kupovina automobila od stručne osobe

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: kupovina automobila od stručne osobe

Post od Saša » 14 Apr 2019, 13:29

Ako je to zaista on - onda baš i nije našao najbolji način i mesto za reklamu. :D

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: kupovina automobila od stručne osobe

Post od Ogi » 14 Apr 2019, 13:32

@Day Walker :plusone:

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: kupovina automobila od stručne osobe

Post od OMP » 14 Apr 2019, 13:39

Vladapetr je napisao:
14 Apr 2019, 13:19
Za tih 100-200e koliko ti uzme za "odgovarajući" polovnjak, imaš garanciju od godinu ili dve (nisam siguran) ali si u obavezi da sve servise i intervencije radiš kod "njegovih, proverenih" majstora.
tako je, ali on time samo gura u dzep novac svojim majstorima, nisu ti servisi besplatni nego to moras da platis a mozda te ti majstori bas oderu za razliku od tvog ili nekog drugog majstora, to je jedna šema gde svako od njih dobro prodje, ne kazem da mozda i kupac nece proci dobro ali opet nije nisu ni ovaj todorovic ni ti njegovi majstori vidoviti

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: kupovina automobila od stručne osobe

Post od Sloba » 14 Apr 2019, 13:45

Jel moguce da se pise o tom liku?

Bolid. Nema dalje.

Sent from my MI 5s using Tapatalk


Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: kupovina automobila od stručne osobe

Post od Risto » 14 Apr 2019, 13:57

Po meni prostora za taj biznis ima, i sam sam vratio po glavi tu i slične ideje, čak možda i testiram to. Ali opet, ne može to da se radi tako kako on radi. Kontam da većina klijenata ima skroman budžet i velika očekivanja, da bi se u takvoj kombinaciji našao auto treba mnogo truda, vremena i novca za same troškove tako da bi takva usluga bila znatno skuplja od 200-300 evra. Ako on ide po principu da neko traži Golfa 6, on provrti oglase u okolini mesta gde živi, pogleda najboljeg sa slika i kupi, onda je to čista prevara jer se nije mnogo potrudio da stvarno kupi najbolji primerak.

Mi kao narod imamo negativan stav prema konsaltingu svake vrste, ja baš mislim obrnuto ali je problem što je jako malo dobrih konsultanata a većina ih prodaje samo lepo upakovanu uslugu bez same suštine.

Pogledati pod recimo agencije za prodaju nekretnina, većina svoj posao shvata da te odvede do gradilišta, uvali ti stan i uzme proviziju. Po meni, njihov posao je da ti kažu i nekako "dokažu/pokažu" ko je dobar investitor kako iz ugla likvidnosti tako i samog kvaliteta gradnje. Pored toga, da ti pomognu i oko lokacije i sl. Za takvu pomoć vredi dati 3% provizije ako recimo kupuješ i ne poznaješ baš tržište.

Isto tako mislim i za ovo, ako bi neko radio to kako treba to je sjajno. Ali nekako kod nas većina voli da uzme laku lovu i da prodaje maglu.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: kupovina automobila od stručne osobe

Post od dag81 » 14 Apr 2019, 14:09

Nemam nista protiv sto je nasao nacin da zaradjuje i zivi. Neko stvarno nema pojima o autu, nema vremena , nije mu bitno koji auto ce da vozi samo mu je bitno da ima ok auto za npr 5000e.

Ali, ono sto me posebno zivcira kod njega je da hvali ono gde ima interes i gde je verovatno lakse dobijao auta i mozda i placeno gorivo. Tad su ta auta vrh(Toyota jedno vreme), a posebno je isticao da "nije placeni novinar". Notorna laz, koju mu najvise zameram. Iz tog uskustva, ne verujem mu ni za ovo trazenje, iako mzda i nadje dobar auto. I najvaznije, vecina ljudi je bolesna, hoce novo, sa malo km, najjeftiniji da bude, top oprema i da nije farban ni branik, a na 99% auta je nesto farbano. Ja im ne bih savesno trazio auto ispod 500e.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: kupovina automobila od stručne osobe

Post od Saša » 14 Apr 2019, 14:10

Taj posao bi mogao da radi neko ko se dobro razume u (auto) mehaniku, ko ima dosta iskustva sa automobilima i recimo ima automehaničarsku radionicu. Ili, da tome ko sve to ima to bude dodatni posao pa da zaposli nekog (ili par ljudi) da to rade (ako ne stiže sam). Recimo, Goran sa Altine, u njegovu preporuku nakon pregleda auta bih imao uvek 100% poverenja. Uostalom, zato mu mnogo ljudi sada i dovozi automobile na pregled pre kupovine (a on to ne naplaćuje). Zašto da ipak ne naplati svoje vreme i trud, zauzeće dizalice i slično? Dag81, i ti bi to takođe mogao da radiš bez problema. Verujem da bi mnogo ljudi to bilo spremno dobro da plati. :)

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: kupovina automobila od stručne osobe

Post od nick79 » 14 Apr 2019, 15:25

Mislim da je mrrtva yrka izmedju njega i kodija u kolicini nicim potkrepljene kurcevitosti.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


ben roj
Postovi: 191
Pridružio se: 31 Maj 2014, 09:24

Re: kupovina automobila od stručne osobe

Post od ben roj » 14 Apr 2019, 16:26

Risto je napisao:
14 Apr 2019, 13:57
... Ali nekako kod nas većina voli da uzme laku lovu i da prodaje maglu.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
Ovo je najbolje receno.
A problem je sto je to skoro u svemu.

I covek koji hoce da plati fer cenu za nesto, ne moze lako da dodje do prfesinalca takvog.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: kupovina automobila od stručne osobe

Post od passenger » 28 Jun 2019, 21:52

''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Odgovori