Mlađi auto a veća kilometraža ili obrnuto?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Mlađi auto a veća kilometraža ili obrnuto?

Post od gavran » 17 Feb 2019, 11:24

member je napisao:
16 Feb 2019, 22:00
Ima komšija BMW 730d E65 , groblje od auta. U njega bi trebalo utući bar 5000e da bi ga doveo u korektno stanje. Ali on ga vozi i raspadnutog, njemu to ne smeta.
Ono što znam, da oni koji uvek paze,doteruju i li auto, njima se uvek dešavaju neki glupi i skupi kvarovi.
Tako deluje subjektivno upravo zbog razloga opisanih u prethodnom pasusu citiranog posta.
Znaci ne desavaju se specificni kvarovi samo picajzlama koje vode racuna o kolima vec oni jednostavno na takve stvari obracaju paznju i sto je jos gore ne mogu da se smire dok to ne rese....drugi ili to ne bi ni primetili ili bi vozili tako i ne bi previse obracali paznju, ili bi jeftino sanirali tako sto bi nesto skrpili ako bas moraju auto da vrate u vozno stanje.

Ja imam druga za koga na autu postoje samo dva kvara, nije upalio i stao....sve drugo za njega je ispravan auto...i kada ga pitas za auto kakav je kaze, ma nista sedi i vozi, pali na pola kljuca nikada me nije ostavio.....a da li kvacilo odvaja ovako ili onako, da li je meko ili tvrdo da li trese dok odvaja, da li se cuje nesto iz trapa, tocka, motora, da li malo volan vibrira na vecoj brzini, da li malo podrhtava dok koci, da li se mozda to jutro volan malo teze vrti nego prethodno ili ti se cini da volan ima mozda mrvicu lufta.....i niz drugih stvari na koje picajzle pomno motre i obracaju paznju i trce kod majstora da menjaju sve redom dok ne nadju sta je, za njega ne postoje.
Ali to ne znaci da mu se auto "ne kvari" ili da je u potpunosti ispravan.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Odgovori