Koji golf, 6 ili 7?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Koji golf, 6 ili 7?

Post od Grujic » 30 Apr 2021, 10:27

Malo malo pa nesto crkne, i na kolima koja su za nase pojmove mlada...

Naravno, ne bih ni ja sekao i budzio, ali gde fabricki ima opcija zasto da ne.

Na primer sklapanje retrovizora kada se zakljuca auto. Cemu to uvek? Iskljucis u opcijama, sklopis kada treba, produzices vek trajanja sistema.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Koji golf, 6 ili 7?

Post od ljubitelj » 30 Apr 2021, 10:35

Kuzmanovic je napisao:
30 Apr 2021, 10:23
Moja poenta je da su u fabrici napravili dovoljno pouzdan sistem da to ne crkava tako lako i da to ne treba da te brine. Kad je Alfa na modelu GT napravila onaj sistem sto spusta prozore za 1 cm kad se otvore vrata da ne crkne nikad, verujem da je i VW uspeo da napravi dovoljno trajan sistem otvaranja kamere.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Nažalost, nije napravljen ni dovoljno pouzdan sistem (ume i da priklješti prste, i već ima aktivnih tužbi u Nemačkoj tim povodom) a VW notorno ima problema sa bravama..
Pogotovu zimi su uočeni problemi na temp ispod nule.
Inače, rade u Nemačkoj deaktivaciju tog VW mehanizma, čak je i na nacionalnoj TV bila reportaža o tome.

Ideja ručne kontrole je dobra, korisna kada već sam VW je napravio propust u dizajnu da ostavi mogućnost konfigurisanja načina rada.

Korisnikov avatar
ssrki
Postovi: 162
Pridružio se: 25 Nov 2016, 23:14

Re: Koji golf, 6 ili 7?

Post od ssrki » 30 Apr 2021, 10:37

Sad razmisljam i ja, sta se desava zimi lad je sve zamrznuto i puno snega pa znak ne moze ni da se podigne

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Koji golf, 6 ili 7?

Post od Kuzmanovic » 30 Apr 2021, 10:45

ljubitelj je napisao:
Kuzmanovic je napisao:
30 Apr 2021, 10:23
Moja poenta je da su u fabrici napravili dovoljno pouzdan sistem da to ne crkava tako lako i da to ne treba da te brine. Kad je Alfa na modelu GT napravila onaj sistem sto spusta prozore za 1 cm kad se otvore vrata da ne crkne nikad, verujem da je i VW uspeo da napravi dovoljno trajan sistem otvaranja kamere.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Nažalost, nije napravljen ni dovoljno pouzdan sistem (ume i da priklješti prste, i već ima aktivnih tužbi u Nemačkoj tim povodom) a VW notorno ima problema sa bravama..
Pogotovu zimi su uočeni problemi na temp ispod nule.
Inače, rade u Nemačkoj deaktivaciju tog VW mehanizma, čak je i na nacionalnoj TV bila reportaža o tome.

Ideja ručne kontrole je dobra, korisna kada već sam VW je napravio propust u dizajnu da ostavi mogućnost konfigurisanja načina rada.
Ondra treba sve pogasiti, od rikverc kamere do corner lights. Migavac ne koristiti bez preke potrebe, hoce spulna da crkne.

EDIT: Sto se tice snega i leda, svakako je deo vozacke kulture da skines sneg sa celog auta a ne samo sa prednjih stakala i sofersajbne. Skidao bi led sa kamere da ti stoji na otvorenom, kao sto stoji na nekim modelima, najcesce iznad tablice.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk




ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Koji golf, 6 ili 7?

Post od ljubitelj » 30 Apr 2021, 10:49

MIgaac kod VWa radi pouzdano, nije potrebno. A i nema špulnu.
Svetla takodje, nisu kvarljiva.
I još mnogo toga je dobro napralvjeno ali brave baš i nisu primer pouzdanosti.
:)

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Koji golf, 6 ili 7?

Post od srdjanyo » 30 Apr 2021, 10:53

Kuzmanovic je napisao:
ljubitelj je napisao:
Kuzmanovic je napisao:
30 Apr 2021, 10:23
Moja poenta je da su u fabrici napravili dovoljno pouzdan sistem da to ne crkava tako lako i da to ne treba da te brine. Kad je Alfa na modelu GT napravila onaj sistem sto spusta prozore za 1 cm kad se otvore vrata da ne crkne nikad, verujem da je i VW uspeo da napravi dovoljno trajan sistem otvaranja kamere.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Nažalost, nije napravljen ni dovoljno pouzdan sistem (ume i da priklješti prste, i već ima aktivnih tužbi u Nemačkoj tim povodom) a VW notorno ima problema sa bravama..
Pogotovu zimi su uočeni problemi na temp ispod nule.
Inače, rade u Nemačkoj deaktivaciju tog VW mehanizma, čak je i na nacionalnoj TV bila reportaža o tome.

Ideja ručne kontrole je dobra, korisna kada već sam VW je napravio propust u dizajnu da ostavi mogućnost konfigurisanja načina rada.
Ondra treba sve pogasiti, od rikverc kamere do corner lights. Migavac ne koristiti bez preke potrebe, hoce spulna da crkne.

EDIT: Sto se tice snega i leda, svakako je deo vozacke kulture da skines sneg sa celog auta a ne samo sa prednjih stakala i sofersajbne. Skidao bi led sa kamere da ti stoji na otvorenom, kao sto stoji na nekim modelima, najcesce iznad tablice.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Toga se najviše plaše vozači BMW i AUDI. :kezo:
Ali, šuška se da će se uredbom o saobraćajnim propisima EU iz 2022. godine naterati proizvođači automobila da instaliraju softver za automatsko paljenje pokazivača pravca.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Koji golf, 6 ili 7?

Post od ljubitelj » 30 Apr 2021, 11:09

Zaledi se brava i taj znak tokom vožnje po minusu (uz vetar) od vlage koja se nabacuje i udje unutra ispod znaka. A kada zarmzne i motor na silu pomera zablokiran mehanizam...dalje znaš i sam redosled dogadjanja :)

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Koji golf, 6 ili 7?

Post od Kuzmanovic » 30 Apr 2021, 11:26

Pa valjda imaju neke gumice koje stite prodiranje vlage tamo gde ne treba. Nesto mi je sumnjiva cela ta prica, onda bi svi VW (ne samo golfovi) imali isti problem sirom sveta. Kupci u zemljama gde je hladno tokom veceg dela godine onda ne treba da stikliraju kameru kada narucuju nova vozila. :)

Sent from my Mi A3 using Tapatalk



ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Koji golf, 6 ili 7?

Post od ljubitelj » 30 Apr 2021, 12:12

To je otvoreno, kakve gumice i dihtovanje...pogledaj na nekom porkingu izbliza i sam ćeš videti kako funkcioniše zaštita od ulaska vlage.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Koji golf, 6 ili 7?

Post od Kuzmanovic » 30 Apr 2021, 12:51

Otvoren je znak, ali tamo gde je motoric i sve ostalo bi trebalo da je zasticeno od vode. Prilicno sam siguran da je takva vrsta kvara jako retka i da ugradnja nekog prekidaca nema nikakvog smisla.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


kraljvrsac
Postovi: 21
Pridružio se: 02 Avg 2014, 10:27
Kontakt:

Re: Koji golf, 6 ili 7?

Post od kraljvrsac » 04 Maj 2021, 10:11

ssrki je napisao:Kupljen bas 1.4tsi 122ks.
Nadam se da ce sve biti ok.

Slika

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Kako se pokazao do sad? Ja gledam golfa 6 benzinca dvoumim se izmedju tok od 122ks i klasicnog 1.4 od 80ks

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Korisnikov avatar
ssrki
Postovi: 162
Pridružio se: 25 Nov 2016, 23:14

Re: Koji golf, 6 ili 7?

Post od ssrki » 04 Maj 2021, 10:14

Za sad baš zadovoljan, lepo ide. Trosi malo vise, ali jbg, mada sad ni ne izlazim iz njega, dok se ne navozam. . Užitak je bitan.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
AleksaM
Postovi: 513
Pridružio se: 26 Okt 2015, 00:06
Garaža: VW Golf 6 1.4TSI
Lokacija: Belgrade

Re: Koji golf, 6 ili 7?

Post od AleksaM » 04 Maj 2021, 10:15

Kamera je dobra, međutim instalacija kamere je lose projektovana. Kako kamera “izlazi” iz svog ležišta vuče žice za sobom koje se vremenom pokidaju. Tako da ukoliko ti kamera radi, idi do nekog elektronicara ojačaj žice koje ulaze u džek koji ide u samu kameru.
Lično sam imao taj problem, a i znam više ljudi kojima su pucale te žice.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
ssrki
Postovi: 162
Pridružio se: 25 Nov 2016, 23:14

Re: Koji golf, 6 ili 7?

Post od ssrki » 04 Maj 2021, 10:23

Hoću, hvala. Ajde da pitam kad vec pricamo o kameri, slika je malo tamna, slikacu ako bude moglo da se vidi. Mozda neka ideja?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
AleksaM
Postovi: 513
Pridružio se: 26 Okt 2015, 00:06
Garaža: VW Golf 6 1.4TSI
Lokacija: Belgrade

Re: Koji golf, 6 ili 7?

Post od AleksaM » 04 Maj 2021, 10:27

Kada ubaciš u rikverc videćeš sa leve i desne strane da postoji neka trakica, na koju kada klikneš otvori ti dalje opcije. Tu možeš da podesiš sliku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori