ALD Full Service Leasing

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
shandu90
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Astra G 1.4 Twinport

Re: ALD Full Service Leasing

Post od shandu90 » 12 Maj 2019, 14:31

Hoce amarok da pazari.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Korisnikov avatar
nikaragva
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Golf; CliffHanger, GRX8

Post od nikaragva » 12 Maj 2019, 14:50

Ne znam za njih, ovi imaju kamione.

toleander
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG

Post od toleander » 13 Maj 2019, 09:56

Darko je napisao:
12 Maj 2019, 11:00
Pogladacu posle na kompu pa ti javljam.

Mozes da zadovoljis formu tako sto ces mesecno provući jednu, dve fakture nekome koga znas da si kao odradio prevoz, tipa bg-ns.
Ipak kupujes auto velike vrednosti pa je pdv ogromna stavka. Da ne govorimo o gorivu i odrzavanju pa bi valjalo to sve iskoristiti ako je moguce.
Malo sam neupucen pa bih zamolio za pojasnjenje ako je moguce. Ja imam preduzetnicku firmu, pausalno oporezovanu, delatnost je racunarsko programiranja. Da li bih ja mogao da dodam jos jednu delatnost, limo servis i da tako prodjem jeftinije sa kupovinom auta? I, koji PDV bih mogao da izbegnem? PDV kod kupovine auta, PDV na gorivo, nesto trece?

Hvala
Esse Quam Videri

Korisnikov avatar
Darko
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05

Post od Darko » 13 Maj 2019, 10:02

Ako je firma pausalna i nije u sistemu pdv-a, mislim da nemas prava ni na odbitak pdv-a za kupovinu automobila ni za gorivo i odrzavanje.
Najbolje da pitas svog knjigovodju, ja sam samo trgovac. :)

Korisnikov avatar
member
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Post od member » 13 Maj 2019, 10:08

Ako nisi u sistemu PDV , nemaš pravo na odbitak PDV-a ni za šta.
Što se tiče ovoga što Darko savetuje Vlada za dodavanje delatnosti, knjigovodja vodi knjige za neki rent a car, i znam da uvek pizdi zbog njih.

Moje lično mišljenje da je to veoma "klizav teren" za zajebancije, i time možeš sebi natovariti problem i na onoj glavnoj delatnosti kojom se firma bavi.

Korisnikov avatar
LukaMaletin
Pridružio se: 31 Maj 2015, 23:43
Garaža: Renault Thalia 1.5 dci 2004

Post od LukaMaletin » 13 Maj 2019, 11:57

Ako nisi u sistemu PDV-a, nemaš ni kako da ga odbiješ. Da jesi, mogao bi da odbiješ pdv na nabavku, održavanje i gorivo koje je vezano za to vozilo. To ti može biti klasični pick up, ili n1, kao Darkov focus.
U pdv- u ne možeš biti ako si odabrao paušalno oporezivanje.

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

Korisnikov avatar
gavran
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi

Post od gavran » 13 Maj 2019, 13:00

To sa rent-a-carom ili limo servisom je klizav teren.

Od skoro usluge limo servisa regulisane su Zakonom o pružanju usluga u drumskom prevozu, a ne Zakonom o turizmu kao ranije.
Tako da bi ste registrovali uslugu limo servisa vi morate imati Rešenje opštinske ili gradske uprave koja je nadležna za poslove saobraćaja
kojom se potvrđuje da vam je pretežna delatnost taxi prevoz. Znači ne možete registrovati samo ogranak limo servisa a da vam je delatnost bilo koja,
već morate biti registrovani za taxi prevoz da bi ste uopšte mogli da doregistrujete limo servis.

U tom smislu morate ispuniti i ostale uslove koji su propisani za tu delatnost taxi prevoza predmetnim zakonom.

Ni priča oko rent-a-cara nije ništa bolja.

Morate imati najmanje tri vozila registrovana za pruženje usluge rent-a-cara, ali ne samo to, morate ili na adresi registrovanog sedišta ili na nekoj drugoj ali prijavljenoj adersi imati poslovnu prostoriju na kojoj je istaknuto radno vreme, fiskalnu kasu, javno istaknut cenovnik za pružanje usluge rent-a-cara i u to radno vreme svakome ko dođe sa ulice morate pružiti tu uslugu ili imati račune i dokumenta da su vozila već iznajmljena.

Znači što neko reče, klizav je to teren prilično, i sve to pije vodu dok ne dođe kontrola, mislim, samo ispuniti uslove za registrovanje tih delatnosti i nije toliki problem, veći je problem kasnije prezentovati i dokazati kontroli da se vi tom delatnošću zapravo i bavite a da to nije samo fiktivno regostrovano da bi ste odbili PDV prilikom kupovine auta. Jer poreska te oslobodi PDV-a prilikom nabavke auta kao osnovnog sredstva za vršenje pretežne delatnosti očekujući da će da ubira PDV od pružanja usluge iz te delatnosti. A ti se registruješ, kupiš auto, odbiješ PDV voziš se za svoj ćef a uslugu za koju si se registrovao i po osnovu koje si odbio PDV da bi nabavio osnovno sredstvo za pružanje te delatnosti ne vršiš.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Korisnikov avatar
Vladapetr
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Golf Plus 1.9 TDI

Post od Vladapetr » 13 Maj 2019, 14:23

Baš tako, ta priča mi je više za o-ruk varijante gde sklopiš kombinaciju i kotrljaš dok te ne uhvate. Ovde bih za relativno mali iznos rizikovao ugrožavanje vrlo korektnog poslovanja, što je suludo.
Što ono kažu, i đavolu moraš dati što je njegovo, ne može se baš svuda ušparati :mrgreen:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

toleander
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG

Post od toleander » 13 Maj 2019, 15:09

Hvala svima na odgovorima, to definitivno nije za mene. :D
Esse Quam Videri

Odgovori