Kupovina automobila do 5500 evra - karavan ili Monovolumen ili limuzina

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Bodin
Postovi: 25
Pridružio se: 04 Apr 2019, 23:07
Garaža: Opel Insignia 2.0 cdti ecoflex 110(+1)konj

Re: Kupovina automobila do 5500 evra - karavan ili Monovolumen ili limuzina

Post od Bodin » 12 Apr 2019, 12:53

gazza je napisao:
12 Apr 2019, 11:24
sto se tice odabira tipa karoserije sve je kompromis koji moras da vagas u zavisnosti od afiniteta. ako MVP ima visoko sedenje ili je generalno povisen, mnogo se lepse vozi ali to ljulja zbog visine sem ako nije vrhunsko vozilo do kog ne mozes da dobacis (subaru XV na primer, nije bas MVP nego crossover ali nije daleko).

Ljuljanje mi jeste problem, znaci monovolumeni out.
gazza je napisao:
12 Apr 2019, 11:24
karavan tipa opel astre, novog pezoa 308-II, fokusa, megana, aurisa, honde civic - dokle mozes da dobacis.
Problem mi je dete, pa mi je ovaj auto ili potvrda da on ne moze da se vozi u kolima ili potvrda da je problem bio u meganu ili mom stilu bacanja krompira. Ako može da se vozi i izdrži da ne povraća na 200km (a sada povraća (na putu od 30km, 20km puta su krivine) 8 puta, sem ako ne krenemo noću dok spava) onda za 3 godine kredit i kupujem nova kola (zato su mi u obzir škode bile). Nova kola ću voziti dok on ne krene u srednju školu minimum (ako ode na stranu 8 godina, a ako ne ode u srednju na stranu onda 12 godina).
Ako povraća, kupim kamp prikolicu ili nešto tako i nek spava u prikolici.
gazza je napisao:
12 Apr 2019, 11:24
ako ne patis od snobizma nadji astru H karavan poslednju godinu proizvodnje, ima ih sa 2010. i maksimalno ubi cenu prodavcu jer ih ima na hiljade u srbiji i prosto se ne prodaju. to je inace dobro sklopljen auto sa odlicnim vesanjem i prednjim trapom, odlicni motori i benzin i dizel - nikakav bitan napredak nije napravljen po tom pitanju u kasnijim modelima sem estetike - ja sam imao odlican menjac iako tu ima razlicitih misljenja. oprema ima tona samo zavisi koju verziju uzmes, sad nema grejanje volana i signalizacija promene trake, ako bas mora to :delete: onda nesto drugo. lak i jeftin za odrzavanje, delovi od kioska do otpada, nema nijedan nepoznat issue.
Što se snobizma tiče, već sam rekao, nije proritetno ali je lepo. Sve se može ugraditi ako je auto dobar (prijateljev ćale u golfa 2 ugradio električne podizače prozora, centralno zaključavanje, daljinsko zaključavanje, parking senzore, i na kraju kameru za rikverc).
Da li je lepo? Jeste, ali nije neophodno.
OMP je napisao:
12 Apr 2019, 12:04
sto se tice izbora automobila, obzirom na velicinu auta koju trazis ja bih gledao samo dizel motore sem u slucaju npr. grand modusa kog si pomenuo gde bih izabrao npr. 1.6 benz. motor jer su odlicni kazu majstori najbolji renoov benz. motor pored 1.4 koji je izbacen kod grand modusa a zamenio ga je 1.2 turbo , 1.5dci je takodje dobar ali nesto nisam pristalica tih renoovih dizelasa.....grand modus je isti kao i onaj prvi iz 2004. godine, samo sto je malo duzi, enterijer, mehanika sve isto, proverno dobri i prilicno jednostavni automobili.


slozio bih se sa kolegom u vezi astre H da je mozda tu najbolji izbor, motori su jtd tako da tu nema sta da se prica previse, ovako generalno auto kao auto nije los iako ja ne volim te astre nesto posebno, komfora ima dovoljno, delova na pretek i nisu jake cene....

fokus je takodje odlican izbor, generalno svi modeli su dobri, sasvim pristojnog kvaliteta izrade, dobra oprema posebno ove novije verzije od 2008 pa na ovamo, ja bih licno gledao od 2011. model, svidaj mi se i spolja i unutra mada i onaj pre njega 2007-2010 je ok, drugar je imao 2012. 1.6 dizel pregazio 50ak hiljada i bio je prezadovoljan sa njim.
Hvala obojici na vrlo bitnim komentarima. MVP otišao u aut (sem grand modusa 1.6 ili 1.2). Znači ostali karavani: 308, megan 1.5 ili 1.9, astra H (prioritet 2.0, pa onda 1.7)(ne J - koje sam pratio, a i ne znam razliku verovatno novija i starija verzija), focus 2010 ili 2011 (2.0 tdci i 1.6 tdci)?
Kada vozim decu, brzina mi ne igra ama baš nikakvu ulogu. Retko, retko kada pretičem (sem ako nije kamion, kombi, traktor) a da mi neko iz suprotne trake relativno blizu. Desi se, ali te situacije su baš retke. Bitnija mi je pouzdanost motora.


Sa 22 automobila, svedeno stanje na 5 automobila. Mislio sam da megana izbacim iz ove konkurencije, ali karavan je totalno drugačiji od hečbeka i moj hečbek je iz 2006. Hvala ponovo svima na savetima (moj način eliminacije je bio da povećam gedžete, ali ovako je mnogo bolje).

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina automobila do 5500 evra - karavan ili Monovolumen ili limuzina

Post od OMP » 12 Apr 2019, 13:10

sto se megana tice moj burazer je 2012. kupio novog samo je bio hečbek, ja sam se bas razocarao u prostor tog auta, ni napred ni pozadi nema mesta, karavan jeste veci ali ne znam sem gepeka da li je komforniji unutra, takodje sam kvalitet izrade mi se nije dopao, plastika, materijal sedista i sl.

modus 1.2 turbo ja ne bih uzimao, slabasan je to motor bez obzira na 100 konja, nije da i 110 konja u 1.6 motoru idu ne znam kako dobro ali bolja je opcija a i razlika u potrosnji je mala posto ovaj 1.2 ume da srkne fino a i navodno je skuplje odrzavanje tog turbo motora nego 1.6.

astra ti nosi 1.9 motor ne 2.0 i ja bih pre izabrao taj 1.9 jtdm nego 1.7 isuzu motor, kod megana bih takodje pre isao na 1.9 nego 1.5 varijantu

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Kupovina automobila do 5500 evra - karavan ili Monovolumen ili limuzina

Post od gazza » 12 Apr 2019, 13:14

ta astra 1.9 ili 2.0 (svejedno mislim da je 1998ccm) zbog jeftinijeg odrzavanja uzeti verziju od 120KS, jaca 150KS je svakako bolji seks u voznji sa ubrzanjem blizu 8s/100m ali ima poznatih bugova koji ne postoje na 120KS verziji.
u svakom slucaju oznaka na opelu je 1.9 CDTI s tim da jaca verzija ima crveno TI, slabija je cela oznaka silver

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Kupovina automobila do 5500 evra - karavan ili Monovolumen ili limuzina

Post od Pulp Fiction » 12 Apr 2019, 13:38

Nije ti loš ni 308 karavan, ima ih od 2010. +
Iza ima tri mesta...

Bodin
Postovi: 25
Pridružio se: 04 Apr 2019, 23:07
Garaža: Opel Insignia 2.0 cdti ecoflex 110(+1)konj

Re: Kupovina automobila do 5500 evra - karavan ili Monovolumen ili limuzina

Post od Bodin » 12 Apr 2019, 15:00

Da li je ovo realno?
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... -aut0matik

Insignia mi je san!

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... -5-20-crdi - Mazda 5 2010to

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... restajling - Volvo 2010to

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 20-tdi-dsg - Passat

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 5-16-e-hdi - C5

Ako naletim na neke od ovakvih primeraka, da li da ih uzimam u razmatranje ili da odma posumnjam na neku prevaru?

Našao sam Astru J (zbog nje mi i izleteli ovi primerci, zaboravih da isključim automatski menjač, ali kod insignije sve joj oprošteno).

Mimo ovih pitanja, rešio sam da izbacim sve pežoe (pošto ih niko nije komentarisao (izvini fikcijo samo si rekao da nisu loši), verovatno nisu vredni pomena u ovoj grupi automobila, kao ni Picassu i GP).
Ostali su:
Astra J 1.9 cdTI 120KS (mada nisam našao sem 1.4 ni jednu od 120KS)
Megane 1.9
Grand MOdus 1.6
FOcus 2010 i 2011 godište (2.0 TDCi)

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina automobila do 5500 evra - karavan ili Monovolumen ili limuzina

Post od OMP » 12 Apr 2019, 15:07

gazza je napisao:
12 Apr 2019, 13:14
ta astra 1.9 ili 2.0 (svejedno mislim da je 1998ccm) zbog jeftinijeg odrzavanja uzeti verziju od 120KS, jaca 150KS je svakako bolji seks u voznji sa ubrzanjem blizu 8s/100m ali ima poznatih bugova koji ne postoje na 120KS verziji.
u svakom slucaju oznaka na opelu je 1.9 CDTI s tim da jaca verzija ima crveno TI, slabija je cela oznaka silver

ne to je fiatov jtdm motor koji ima 1910ccm i vodi se kao 1.9, razlika u 120 i 150 konja je sto je slabiji sa 8 a jaci sa 16 ventila, oba su dobra ali ja bih uvek pre izabrao 8v

a postoji i 1956ccm koji se vodi kao 2.0, taj je isao u alfu 159 i opel insigniu ali se mnogo losije pokazao od 1.9 motora

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kupovina automobila do 5500 evra - karavan ili Monovolumen ili limuzina

Post od passenger » 12 Apr 2019, 15:32

Mani se tih automatskih u Insignii. Nose fabričku grešku, popravka skupa.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Kupovina automobila do 5500 evra - karavan ili Monovolumen ili limuzina

Post od Pulp Fiction » 12 Apr 2019, 15:37

I teško astra J za te pare...
Vrv astra h sto mlađa...al onda možeš i fokusa.

Ove pare i te godine na početku navedene kao minimum idu sa c segmentom i mpv vozilima (nekim) ne hvataš baš D. Jedino da praviš kompromise i uzimaš starije aute...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kupovina automobila do 5500 evra - karavan ili Monovolumen ili limuzina

Post od trojanac » 12 Apr 2019, 15:45

Mnogo ti lako ubacuješ i izbacuješ modele. Najbolji savet za kupovinu je kupiti najbolji auto koji se može naći za izdvojeni novac. Znači na prvom mestu gledaš segment koji ti odgovara, na drugom tražiš što bolji primerak, poželjno sa poznatom istorijom, pa onda vidiš da li ti odgovara motorizacija i oprema. Neki kompromis se mora napraviti. Ako ti prijatelj prodaje, primera radi, Passat 1.6 TDI 120KS sa osnovnom opremom, a znaš taj auto, znaš da je održavan i bez greške, dobijaš po prijateljskoj ceni, onda sve ostalo nije toliko bitno i da se preći preko nekih, uslovno rečeno, nedostataka. Ovako ti hoćeš da uz pomoć foruma odrediš koji bi ti auto najbolji bio, sve sa spiskom opreme, motorom , menjačem, pa da na oglasima tražiš isključivo takav primerak. To nećeš naći ili će potrajati dugo, predugo.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina automobila do 5500 evra - karavan ili Monovolumen ili limuzina

Post od Saša » 12 Apr 2019, 16:34

Ako već toliko strahuješ od prevare sa polovnjakom, iskoristi te pare za učešće (veći deo), kupi na kredit lepo nov auto a za ostatak odvedi familiju na more i da te (vas) Bog vidi. Inače i ja više polovan auto ne bih ni od brata uzeo. :) Naročito ne od njega. :D


Bodin
Postovi: 25
Pridružio se: 04 Apr 2019, 23:07
Garaža: Opel Insignia 2.0 cdti ecoflex 110(+1)konj

Re: Kupovina automobila do 5500 evra - karavan ili Monovolumen ili limuzina

Post od Bodin » 12 Apr 2019, 21:35

trojanac je napisao:
12 Apr 2019, 15:45
Mnogo ti lako ubacuješ i izbacuješ modele. Ovako ti hoćeš da uz pomoć foruma odrediš koji bi ti auto najbolji bio, sve sa spiskom opreme, motorom , menjačem, pa da na oglasima tražiš isključivo takav primerak. To nećeš naći ili će potrajati dugo, predugo.
Svaka ti na mestu od lakog ubacivanja i izbacivanja (ja to pripisujem onoj "ne znam šta želim") preko komentara ispod do da uz pomoć foruma odredim najbolji auto. Jedino što me za opremu nešto nije briga (odavno sam napravio prioritet opreme). Ako se nađu 5 automobila koji ispunjavaju uslove, onda imam spisak drugog prioriteta opreme, pa ako i to imaju onda zalazim u sitnice od opreme.
Ideja mi je da ako nađem 5-6 autića slične cene, kilometraže, godište, sa osnovnom opremom onda krenem od poslednjeg na listi do prvog na listi (koštaće znam da obiđem na primer Beograd, Šabac (našao sam lika u Šabcu koji ne vraća kilometražu - ostavio Italijanske tablice i razlikuje se u plusu za 700ili 800km), Kragujevac, Niš) ali za jedan dan obiđem i onda nazad kod onog za kog mislim da je najbolji. Ili krenem od najboljeg, probne tablice i u ovlašćeni servis na kontrolu.

Kompromise i pravim (krenuo sam od 2015tog i do 10000 evra, spao sam na (na objašnjenje prijatelja da "ako ti dete i dalje bude povraćalo i rešiš da prodaš auto, kao što kažeš, manji ti je gubitak da prvo isprobaš neki satriji i vidiš u čemu je problem") 2010to i 5500-6000 evra.
Izbacivanje Insignije iz pregleda je isto kompromis (to je jedino što znam da želim).
trojanac je napisao:
12 Apr 2019, 15:45
Najbolji savet za kupovinu je kupiti najbolji auto koji se može naći za izdvojeni novac. Znači na prvom mestu gledaš segment koji ti odgovara, na drugom tražiš što bolji primerak, poželjno sa poznatom istorijom, pa onda vidiš da li ti odgovara motorizacija i oprema. Neki kompromis se mora napraviti. Ako ti prijatelj prodaje, primera radi, Passat 1.6 TDI 120KS sa osnovnom opremom, a znaš taj auto, znaš da je održavan i bez greške, dobijaš po prijateljskoj ceni, onda sve ostalo nije toliko bitno i da se preći preko nekih, uslovno rečeno, nedostataka.
Sve se svodi na to, ne znam šta želim. Amin za ovo za prijatelja.
Saša je napisao:
12 Apr 2019, 16:34
Ako već toliko strahuješ od prevare sa polovnjakom, iskoristi te pare za učešće (veći deo), kupi na kredit lepo nov auto a za ostatak odvedi familiju na more i da te (vas) Bog vidi. Inače i ja više polovan auto ne bih ni od brata uzeo. :) Naročito ne od njega. :D
Stavio sam to u jednom od komentara, ali mi problem ako dete povraća. Bolje proveriti sa polovnjakom pa za par godina kredit.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina automobila do 5500 evra - karavan ili Monovolumen ili limuzina

Post od Vladapetr » 12 Apr 2019, 21:45

Ja i dalje ne mogu da verujem da dete povraća od tvog načina vožnje, i ti ne pomišljaš to da promeniš nego tražiš auto koji će takav stil da zabašuri.
Mnogi od nas vole da pritisnu gas, ali kad su deca nazad onda se sve prilagodjava njima.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kupovina automobila do 5500 evra - karavan ili Monovolumen ili limuzina

Post od OMP » 12 Apr 2019, 21:54

pa realno ako ne promenis stil voznje auto nece da ti pomogne kod deteta

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kupovina automobila do 5500 evra - karavan ili Monovolumen ili limuzina

Post od trojanac » 12 Apr 2019, 22:29

Pa moramo nekako da ga ubedimo da kupi D segment sa 100 KS. :kezo:

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina automobila do 5500 evra - karavan ili Monovolumen ili limuzina

Post od pedja » 12 Apr 2019, 22:46


Vladapetr je napisao: Mnogi od nas vole da pritisnu gas, ali kad su deca nazad onda se sve prilagodjava njima.
Ne samo deca. Treba razumeti da se pozadi drugačije "šeta" po putu i da ne podnosi svako vožnju pozadi isto.

A deca su svakako posebna priča.

T-T


Odgovori