Pomoc oko kupovine. VW ili Reno?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
vbulat
Postovi: 1
Pridružio se: 10 Avg 2019, 10:47

Pomoc oko kupovine. VW ili Reno?

Post od vbulat » 12 Avg 2019, 10:05

Pozdrav svima.

Imam malu nedoumicu oko kupovine automobila pa rekoh da podelim sa vama i da mi nadam se vecina vas da neki savet, smernicu, pomoc...

Naime izbor je pao na tri modela: VW Passat B8 ( obican ili karavan, 2.0 150KS ili cak 1.6 120KS ), Reno Espace 1.6 160ks, ili For S-Max 2.0 150KS.

Naime vozim Skodu, ljubitelj sam VW i sa te tacke gledista jedno od resenja je B8 passat. Oko motora se dvoumim, najradije bi 2.0 150KS mada mi mnogo hvale i 1.6 od 120KS.

Vozio sam nekoliko dana Scenica 2013, 1.5dci i bilo nam je ok kao porodicni auto. Verujem da je 1.6 od 160KS bolji motor ali me kod Renoa brine odrzavanja, elektronika itd... Voleo bi da mi neko kaze iskustva

Sto se Forda tice on mi je ok kao porodnic auto, motor je Pezo 2.0. Vozio sam Focusa 1.6 koji sada vec ima oko 370000 km na satu i sa te strane mislim da je i Ford dobra opcija.


Ako mozete samo iskreno neke smernice, savete, komentare. Mozda sam preterao sa zeljama ali realno se bas dvoumim.

Unapred hvala.

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 844
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Pomoc oko kupovine. VW ili Reno?

Post od pegazbre » 12 Avg 2019, 21:33

Ako ti treba porodicni auto sa maksimalno prostora unutra i ogromnim gepekom moj glas ide za Ford S-Max.

Po dimenzijama mislim da je po duzini kao taj Passat karavan ako ne i kraci a unutra je sigurno prilagodjeniji porodici (prakticniji, bolja pregledanost napred, bez centralnog grebena nazad, tri odvojena sedista u drugom redu, nesto visa pozicija sedenja sto znaci lakse ulazenje i izlazenje iz vozila i kako-kome ugodnija sedista za kicmu zbog gore pomenute visine sedenja). Pri tom taj S-Max se odlicno vozi tj lezanje mu je super za jedan minivan (stavise bolje je od mnogih drugih auta iz drugih kategorija) ako ti je to bitno.

Na drugo mesto bi stavio Reno opet zato sto je minivan koji ima jos vise prostora nego Ford ali je i glomazniji i ne tako zanimljiv za voznju (opet kazem ako ti je to bitno).

Na zadnjem mesto mi je Passat jer on pripada drugacijoj vrsti vozila i moje je misljenje da on gubi od minivanova kad se govori o porodicnom autu, prakticnosti i iskoriscenju prostora u odnosu na velicinu ali opet ima ljudi koji u zivotu ne bi seli u minivan.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc oko kupovine. VW ili Reno?

Post od Vladapetr » 12 Avg 2019, 21:41

U ovom izboru, S-Max. Vozio sam ga do nedavno, možeš pogledati u mojoj temi iskustva i slike. Ogroman prostor i više nego korektne vozne karakteristike, održavanje (ako si u BG i okolini) više nego povoljno.
Ne znam što si se odlučio za motor od 150ks, ja bih radije išao na nešto jače. Gde si mislio da ga uzimaš? Ovde vidim samo jednog u oglasima, i ne ostavlja mi neki utisak...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 844
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Pomoc oko kupovine. VW ili Reno?

Post od pegazbre » 12 Avg 2019, 21:51

Ja sam po motoru skontao da on misli uzeti poslednju (i nazalost verovatno zadnju generaciju-Ford kao o svi ostali povampireni proizvodjaci prestaju da proizvode minivan vozila na ustrb SUV vozila sto po meni ne moze da bude adekvatna zamena) generaciju S-Max-a a njih je bas malo u oglasima ako se ne varam samo jedan u NS kome je zadnja svetlosna grupa sa leve strane (ako se ne varam) srafom zasrafljeno sa unutrašnje strane da "drzi" (saznao od coveka koji je isao da ga gleda).

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Pomoc oko kupovine. VW ili Reno?

Post od Risto » 12 Avg 2019, 22:41

Ja bi u ovom slučaju sam uvezao Passata B8, iz dva razloga, postprodaja i veći izbor polovnjaka za taj budžet. Ima u Austriji, na 2 lokacije (Beč i Graz) firma koja ima jedno 100 Passata u ponudi i tu bi za 10k netto trebao da možeš naći fin i pristojan primjerak, evo nekih primjera:

https://www.onlinecars.at/en/fahrzeuge/ ... MEGAPREIS/
https://www.onlinecars.at/en/fahrzeuge/ ... UPERPREIS/
https://www.onlinecars.at/en/fahrzeuge/ ... NDHEIZUNG/

A evo i budget varijante:
https://www.onlinecars.at/en/fahrzeuge/ ... MEGAPREIS/

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc oko kupovine. VW ili Reno?

Post od Vladapetr » 13 Avg 2019, 00:29

Ako je post prodaja bitan momenat, onda se slažem. Tu je Pasat u debeloj prednosti.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori