Alfa 147 jtd 2005+ ili nesto drugo?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Alfa 147 jtd 2005+ ili nesto drugo?

Post od noob » 04 Nov 2019, 10:48

Martin je napisao:
02 Nov 2019, 15:04
Kad se kupuje polovan auto, važno je birati na osnovu stanja, a ne na osnovu opreme. Ako je auto klotara, a ok - lako dodaš nešto od opreme.
Ovim se i ja vodim. Gledam vozilo u što boljem stanju, ako sedišta ne obara na dugme to mi nije bitno, nije da se to svaki dan koristi, jedan je vozač i nema pomeranja, stanje auta bitnija stavka. naravno mora imati servi, klimu i elektro podizače, neki minimum.
Ovde na oglasima ima Mazda 2 olična, pokažem ženi a ona"pozadi grobarski izgleda, neću to da vozim". Pošaljem drugaru koji isto traži za ženu, identičan komentar. Pokažem Renault Twingo, lep, ali iznutra pozadi zadnja dva sedišta kao kombi da voziš, tako joj izgleda. Ajde dalje, vidi Alfu 147 "joj što je lepa" :glavomuzid:
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Alfa 147 jtd 2005+ ili nesto drugo?

Post od starac vujadin » 04 Nov 2019, 13:50

milos4 je napisao:
03 Nov 2019, 00:32
Hvala svima na savetima. Za sad mi alfa 147 deluje najprimamljivije mada za oko su mi zapala jos dva automobila koja bih eventualno razmotrio:
1. fiat bravo
2. pezo 308

Znaci govorim o modelima slicnih godista, oko 2007. (posto su tada izasli). Moze li neko paralelno poredjenje ova dva auta sa alfom 147? Sta su prednosti i mane izmedju njih? I kako stoje sa odrzavanjem, koji je najskuplji/najjeftiniji?

Inace gledao sam malo i druge... fokus, c4, megan, astre tih godista i tog cenovnog ranga ali mi se nisu nesto dopali. VW bih preskocio jer drze jaku cenu kod nas. U japance se slabo razumem, mozda neka honda civic ako ona spada u tu klasu?
Alfa je tu najudobnija i vozi se najdinamičnije. Bravo je lep i korektan auto, dosta pouzdan. 308 je tu najslabiji takmac, ali kao što ljudi rekoše - kupi najbolji primerak od onoga što se nađe.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Alfa 147 jtd 2005+ ili nesto drugo?

Post od Ivan » 04 Nov 2019, 14:24

Alfa 147 ti je najbolji izbor prema zadatim parametrima, fino izgleda i pruza mnogo za ulozeni novac.

Troskovi odrzavanja svih tih auta su jako slicni, tj. najvise zavisi kako ti se zalomi, recimo za pezoa moze biti skuplji lezaj tocka, a za 147 skuplje rame na trapu itd.

Oprema ti je dosta bitna i skoro je nemoguce da ju posle dodas (tj. jako komplikovano i neisplativo), npr. svi ti auti imaju prednje elektricne podizace i rucnu klimu kao standard, a recimo ako bi sutra hteo da imas pozice na zadnjim vratima, automatsku digitalnu (ili cak i dvozonsku) klimu.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Odgovori