Mini cooper

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
mini13
Postovi: 5
Pridružio se: 10 Apr 2019, 07:34

Mini cooper

Post od mini13 » 10 Apr 2019, 09:12

Pozdrav ekipo!

Zelim da izdvojim par hiljada i da kupim stariji model Mini Coopera Cabrio.
Zanima me vase misljenje o autu (cijena servisa, registracije, rezervnih djelova, potrosnja)
Dosta sam citao po internetu, dosta razlicitih informacija o potrosnji.

Zivim na primorju Crne Gore i Minija bi vozio samo na tom podrucju, pravo ljetnje auto. Ne planiram ga za duge staze, al vidjecemo.
Zale se ljudi da je tvrd, al’ isto pricaju i za VW Golfa koji je meni sasvim ok.

Gledao bih da kupim model 2006 jer vidim da ga mozes nac po razumnoj cijeni, jedino sto je malo veci potrosac, al’ sta da se radi.

I jos jedno pitanje. Gledam takodje i uvoz. Da li da gledam na mobile.de ili postoji jos neki sajt jer bih rekao da je na mobile.de 95% auta sa podrucje Njemacke. Znam da se po Francuskoj i Holandiji moze nac lijepih i dobrih auta pa ako imate neki sajt dajte da pogledam.

Evo sam malo oduzio al’ htjeo sam odma sve da kazem u jednom postu.
Hvala i zivjeli!

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Mini cooper

Post od OMP » 10 Apr 2019, 09:53

moj komsija ima mini kabio 2006. (R52 ili 53 ne znam tacno) god a drugar ima hečbek samo noviji model 2007. (R56) oba su 1.6 ali kabrio je starija verzija motora a heč je novija koja ide u pezoa i citroena i koja se nije bas najsrecnije pokazala (pisano je dosta o tome na forumu a to je potrosnja ulja, hoce da prezubi itd.) tako da je bolje traziti stariju verziju do 2006 sto ti u sustini i hoces.
sam auto lezi odlicno ali je i prilicno tvrd i neudoban (mnogima to bas smeta), meni licno za neku voznju po krivinama i malo ludovanja ne smeta ali nije mi za neko uzivanje i duzi put a i po gradu ume da zamori ta tvrdoca, sedista, konkretno u ovom novijem hečbeku, su malo tesna za mene posebno sedalni deo, u kabriu su drugacija i vise mi se svidjaju, prostora ima unutra za vozaca i suvozaca solidno (visok sam 190cm i komotno se smestim) malo je nepregledna soferka jer je mala i niska pa moze da pravi problem kod semafora i sl. ali dobro navikne se covek... ovaj od 120 konja me uopste ne odusevljava kako ide nekako mi je lenj u nizim obrtajima i trazi gasiranje da bi isao ali ni onda nesto ne obecava, krene kao tamo od 3500-4000rpm da povlaci ali opet mi nije to to, ovog kabria nisam vozio ali kazu da je taj motor malo zivahnijii, ne znam ali je svakako pouzdaniji od ovog novijeg a meni se licno i mnogo vise svidja sam izgled modela R52/53 nego R56/57.
sto se tice cena odrzavanja ne znam, drugar je na ovom R56 uradio sve servise ali ne znam koje su cifre bile

Korisnikov avatar
mini13
Postovi: 5
Pridružio se: 10 Apr 2019, 07:34

Re: Mini cooper

Post od mini13 » 10 Apr 2019, 10:04

Hvala na odgovoru.
Gledam i 2005 i 2006 godiste.
I ja sam visok 194 nadam se da cu moci komotno da se smjestim. A ovaj iza mene neka se snalazi :rofl:

A sto se tice potrosnje i odrzavanja?
I gdje mi vi preporucujete da gledam da kupim auto?

Odgovori