Auto za grad i putovanje vikendom

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Auto za grad i putovanje vikendom

Post od jaksa » 15 Jul 2019, 13:29

Previše nepoznatih ima u ovoj jednačini. 95% automobila su za grad i putovanje vikendom, npr moj Tucson je baš takav :)

programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Auto za grad i putovanje vikendom

Post od programer » 15 Jul 2019, 15:01

Ne znam šta još fali da bude određenije. Do 6k evra ili nešto jače, mlađe od 2007, c ili d segment, ljudi ovde predlažu benzin, tako da benzin. Insigniu bih morao provozati da vidim te dimenzije u vožnji i parkiranju.

Od manjih ću pogledati Astru J i Bravo, ali mi trebaju preporuke koje motore da gledam, kao što je Ivan preporučio. Takođe bih voleo da pogledam još neke modele, čisto ako ne bude ništa normalno kod ovih spomenutih.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto za grad i putovanje vikendom

Post od ftj » 15 Jul 2019, 15:09


handys
Postovi: 187
Pridružio se: 30 Apr 2018, 15:09

Re: Auto za grad i putovanje vikendom

Post od handys » 18 Jul 2019, 09:55

Ja sam tako nesto hteo da kupim prosle godine i na kraju sam od svega resio da uzmem B segment. Za moj budzet, hteo sam imam auto za koji znam poreklo i servisnu istoriju, a to nije moglo da bude mnogo staro. Uzeo sam na kraju Ford, i to Fiestu, na GM placu, za 8k. 2016, presla 21 hiljadu. E sad, ako gledas kilometrazu, ne moras uvek da budes sumnjicav ako je malo presao, pogotovo ako je benzinac. Ja sam presao za godinu dana 4 hiljade. Ako bih prelazio godisnje po 5-6, za 5 godina taj auto bi imao 50k na satu. A sad vidi da li ces u oglasu da poverujes nekom da ima auto iz 2012 koji je presao 50k. Zato kad ih vidim da su presli po 100-150 iz tog perioda ne mislim automatski da je muljanje. Koliko sam video, bolje se to vidi po istrosenosti menjaca, papucica i one sklopke za pojas. Na primer, ako je par godina star (recimo do 7-8) i nije mnogo izlizan, verovatno i nije presao previse. S druge strane, ako deluje suvise novo znaci da je menjano i to je automatski sumnjivo.
U svakom slucaju, srecno sa potragom. Ja sam cuo dosta dobrog o Fokusu, ali izbegavaj automatik. Sto se tice komfora, ja sam imao duze voznje u Fiesti, i svima je bilo udobno, ali tu ne moze na duzi put vise od 4-oro. Ako ti broj mesta nije relevantan, neki B segment sa jacim motorom bi mozda isto radio posao, a bio bi jeftiniji od C ili D.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto za grad i putovanje vikendom

Post od shandu90 » 18 Jul 2019, 12:06

Koleginica sa puntom (z10) 2009. godiste presla 36k km.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


handys
Postovi: 187
Pridružio se: 30 Apr 2018, 15:09

Re: Auto za grad i putovanje vikendom

Post od handys » 18 Jul 2019, 12:14

Ako bude prodavala, mislice ljudi da je skinula jednu nulu. Verovatno je niska kilometraza pouzdanija kod benzinaca.

programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Auto za grad i putovanje vikendom

Post od programer » 20 Jul 2019, 19:22

@handys hvala na odgovoru, preskocio bih b segment, iako sam razmatrao fiestu ili corsu D. Obe mi se svidjaju u varijanti sa 3 vrata, ali ne bas da bi budu primarni auto.

handys
Postovi: 187
Pridružio se: 30 Apr 2018, 15:09

Re: Auto za grad i putovanje vikendom

Post od handys » 04 Avg 2019, 19:42

Jasno, i ja pozelim ponekad veci prtljaznik i vise mesta pozadi. Ako bih isao na visi segment, moj sledeci izbor bi bio C-Max, na primer. Ali dobro, to je samo jedna opcija.
Inace, ako budes nasao konkretan model, preporucujem sajt honestjohn. Tamo mozes da vidis ne samo kvalitetne recenzije, vec razna pitanja i prijavljene probleme sa gotovo svakim modelom automobila, i to ponekad od korisnika koji ih voze godinama. To ce ti dati dobru sliku o tome sta te ceka sa bilo kojim konkretnim automobilom koji pomislis da kupis.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto za grad i putovanje vikendom

Post od shandu90 » 04 Avg 2019, 22:54

handys je napisao:Ako bude prodavala, mislice ljudi da je skinula jednu nulu. Verovatno je niska kilometraza pouzdanija kod benzinaca.
Ima tih puntaca sa nerealno niskim kilometrazama po oglasima, da ne poveruje covek. Prosledice ga nekoj drugarici, zna i ta njena sta kupuje pa se nije dugo razmisljala.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Odgovori