Twingo ili Clio

Razne informacije u vezi kupovine automobila
bgdtanja
Postovi: 14
Pridružio se: 21 Avg 2019, 16:58

Twingo ili Clio

Post od bgdtanja » 21 Avg 2019, 18:38

Zdravo svima, nameravam da kupim nekog malog automatika, male kubikaže,posle pretrage oglasa shvatila sam da mi u obzir dolaze Twingo(2003) i Clio(2002). Potrebno mi je vaše mišljenje koji od ova dva bi bio bolji izbor.Znam da su matori automatici mačka u džaku ali za nešto mlađe/skuplje nema uslova. I čisto da naglasim-obavezno je da bude automatik. E sad ako imate volju, ideju da mi pomognete u izboru bila bih vam zahvalna. Takodje me zanima ako neko zna kolike su cene za mali i veliki servis za oba 😊

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Twingo ili Clio

Post od Skipper » 21 Avg 2019, 19:08

Jesu samo ta 2 modela u opticaju? Twingo ima valjda neki robotizovani menjač a clio je ipak veći i praktičniji auto.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29865
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Twingo ili Clio

Post od trojanac » 21 Avg 2019, 19:14

Pozdrav i dobrodošla.
Oba automobila su dobar izbor generalno, ali u kombinaciji sa automatikom možda bih radije gledao nešto drugo.

Prvo je bitno da odrediš budžet i šta je pored automatskog menjača još bitno da ispunjava. Svakako bih proširio potragu sa još par modela.

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

bgdtanja
Postovi: 14
Pridružio se: 21 Avg 2019, 16:58

Re: Twingo ili Clio

Post od bgdtanja » 21 Avg 2019, 19:41

Budžet za kupovinu je oko 1500 e, na to dodajem registraciju ako je potrebna, neki servis po potrebi. Jedini uslov je da ima klimu, sve ostalo je poželjno ali ne i odlučujuće. Auto se ne bi vozio svakodnevno, prelazile bi se male relacije pošto će biti drugi auto u kući.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7976
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Twingo ili Clio

Post od OMP » 21 Avg 2019, 20:44

twingo i clio su ok automobili ali sa tim automatskim menjacima moze biti ozbiljna igranka, u oglasima ih ima cak 2 komada :) sto govori koliko su trazeni i dobri, ja ih ni u CH oglasima nesto ne vidjam...moj ti je savet da trazis neki drugi auto sa automatskim menjacem, generalno sva ta mala i jeftina kola su sranje sa autom. menjacima ali ako bas moras onda gledaj da proberes nesto bolje

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Twingo ili Clio

Post od dragvorl » 21 Avg 2019, 20:45

Ja imam Clia II, doduse ne automatika, benzinac 1.4 16v 2003 godiste kupljen sa 90kkm pravih. 6 godina kod nas, bez nekih vanrednih problema za ovih 50ak kkm. Twingo je zaista mali, doduse za grad je ok. Ni Clio nije nesto izdasan u kabini sa prostorom, ali ovako je ok sveukupno. Veliki servis za ovaj motor tesko ispod 200 e sa kvalitetnim delovima. Ja sam u nekoj akciji skoro odradio u ovlascenom za 250 sa originalnim delovima. Automatik kod njega ako ne hresim je francuski klasik dp0 4 stepeni. Dobro je sto majstori znaju dosta dobro da ga urade, lose je sto je matoro godiste i verovatno neces naci primerak sa ok menjacem. Dakle tesko ces za te pare dobiti ok primerak po mom misljenju. I obavezno benzinca, ako ces poslusati. Tezak grad racunaj i do 10 litara potrosnju, 1.2 trosi mozda nesto manje. Mozda bolje gledaj nekog Punta, ima i njega sa automatizovanim menjacem, ili Corsu, mada sve je to vec matoro i tesko ces probrati da valja neki.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Twingo ili Clio

Post od Skipper » 21 Avg 2019, 21:09

Za 1500 teško da može ikakav automatik a da valja.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19190
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Twingo ili Clio

Post od Heinz » 21 Avg 2019, 21:23

Drugar ima na dostavi hrane Corsu C automatik + plin. Radi :)

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Twingo ili Clio

Post od dragvorl » 21 Avg 2019, 22:15

To je automatizovani Easytronic. Mislim sa se ne bi trebalo ogranicavati na Renault, nego na nesto u sto boljem stanju, jer je izbor i ovako tanak.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

bgdtanja
Postovi: 14
Pridružio se: 21 Avg 2019, 16:58

Re: Twingo ili Clio

Post od bgdtanja » 21 Avg 2019, 22:29

Nisam se ja u startu ograničila na Renault nego se tako pogodilo da ova 2 jedino cenovno odgovaraju. Na oglasima ima još neka Corsa C i Citroen C3 ali su oko 2000 e što mi je previše.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Twingo ili Clio

Post od dragvorl » 21 Avg 2019, 22:35

Ako uzmes krsa zestoko ces se pokajati vrlo brzo. Nemoj se zaletati i kupovati auto samo jer ti se svidja ili zbog cene. Tih 500e razlike ti moze krsina pojesti vrlo brzo. I uvek moras imati para za dodatne troskove kojih ce sigurno biti tipa mali/veliki servis, gume, kocnice...obicno se auto bas ne prodaje u tip top stanju ili ako se prodaje ne bude bas od povoljnijih.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

bgdtanja
Postovi: 14
Pridružio se: 21 Avg 2019, 16:58

Re: Twingo ili Clio

Post od bgdtanja » 21 Avg 2019, 22:52

Ja više od 1500 e +300e za servis-nemam. Znači to je moj maximum. Ako ne kupim auto za te pare guliću gsp do kraja života.Suprug vozi Fiat Stillo i to bi ostao glavni auto, ali kada negde idem sama smučio mi se gradski prevoz u Beogradu.Ne tražim ništa specijalno sem da je automatik i da me povremeno preveze na kratkim relacijama. Nije valjda da ne trebam da kupim nikakav auto?

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Twingo ili Clio

Post od Geza » 21 Avg 2019, 23:07

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Twingo ili Clio

Post od dragvorl » 21 Avg 2019, 23:34

bgdtanja je napisao:
21 Avg 2019, 22:52
Ja više od 1500 e +300e za servis-nemam. Znači to je moj maximum. Ako ne kupim auto za te pare guliću gsp do kraja života.Suprug vozi Fiat Stillo i to bi ostao glavni auto, ali kada negde idem sama smučio mi se gradski prevoz u Beogradu.Ne tražim ništa specijalno sem da je automatik i da me povremeno preveze na kratkim relacijama. Nije valjda da ne trebam da kupim nikakav auto?
Mislim da si dosla ovde po savet da ti pomognemo kako do dodjes do najboljeg resenja. Na kraju ces naravno sa svojim novcem uraditi sta ti je volja. Srecna kupovina! :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

bgdtanja
Postovi: 14
Pridružio se: 21 Avg 2019, 16:58

Re: Twingo ili Clio

Post od bgdtanja » 22 Avg 2019, 00:02

Naravno, došla sam po savet šta da kupim za novac koji imam. O onome što ne postoji nema razloga ni pričati 😊 Hvala svima koji su pokušali da mi daju konkretan predlog.

Odgovori