Grand vitara 2007-2010

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Grand vitara 2007-2010

Post od Misha » 25 Maj 2019, 22:42


Avanturista je napisao:
Hvala na detaljnom objasnjenju dizel verzije i videcu sta se nudi od njih, narednih dana.Kao laik za dizel motore, pitao bih jos samo to, sta podrazumeva veliki servis kod njih i na koliko km, treba zameniti onaj cuveni "strasni i opasni", plivajuci zamajac?
Veliki servis podrazumeva zamenu zupčastog kaiša,španera,vodene pumpe,pk kaiša sa španerima i zamenu antifriza. Kod GV 1.9 DDIS se radi prvi put na 150.000km,svaki sledeći na 60.000km. Plivajući zamajac se menja po potrebi,zavisi od stila vožnje.


Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Avanturista
Postovi: 20
Pridružio se: 02 Maj 2019, 19:25

Re: Grand vitara 2007-2010

Post od Avanturista » 26 Maj 2019, 19:27

Nemam ja vise sta da pitam, za sada.Svako pitanje, dobilo i odgovor sa pojasnjenjem.Ostaje mi samo, da sacekam i vidim, sta ce prijatelj, adekvatno pronaci u CH.Ako pronadje.

Zivi vi bili i neka mi je sa srecom ...

Avanturista
Postovi: 20
Pridružio se: 02 Maj 2019, 19:25

Re: Grand vitara 2007-2010

Post od Avanturista » 31 Maj 2019, 18:47

Odabrah ja jednu 1.9 -- 12. 2009 -- 190k km -- crna -- 5300chf.Videcu kako to izgleda uzivo, za jedno 7-10 dana, kada prijatelj doveze i zavrsi sve za registraciju.Proverio papire i sve je kaze uredno.Pre mesec dana, sa izvanrednim gumama, cena mu je bila 5800.Pre neki dan skinuo cenu na 5k ali stavio raspad gume i to nije naznacio u oglasu.Trazio jos 300chf za gume i ne popusta nista.Ovaj mu rekao da je sramota sto to nije i u oglas stavio ali prodavac ne popusta nista.Ja kazem kupuj i gume i to je to.Veliki servis odradjen na 167k km.Mali servis 10.2018.Sve, kaze prijatelj, odlicno radi, lepo ide i auto je dobar.Ima jednu malu ogrebotinu i mogao bi da se polira ali ok.Tesko da za 10god autu ne fali bas nista.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Grand vitara 2007-2010

Post od dragvorl » 31 Maj 2019, 21:09

Srecno onda.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Grand vitara 2007-2010

Post od passenger » 31 Maj 2019, 23:44

Častiš pivo :pivo:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Avanturista
Postovi: 20
Pridružio se: 02 Maj 2019, 19:25

Re: Grand vitara 2007-2010

Post od Avanturista » 01 Jun 2019, 21:02

Ma castim i tri piva uz meze, samo da to bude sve tako kao sto mi je receno a nemam nekog razloga da sumnjam.

Jos jednom bih vam se svima puno zahvalio na savetima i informacijama oko odabira auta.

Avanturista
Postovi: 20
Pridružio se: 02 Maj 2019, 19:25

Re: Grand vitara 2007-2010

Post od Avanturista » 10 Sep 2019, 22:14

Posto je valjda i red a jeste, evo da malo i nesto kazem o autu kog sam kupio i vozim vec vise od dva meseca(tako nesto).

Dakle, Suzuki Grand Vitara 1.9 ddis 2009.Presao sam oko 2000 km(sa letovanjem) iiiiii ....... zadovoljan sam autom.Ulja u motoru i kompletnoj transmisiji zamenjena, zajedno sa svim filterima koji se i inace redovno menjaju.Nista ne skripi, nista ne lupka.Dosta dobro reaguje pri ubrzanjima, cak i na 110-120km/h.Jednostavno, auto mi se pokazuje kao odlican i bez greske, za sada.Probao sam ga malo i van asfalta, cisto da vidim kako "skakuce" kada je potrebno probirati put izmedju rupa na usponu i GV to ne oseca(put bez blata).4h lock i 4l lock, nisam koristio.Jedina cudna stvar koja me malo nervira je ta, da se nekad dogodi(nakon duze neaktivnosti)da se auto, nakon okretanja kljuca, odmah pri paljenju ugasi a onda istog momenta kada se iznova "kresne", radi normalno.Sta to znaci ne znam, jer dizela nisam vozio duuuuuuuuugo vremena.Potrosnja goriva je vrlo relativna stvar.Bez ludovanja, izmedju 7 i 8l/100km.Lagana voznja 6.5l.Normalna voznja 7.5l.Jaci gas 8.5l pa na gore.Hocu reci da do 90km/h, trosi vrlo malo a povecanjem brzine, potrosnja drasticno raste.Ko hoce "dzaba" voznju , ovo nije za njega jer auto pruza dosta ali nesto od vas i trazi(chorbu u rezervoaru).Sta jos da kazem osim jos jednom, ljudi ja sam zadovoljan onim sto kupih(jos da je automatski menjac ihhhh).

Avanturista
Postovi: 20
Pridružio se: 02 Maj 2019, 19:25

Re: Grand vitara 2007-2010

Post od Avanturista » 05 Jun 2020, 21:34

E sad drugovi, nakon skoro godinu dana posedovanja navedenog auta(10-ak hiljada km predjenih), mogu nesto i konkretnije da prokomentarisem a u vezi istog, sto bi eventualno znacilo ljudima, koji razmisljaju o ovoj voznoj opciji.
Kao prvo, ovo je RENO-ov motor 1.9 i oprez pri odabiru je neophodan.Ja sa motorom problema nisam imao i sunuo sam mu najskuplje ulje, koje se u Serbiji moze naci(mozda ima i skupljeg od motul specific 5w 30 0720, ne znam) za taj tip vozila.Mehanika, trap, redukcija, sve je ok ali mu van asfalta nisam "uzimao dusu".Auto i pored velike tezine, nije bas nesto narocito udoban ali ne zamara previse i pri duzim putovanjima.Preko 120km/h, postaje bucan i stvarno bi ta 6-a brzina dobro dosla ali to je sto je a opet i sta ce vam jer ipak ste birali(ako izaberete) ono pravi terenac a takvi za trke nisu.Van asfalta, "jase izvanredno", hocu reci vlasnik jase GV i ne brine.Klirens je taman toliki, da sve do velikih vododerina, necete imati problema.Cak mozda ni tada, ako ste spremni da "rezete" patos o blato i kamenje ali to nisam pokusavao.Pominjao sam potrosnju, mada i iz ovog ugla sada, nije to bilo bas realno.Ovo je dizel svakako ali zelite li malo servisa, morate ipak biti ostriji na papucici za gas.Ja, zbog penzionerske voznje(u 5-oj 1200 obrtaja ... autoput 110-120km/h), moram da isperem sada EGR a sve to zbog ispitivanja minimalnih granica potrosnje.Greeeeeeska.To nikako ne radite jer ove kao malo novije dizel(ser.m se u naftu)masine to ne trpe i hoce agresivne vozace.Potroslja nafte u uslovima prihvatljivim za ovaj auto, realno je negde 8-8.5l/100km.Pricam o vozilu sa 200k predjenih.Kvalitet ovog DIZEL vozila nije u tome da imas malo gabaratniji auto a da "trosi k'o upaljac(veze sa vezom nema), vec da imas auto sa kojim mozes relativno udobno stici i do da dalekih destinacija a da opet imas opciju, da svuda skrenes sa glavnog puta i malo istrazis divljinu.Ja sam iskreno zeleo benzinca koji ima lanac, automatik, ali uzeh "traktor".Uzeh i evo ga, IDE.Da sumiram, zadovoljan sam ali kod uvoza ovog vozila, racunajte i da nekog dodatnog ulaganja mora biti, bar uskoro ako ne odmah jer auto se na blizu 200k km , na zapadu presuje a mi ocekujemo da bude NOV.
Kog zanima jos nesto, neka slobodno pita.

xypnotica
Postovi: 1
Pridružio se: 27 Okt 2020, 03:14

Re: Grand vitara 2007-2010

Post od xypnotica » 28 Okt 2020, 19:17

Problematican je 1.9 dci sa 120ks, taj od 130 je bolji. Mada ja sam vozio senika sa 1.9 120ks motorom nisam imao problema sa njim. Turbina je jedino pocela da se cuje posle nekog vremena. Taj auto se jos vozi sa takvom turbinom, koliko znam covek kome sam ga prodao nema problema. Inace u okruzenju imam 2 lagune, jednu sa 120ks motorm i jednu sa 110ks, i obe sluze odlicno. Diskutabilno je uopste koliko je stvarno los DCI motor. Generalno je reno dosta potcenjen auto kod nas, mada ga je ipak bolje uzeti sa benzinskim motorima, njihovi benzinci su odlicni.
Btw, i ja sam se smorio kad sam saznao da je ovo renoov motor, ali opet kao sto sam gore napisao, mozda smo svi vise povuceni masom losih komentara o reno-u posto verujem da dosta ljudi samo prepricava ostale vec prepricane price.

Turbina i dizne su generalno problemi svih dizela. I ja sam u fazi kupovine grand vitare, zbog off-roada (ne nesto ekstremnim) pa bi je malo i modifikovao, a opet bi je i vozio svaki dan. Gledam je zato sto ima reduktor. Pored nje jedino rediktor ima sorento, plus sto sorento ima i blokadu zadnjeg difa. Teze terence poput pajera i drugih nebi uzimao, dosta su skuplji u svakom pogledu. Sorenta sam vozio, kao terenac je zver, ali ima dosta nekih nedostataka. Glavni je sto truli. Truli mu dole sasija i rubovi. Sa druge strane potrosnja mu je 10l. Ima problem sa pumpom za ulje koja hoce da otkaze iz cista mira i ako na vreme ne primetis zariba motor koji se ne ispalti raditi. Takodje je sklona pregrevanju, ima isto neki bag sa termostatom, preporuka je menjati termostat na svakih 10k. Takodje mu je i reduktor boljka, mada to se remontuje.

Koliko sam primetio po oglasima dosta vitara truli na zadnjim rubovima i vratima, u kakvom je tvoja stanju sto se toga tice?
Dosta ljudi se zali da je neudobna, koliko je tvrda stvarno? Sta si vozio pre nje?
Razmisli o cipovanju, cip moze da skine potrosnju za 1l ako se vozi normalno, jedino bi mozda razmislio zato sto je renoov motor tj turbina. Na njima hoce da prozvidzi od cipa, meni se na seniku to desilo. Recimo sa alfom 156 i fordom c-max nisam imao problama. Oba su bila cipovana i nisam ih stedeo uopste.
Kazi mi kako stoji sa plastikama, jel kcrka plastika u voznji?
Kakvi su farovi, jel sija dobro?
Kakav mu je servo, jel mekan ili tezi malo?
Koji je fazon sa menjacem, posto vidim da se zale da ima kao dugacak hod izmedju prve i druge. Ja sam jednu saltao ovako u mestu nisam primetio nista cudno?
Koliko kosta mali servis?

Generalno, vitara ima potrosnju koji ima zato sto je kostantno 4x4. Kad bi raskacio kardan i pustio da vuce samo sa prednjom vucom bila bi ti potrosnja za litar manja. Nisam siguran da li to moze na vitari, znam da to radi na freelenderu. Mada po meni glupa prica, zasto bi neko uzimao 4x4 auto na kome ce da iskljuci 4x4 na ovaj nacin.

Trenutno vozim tucsona 2.0 benzin/plin, topla preporuka ko god zeli da ga uzme, ali nije nije za offroad. Auto jako jeftin za odrzavanje, potrosnja oko 11l plina kombinavano. 4x4 mu je odlican, ali ima jako mekano kvacilo. Spalio sam dva kvacila za 2 meseca (jedno polovno i jedno novo). Jednostavno njegov menjac ne trpi veliko opterecenje (bar kad su benzinci u pitanju) mada nista specijalno mu ni nisam radio. Bas steta, iznenadili bi se koliko je auto sposoban i kroz koje blato moze da prodje. Velika steta sto nema reduktor i sto ga nisu malo vise konstruisali za teren.

Pirke777
Postovi: 1
Pridružio se: 21 Jun 2020, 19:30

Re: Grand vitara 2007-2010

Post od Pirke777 » 18 Sep 2022, 23:08

Pitanje , svi pricate da se suzuki grand vitara sa 1.9 ddis motorom na autoputu na 120km/h vrti oko 3000 obrtaja u petoj brzini. Kod mene su ako idem u petoj sa 120km/h obrtaji 3500??? Sta je problem? Hvala.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Grand vitara 2007-2010

Post od dragvorl » 19 Sep 2022, 01:13

Klizi kvacilo. Ako je sve identicno sa ostalim vitarama, motor, menjac, gume, itd...mozda je neko i menjac promenio.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori