BMW 316 2.0

Razne informacije u vezi kupovine automobila
zemunac90
Postovi: 5
Pridružio se: 09 Feb 2020, 14:03

Re: BMW 316 2.0

Post od zemunac90 » 11 Feb 2020, 10:07

gavran je napisao:
11 Feb 2020, 09:28
Isto tako se sa druge strane zna da su BMW motori nešto skuplji i zahtevniji za održavanje, da ne trpe zamenske delove, da su originalni skupi, da imaju nekih svojih bubica koje zahtevaju baš, baš redovno održavanje i čak prevremene preventivne servise i zamene određenih delova ili sklopova koji nisu ni malo jeftini i jednostavni ali se moraju napraviti zbog rizika od mnogo većih i daleko skupljih havarija i da ako prethodni vlasnik nije to tako picikato održavao tebe mogu sa tim motorom da snađu grdni problemi. E zato nikada od nekoga nećeš dobiti glatku preporuku da uzmeš BMW-a sa tim motorom a koji je prevalio 200,000 km gde ne možeš 100% biti siguran u njegovu servisnu istoriju.
Hvala na odgovoru, to je upravo ono sto me je zanimalo.
gavran je napisao:
11 Feb 2020, 09:28
Ja nemam direktno iskustvo sa BMW-om sa tim N47 motorom, ali imam dovoljno iskustva sa kolima da bih ti rekao da se iskustvo sa održavanjem određenog automobila na određenoj kilometraži ne može porediti sa nekim drugim automobilom na istoj kilometraži. Odnosno da to što si ti napravio 356.000 sa legendarnim 2,0 dci je očekivano jer se zna da je taj motor nepoderiva raga koja je zahvalna za održavanje, i da si se ovde raspitao za njega verovatno bi ti preneli iskustva koja si i sam stekao, recimo i Fiatovi 1.9 JTD motori su poznati kao takvi. Ljudi su ih kupovali sa 300,000 pa prelazili još 150,000 uz optimalno održavanje bez nekih preteranih problema.
Razmisljao sam o Talismanu ali me brinu motori, 1.5 i 1.6. Imao sam Kangoo sa 1.5 motorom i iskreno bio je slab. Poceli su sada sa 1.8 i 2.0 motorima ali polovnih nema.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: BMW 316 2.0

Post od Superb III » 11 Feb 2020, 12:39

Preporucio bih ti da pogledas Opel Insigniu. Za taj novac se nalaze relativno nova godista sa malo km (cak i ispod 100k km) kupljeni i kod vas u SRB. Vozio sam test vozilo pre par godina ,dobar auto koji ne drzi cenu. Vozio sam dizel sa 170hp koji odlicno je uparen sa menjacem i ako na papiru nema neke brojke odlicno povlaci i ide. Kada bi ja razmisljao o polovnom autu verovatno bi isao na Insigniu tj najnoviji auto sa najmanje km iz te klase.

Mare
Postovi: 245
Pridružio se: 20 Avg 2017, 01:40
Garaža: BMW 520i e39
Lokacija: Beograd

Re: BMW 316 2.0

Post od Mare » 12 Feb 2020, 17:27

Al zaplasiste coveka sa pricama o n47 motoru, katastrofa... :zbunjen:

Super izgleda auto, posebno u ovoj boji i sto je u m paketu, sto je retkost. Osecaj u voznji bmw-a je bolji u odnosu na bilo kog renoa ili opela, a taj manjak snage bez ikakvih problema resis cipom.
Ok, od opreme mu fali par stvari koje meni licno samo estetski prave razliku - poput dvozonske digitalne klime i velike navigacije, ali jbga kad se uzima polovan auto, moras pristati na neki kompromis.

Odrzavanje jeste skuplje u odnosu na neke druge automobile, ali ako je problem dati 1000e za servis motora i promeniti lanac koji ces sigurno promeniti jednom dok je auto kod tebe, posebno ako prelazis dosta, onda stvarno ne bi trebalo da razmisljas o ovome i da gubimo vreme.
Ako nije, a ostatak auta je u dobrom stanju (limarija, menjac, trap...), kupi, odradi to i navozaces se slatko sa njim.

Jednostavno, svaki auto ima neke svoje karakteriscne mane i probleme, pa ako mnogo budes slusao savete drugih, nikada ni jedan auto neces kupiti, jer svakom fali nesto.

Toliko od mene. :sesir:

Odgovori