Ženomobil - B segment, 5-6000

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Ženomobil - B segment, 5-6000

Post od klisko » 24 Nov 2019, 14:37

Čitao sam postojeće teme nekih dve godine unazad i za sada sam zaključio da ne treba kupovati vti motore kod Citroena
Treba mi drugi automobil u kući. Ja vozim službenu oktaviju, a imamo i jednu privatnu, samo stariju, 2010 godište. Nju bismo prodali i zamenili nečim manjim/mlađim.

Potrebe/zahtevi:
- preko 80% gradska vožnja, poneki regionalni izlet, jednom godišnje do Višegrada.
- kilometraža mala, biće dobro ako bude preko 5000 km godišnje.
- preferiram benzin, može i dizel, plin nikako.
- voziće žena, a uskoro (za godinu dana) i ćerka početnik tako da treba da je snaga manja od 80kW (većinom i jesu takvi).
- manuelni menjač, najviše zbog ćerke, da nauči
- obavezno pet vrata
- budžet 5-6 hiljada
- ne bih išao na starije od 2014 godišta
Ženi se sviđa c3, ali gledala je i ostale automobile u segmentu, nije ni jedan precrtala. Ja imam neke predrasude prema korejcima pa su mi oni na dnu liste (opravdano ili ne). Gledali bismo da nađemo najočuvanijih primerak, ali je problem što ne znam šta je za izbegavanje (osim pomenutih benzinaca u c3) zbog poznatih boljki. Takođe, za određene modele se zna da su ok, ako važi XYZ... Ili za neke važi da treba obratiti pažnju da li su konvertovani teretni... Ima tih stvari u koje nisam upućen.
Koji modeli su neki optimalan odnos uloženo/dobijeno u toj klasi, čisto da malo suzimo izbor? Na šta obratiti pažnju kod njih, koje motore izbegavati ili koje baš tražiti? Šta je specifično što treba proveriti za neki model?
Hvala unapred.

stanis
Postovi: 24
Pridružio se: 22 Jun 2015, 18:32

Re: Ženomobil - B segment, 5-6000

Post od stanis » 24 Nov 2019, 20:25

Renault Clio 1.2 16v 2014-...

Odgovori