisacu ovde i epilog, naravno.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Koji Crossover..?

Post od pedja » 08 Jul 2019, 09:36

Namuči se čovek za svoje pare...

Nego, šta su ti dali kao zamensko vozilo?

T-T


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 589
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 08 Jul 2019, 09:46

Ma ovi ne bi prepoznali profesionalnost i razumevanje poslovanja ni samar da im udare ta dva.

Sto je najgore, prepricavam situaciju ljudima koji su vec kupovali kola, i mnogi su u fazonu: pa da, tako to ide... Jedino oni koji su uzeli s lagera vozilo, prosli su bolje i brzo razresili sve.

Birao sam od par vozila koje mi je rent-a-car ponudio, i svesno uzeo 3 godine star Peugeot 208 dizel (posto je mesto u Grckoj gde smo isli uzasno uskih ulica, pa da se lakse snalazimo kroz njih; pritom, bilo nas je samo dvoje). Bili su u prici i 308, 308 karavan automatik i ne znam koji jos.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 589
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: Koji Crossover..?

Post od mironiko » 13 Jul 2019, 10:12

Stigao, prekjuce! Dakle, sa dan zakasnjenja, mislim da je mozda moglo i u sredu da se zavrsi, ali bi onda bilo tipa predvece, a posto to ni meni nije odgovaralo - pomerili smo za cetvrtak i sve ok.

Dobio sam sve sto mi je obecano zbog kasnjenja, dakle taj deo je ispostovan bez problema. Do poslednjeg dana bila usporena komunikacija, Marka je toliko tesko dobiti da je to besmisleno; jeste njima par dana prethodno stigao kamion i isporucivali su nekoliko vozila odjednom, ali opet, to nije problem kupca, neka zaposle jos ljudi ako nisu u stanju normalno da funkcionisu prilikom isporuka... Generalno, nisam zadovoljan njihovom uslugom, mada su u nekim tackama bili i korektni, ne mogu da kazem da su bas sve uradili ocajno. Bojim se da su oni nazalost prosecni u toj bransi: pisah vec ma temi, i iskustva sa Bel Car-om i Porsche-om su mi bila prilicno losa...

Nego - auto je bas takav kakvog smo ga i upamtili posle test voznji. Iznenadjujuce stabilan (prakticno u rangu prethodnog auta, Vectre C), vrlo udobne vozacke pozicije, i prostran pozadi. Do sad sam presao tek 60km, tako da o motoru ne bih mnogo; jedino sto mogu reci je da je u odnosu na 1.9 CDTI zivlji na nizim obrtajima i turbo-rupa je "kraca". Ne teram ga jos u vise rezime rada, pa o tome u zasebnoj temi koju uskoro otvaram. Menjac - odlican.

Samo za kraj ove teme par slika, pa se vidimo dalje u potforumu Garaza. :)SlikaSlikaSlikaSlika

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Astra >> Lambo

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji Crossover..?

Post od Kabal » 13 Jul 2019, 10:21

E pa neka je sa srecom! Da muke oko isporuke budu jedine! Da dobro sluzi

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Koji Crossover..?

Post od McGruja » 13 Jul 2019, 11:22

Sa srećom!

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji Crossover..?

Post od shandu90 » 13 Jul 2019, 11:58

Masala

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Zaključana tema