Dilema sta kupiti ?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
ftj
Postovi: 13021
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od ftj » 07 Avg 2019, 08:41

Ja bas probah novog tuksona pre neki dan i to 1.6 atmo i prilicno mi je bio ok, najbolji od svih hjundai sto sam do sad probao(probao sam proceed i i30).

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29960
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od trojanac » 07 Avg 2019, 08:52

Čoveku treba veći prtljažnik tako da qq ispada iz igre. Uputio sam ga na DW da vidi za Karoq ili možda Octaviu karavan. To se negde nameće kao optimalno rešenje, mada sigurno da ima još modela za pogledati. Nije lako uklopiti sve potrebe i mogućnosti, uvek je to tako.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od Darko » 07 Avg 2019, 09:15

Ford kuga?

petarst
Postovi: 20
Pridružio se: 11 Jul 2019, 10:51

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od petarst » 07 Avg 2019, 11:11

Ćao drugari,

hteli smo da kupimo nov auto, vizuelno nam se najviše svidela kia sportage i tucson. Nakon vožnje istih utisak je da ne vrede taj novac i da radim sedam godina da bi ih otplatio. Ono što bi se reklo ne pali me toliko više. Ateca je skuplja od karoqa čini mi se..

Juče smo dobili da probamo od mog druga nitokuda što bi se reklo, škodu superb 150ks dsg i taj auto nas je ostavio bez teksta, predivno se vozi, materijali unutra odlični, sedišta dobra, prostora koliko hoćeš, motor menjač fantastični, ide kao nevreme i ne troši puno. Cenovno van mog domašaja. To su vozne karakteristike koje ja želim, mada verovatno to nije moguće dobiti u ovom segmentu koji tražim a da nije neki audi ili bmw.Probaćemo karoq pa ćemo da vidimo šta nam je činiti. Ford kuga nam se ne dopada eksterijerno. Želim da se zahvalim svima na predlozima i voleo bih da se niko ne oseća loše zbog mojeg ličnog mišljenja ako me razumete.

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od danijel00 » 07 Avg 2019, 11:56

ja ću da predlozim i Suzuki scross, manji je spolja, izunutra ne toliko, ali je drastično jeftiniji...

razmisli i o polovnom superbu. ne znam kako si planirao da placas na rate, ali je keš kredit svakako bolji izbor, jer sva ta finansiranja imaju neku "kvaku"

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Using Tapatalk

petarst
Postovi: 20
Pridružio se: 11 Jul 2019, 10:51

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od petarst » 07 Avg 2019, 12:12

danijel00 je napisao:
07 Avg 2019, 11:56
ja ću da predlozim i Suzuki scross, manji je spolja, izunutra ne toliko, ali je drastično jeftiniji...

razmisli i o polovnom superbu. ne znam kako si planirao da placas na rate, ali je keš kredit svakako bolji izbor, jer sva ta finansiranja imaju neku "kvaku"

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Hvala na predlogu, scross sam probao, skroz je ok, ali prema mom misljenju losiji od sportage-a ( mada jeftiniji pa tako da i poredjenje nije adekvatno ). Planirao sam da im dam 7k eur i da placam rate 207 eur mesecno na sedam godina. Hteo sam jednom u zivotu da kupim novi auto i da ne razmisljam da li je presao 500000 ili 85000 da li ga je vozila baba do crkve itd..

Polovan superb karavan ( octaviaje je jutros otpala, mala mi je 192cm/110kg ) mi se namece kao logicna opcija trenutno, ali za to ce trebati 17k eur i to sto kazes verovatno kesa ili tako nesto. Videcemo, hocu da kupim nesto sa cime cu biti bas zadovoljan ili nista.
Poslednja izmena od petarst u 07 Avg 2019, 12:23, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19245
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od Heinz » 07 Avg 2019, 12:18

Sad mogu neki da ti objasne kako se za 17k ne kupuje polovna Škoda, nego neki premium :)

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od danijel00 » 07 Avg 2019, 12:18

naravno da je lošiji, ali ja sam recimo hteo turbo benzinac (čak sam ciljao 1.0, al je ispao 1
4). turbo benzinac u kii kad sam ja uzimao auto je koštao skoro duplo od mog auta :) svakako nije duplo bolji ;)

okvirno sa 7k keša, dignes jos 10k kredit, to bi trebalo da ti bude 200e oko 5 god.

prednost je da je auto tvoj skroz, od prvog dana..

inače mi je drugar za tucsona pričao da je baš unutrašnja izrada daleko kvalitetnija na višem paketu opreme, iako to nije nigde navedeno

ps a pezo 3008? nama je baš lep :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Using Tapatalk

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od gavran » 07 Avg 2019, 12:23

Sve ok, ali nije mi opet baš jasno kako ti je Superb toliko van cenovnog ranga. Koliko mi se čini sada Superb 2.0 dizel 150ks u srednjem (odličnom) paketu opreme, doduše manuelni menjač, je oko 23-24 hiljade eur. Taj Tucson 1.6 turbo gdi sa panorama krovom ili Sportage 1.6 dizel sa automatskim menjačem koje si testirao ne verujem da su jeftiniji.

Ta klasa koju ti gledaš je klasa kompaktnih SUV, oni su na platformi C segmenta i taj segment SUV nikada neće moći rame uz rame sa D segmentom pa šta god i koliko god neki tvrdili. Ima on nekih svojih prednosti i praktičnosti i činjenica je da je unutrašnji prostor veći i bolje organizovan ali u odnosu na kompaktnog hedžbeka sa kojim deli platformu ali nije to baš na nivou limuzine sa kojom su se bezmalo cenovno izjednačili.

Tako sam i ja gledao Kugu, Sportage, Tucsona, QQ, Kadjara, Karoka pa kupio Passata.

I Karoq ti je realno jedan od manjih u klasi, čak mislim da je od tog njihovog "VAG trojstva u klasi" Tiguan, Ateca, Karoq….Karoq još i najmanji.

Škoda je poznata po izdašnosti unutrašnjeg a posebno prtljažnog prostora, međutim kod Karoqa je to onako negde u proseku klase, e sada pitanje je opet koje klase jer sa Škodom se nikada ne zna gde koji model pozicionira. Ja pričam sa aspekta segmenta kompaktnog SUV-a gde spadaju Kuga, Sportage, Tucson, Kadjar, QQ. Ako tako gledamo on mi je tu negde odmah iza QQ u ravni Kadjara, manji od ostalih nevedenih. Ali ako Škoda Kodiaqa pozicionira kao segment kompaktnog SUV-a onda je on kralj klase ali i cenovno odskače. U tom slučaju bi Karoq bio segment podkompaktnog SUV-a i kao takav naveći u toj klasi.

Mislim malo sam se raspisao, ali u tom smislu nemoj od Karoqa da očekuješ ni približno kao od Superba, pa možda ni Oktavije.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

petarst
Postovi: 20
Pridružio se: 11 Jul 2019, 10:51

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od petarst » 07 Avg 2019, 12:34

danijel00 je napisao:
07 Avg 2019, 12:18
naravno da je lošiji, ali ja sam recimo hteo turbo benzinac (čak sam ciljao 1.0, al je ispao 1
4). turbo benzinac u kii kad sam ja uzimao auto je koštao skoro duplo od mog auta :) svakako nije duplo bolji ;)

okvirno sa 7k keša, dignes jos 10k kredit, to bi trebalo da ti bude 200e oko 5 god.

prednost je da je auto tvoj skroz, od prvog dana..

inače mi je drugar za tucsona pričao da je baš unutrašnja izrada daleko kvalitetnija na višem paketu opreme, iako to nije nigde navedeno

ps a pezo 3008? nama je baš lep :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Nije duplo bolji naravno :)

Da budem iskren, nisam gledao ponude za taj kes kredit, mislim da je kamata 3,99% ok u auto kucama, ali ako postoji i ova opcija i ona je ok.

Pezo nam se svidja ali rekli su mi da mu pada cena zestoko sto se odnosi i na reno i da to treba preskociti, jer dobijes vrlo malo kada hoces da prodas.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29960
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od trojanac » 07 Avg 2019, 12:40

Mora se probati, makar sesti u auto. Sve dimenzije na papiru ne znače mnogo ako je širok greben između vozača i suvozača naprimer, pa neki dvometraš prosto ne može lepo da se namesti.

Screenshot_2019-08-07 Car size comparison Choose make and model to compare(1).png

Što se postprodaje tiče to je sad upitno, za 5 godina šta će biti na ceni, a šta ne. Menjaju se stvari iz korena, počevši od motorizacije. Čuveni dizeli gube trku.
Posetite www.garaza.rs !

petarst
Postovi: 20
Pridružio se: 11 Jul 2019, 10:51

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od petarst » 07 Avg 2019, 12:48

gavran je napisao:
07 Avg 2019, 12:23
Sve ok, ali nije mi opet baš jasno kako ti je Superb toliko van cenovnog ranga. Koliko mi se čini sada Superb 2.0 dizel 150ks u srednjem (odličnom) paketu opreme, doduše manuelni menjač, je oko 23-24 hiljade eur. Taj Tucson 1.6 turbo gdi sa panorama krovom ili Sportage 1.6 dizel sa automatskim menjačem koje si testirao ne verujem da su jeftiniji.

Ta klasa koju ti gledaš je klasa kompaktnih SUV, oni su na platformi C segmenta i taj segment SUV nikada neće moći rame uz rame sa D segmentom pa šta god i koliko god neki tvrdili. Ima on nekih svojih prednosti i praktičnosti i činjenica je da je unutrašnji prostor veći i bolje organizovan ali u odnosu na kompaktnog hedžbeka sa kojim deli platformu ali nije to baš na nivou limuzine sa kojom su se bezmalo cenovno izjednačili. :doubleup:

Tako sam i ja gledao Kugu, Sportage, Tucsona, QQ, Kadjara, Karoka pa kupio Passata. :doubleup:

I Karoq ti je realno jedan od manjih u klasi, čak mislim da je od tog njihovog "VAG trojstva u klasi" Tiguan, Ateca, Karoq….Karoq još i najmanji.

Škoda je poznata po izdašnosti unutrašnjeg a posebno prtljažnog prostora, međutim kod Karoqa je to onako negde u proseku klase, e sada pitanje je opet koje klase jer sa Škodom se nikada ne zna gde koji model pozicionira. Ja pričam sa aspekta segmenta kompaktnog SUV-a gde spadaju Kuga, Sportage, Tucson, Kadjar, QQ. Ako tako gledamo on mi je tu negde odmah iza QQ u ravni Kadjara, manji od ostalih nevedenih. Ali ako Škoda Kodiaqa pozicionira kao segment kompaktnog SUV-a onda je on kralj klase ali i cenovno odskače. U tom slučaju bi Karoq bio segment podkompaktnog SUV-a i kao takav naveći u toj klasi.

Mislim malo sam se raspisao, ali u tom smislu nemoj od Karoqa da očekuješ ni približno kao od Superba, pa možda ni Oktavije.
Hvala ti na opsirnom odgovoru, pa lepo u ponudi za karavan vise nema 150ks dsg dizel, vec samo 2.0 i 1.5 tsi i cene su oko 30K...sve je poskupelo..
Takodje hvala o informaciji za Karoq, onda necemo da ga uzmemo u obzir. Supruga kaze da je i sportage ok upravo sada ali da je superb karavan bolji izbor i to polovan ako mozemo da nadjemo.
Poslednja izmena od petarst u 07 Avg 2019, 12:57, izmenjeno 1 put ukupno.

petarst
Postovi: 20
Pridružio se: 11 Jul 2019, 10:51

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od petarst » 07 Avg 2019, 12:54

Kia sportage sa automatskim menjacem je sada 22900 eur.

https://www.kia.rs/sportage?gclid=CjwKC ... 0UQAvD_BwE

petarst
Postovi: 20
Pridružio se: 11 Jul 2019, 10:51

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od petarst » 07 Avg 2019, 12:57

Heinz je napisao:
07 Avg 2019, 12:18
Sad mogu neki da ti objasne kako se za 17k ne kupuje polovna Škoda, nego neki premium :)
Za mene je taj superb cist premijum :), da kolega mi kaze da probam XC60 2014-2015 god. i da cu biti prezadovoljan. Mozda odemo da probamo i njega ali nisam siguran da mogu da priustim odrzavanje tog automobila.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29960
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dilema sta kupiti ?

Post od trojanac » 07 Avg 2019, 13:49

Tu već ulaziš u premium segment i da, ispravno razmišljaš. Uvek kažem, najmanji je problem probiti budžet i kupiti skuplji auto, pitanje je posle može li se isti održavati.
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori