Saveti u vezi kupovine

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od BigMazzy » 15 Jul 2020, 13:41

Kolega moj vrti neke oglase i gledamo renoe, jedan od zanimljivih je i ovaj

http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... una-unikat


Prvi vlasnik i može sve da se proveri, što je retkost.

Brat moj vozi C5 benzinca, a pre toga je vozio C5 dizela. Dizela je prodao zbog visoke potrošnje po BG špicevima i uzeo benzinca da bi ugradio sekvent. U svakom slučaju, oba su hidroaktiv i ko jednom oseti to vešanje, drugo ga ne zanima.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od OMP » 15 Jul 2020, 14:18

Bas jutros gledam ovu lagunu u oglasima, lepo izgleda, nisam nesto do sada obracao paznju na te lagune nikako sad sto ih vise gledam sve su mi zanimljivije. Spoljasnji izgled i nije nesto a unutra mi se svidja, bas sad gledam jednu parkiranu preko puta sa nekim manjim tockovima i nesto visoka pa ruzno izgleda. Treba da se pogodi boja, oprema tockovi da se sve slozi da bi me privukla da je kupim

blast beat
Postovi: 23
Pridružio se: 10 Nov 2019, 12:51

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od blast beat » 17 Jul 2020, 11:42

Video sam i ja taj oglas, ali kada sam detaljnije malo pogledao gepek, ipak mi je mali, nažalost ću se morati držati karavana iako nisam njihov ljubitelj. Inače je sve po meri, ne pamtim kada sam video šiber na nekim kolima, veoma lepo osveženje. Teško ću uspeti naći ovako neku priliku.
Što se izgleda tiče, iako ne volim karavane, Laguna mi lepše izgleda u karavanskoj verziji, a najlepše kupe naravno. Unutra je druga priča, mnogo modernije i lepše nego spolja, bukvalno ništa ne bih menjao, sve mi se sviđa.
Znam ja da je c5 hydroactive best buy po svim pitanjima, i izgled i pouzdanost i udobnost. Ali treba naći neki da je u dobrom stanju a da nije skup :D
Zna li neko da li neki Citroenov servis u Srbiji vrši proveru po broju šasije preko telefona? Kao što Sekulića zovem za Renoe.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od dzonic87 » 17 Jul 2020, 12:03

Za PSA grupu provera preko šasije je dosta nepouzdana.. Tj u centralnu bazu su se upisivale samo vanredne stvari - tj samo ako je bio neki kvar/intervencija. Nije loše, da čisto vidiš da li se to poklapa sa servisnom/lizing izveštajem (ako je vozilo uzeto od lizing kuće).
Ali ako nije bilo vanrednih intervencija - mrka kapa...

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6244
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od Heineken » 17 Jul 2020, 12:05

OMP je napisao:
15 Jul 2020, 14:18
Bas jutros gledam ovu lagunu u oglasima, lepo izgleda, nisam nesto do sada obracao paznju na te lagune nikako sad sto ih vise gledam sve su mi zanimljivije. Spoljasnji izgled i nije nesto a unutra mi se svidja, bas sad gledam jednu parkiranu preko puta sa nekim manjim tockovima i nesto visoka pa ruzno izgleda. Treba da se pogodi boja, oprema tockovi da se sve slozi da bi me privukla da je kupim
Posle restajla je meni dosta bolja sto se tice eksterijera. Zato mi je kupe od pocetka :klanjamse: ima u Jagodini jedna bela Monaco GP sa skoro 300k na satu, odlicno sacuvana. Obozavam taj auto..

blast beat
Postovi: 23
Pridružio se: 10 Nov 2019, 12:51

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od blast beat » 17 Jul 2020, 15:54

Znači kod PSA se ide na sreću... Hajde sa njima imam više iskustva pa mogu lakše proceniti stanje (mada to niko sa sigurnošću ne može utvrditi), a za Reno mi znači kilometraža makar. Mada je možda crvena laguna koju gledam sa 350 hiljda bolj eodržavana nego neka sa 250, ali hajde ti znaj...

@Heineken
Mislim da je taj kupe baš kod onog Fransuza u Jagodini, gde je kupljena Laguna sa oglasa iznad. Drže dobra i polovna kola.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od dzonic87 » 17 Jul 2020, 17:17

Pri kupovini polovnog vozila je najbitniji faktor sreće, pa onda pregled majstora, pa kasnije ove druge stvari

blast beat
Postovi: 23
Pridružio se: 10 Nov 2019, 12:51

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od blast beat » 17 Jul 2020, 20:59

Kada bih mogao naći negde u Sremu kola da mogu oterati kod majstora bilo bi super. Nego sve što mi bude zanimljivo je negde 200, 300 km od mene, tako da majstora moram sam izigravati, i uzdati se u sreću. :D

blast beat
Postovi: 23
Pridružio se: 10 Nov 2019, 12:51

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od blast beat » 18 Jul 2020, 21:20

Pošto ne mogu editovati post više, moram novi. Nakon dosta čitanja utisaka, odustao sam od Lagune, definitivno previše tvrda za moj ukus. Tako da sam budžet stavio na oko 5000 evra i odlučio se da se mora uzeti C5. :mrgreen:
Našao sam dva zanimljiva, da li su ovo neke realne cene? Jer one što su 4000 a imaju hydroactive neću ni da gledam, previše su sumnjivi. I šta mislite o ova dva oglasa?
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... citroen-c5
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... -12-meseci

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od Ivan » 18 Jul 2020, 23:16

Nemoj biti lud, previse pridajes tudjim utiscima, a premalo svom.

Za pocetak probaj i lagunu, makar i neku losu samo da ti je blizu pa vidi kako ti lezi.

Takodje nemoj bezati nuzno ni od jeftinih citroena da neces da ih gledas, moze biti dobar auto, jer cena ne znaci nuzno bolje stanje, ima mnogih koji nalickaju auto i opale cenu, a stanje zapravo i nije neko, bolje nenasminkan auto.

Probaj c5 sa obicnim oslanjanjem i sa hydroactiv, oseti licno, razlike ima, osetna je, ali ljudi vole da preteruju i da karikiraju.

Drugar je posle c5 2011 hydroactiv uzeo touarega 2012 sa vazdusnim oslanjanjem i primetno je udobniji touareg.

Sto se tice snage motora, to takodje moras da probas i da osetis, utisci i navike se razlikuju.


Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od Ji 4Tze » 19 Jul 2020, 00:24

Mislim da svako ko gleda ovakve polovnjake treba da bude spreman da neki deo svog vozačkog iskustva stvori i čekajući šlep na autuputu.
Ako nisam video bar 90% takvih da su neki Citroeni ili Renoi...
Boringly average, but also perfect for school run mums

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od BigMazzy » 19 Jul 2020, 00:33

Kakve polovnjake?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


blast beat
Postovi: 23
Pridružio se: 10 Nov 2019, 12:51

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od blast beat » 19 Jul 2020, 08:53

Hvala Ivane za iscrpne savete, mnogo mi znače.

Čovek koji ima Lagunu 3 je poredio sa Pasatom B6 u kom se provozao i rekao da je Pasat udobniji. A meni B6 recimo nije udoban, vozio sam se u njemu. Tako neke paralele sam pravio. Idem danas za Bg pa ću pokušati da nahvatam neku Lagunu i C5 iz oglasa iz okoline da provozam pa da steknem kakve takve utiske. Sad kad bolje razmislim, vozio sam se na kratko u C5 ali sa običnim oslanjanjem, i nije mi bio nešto mnogo udoban, ali takođe i u starom C5, pa nije ni on, mada je u lošem stanju bio.

Što se cena tiče, znam da ima i toga, ali podsvesno nekako reagujem na te niske cene. Moj tata je prvi evo prodao kola za smešne pare. Nisu bila u nekom perfektnom stanju, ali nisu ni toliko loša. A ja se sve bojim skrivenih mana. Mada što kažeš, visoka cena ne znači ništa.
Ji 4Tze je napisao:
19 Jul 2020, 00:24
Mislim da svako ko gleda ovakve polovnjake treba da bude spreman da neki deo svog vozačkog iskustva stvori i čekajući šlep na autuputu.
Ako nisam video bar 90% takvih da su neki Citroeni ili Renoi...
Vozim Pežoe već nekih 5, 6 godina, dosta moje okoline vozi mahom 307-ice i 407-ice. Nisam čuo da je niko od njih završio na šlepu. Dok sam sa starim vw-om, tačnije seatom naučio i dobio iskustvo kako izgleda kada te šlepaju. To više zavisi od slučaja do slučaja, a ne od marke automobila.

Korisnikov avatar
Krojf
Postovi: 80
Pridružio se: 24 Jun 2020, 15:37
Garaža: Citroen C5 Business line

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od Krojf » 21 Jul 2020, 16:55

Kakve su ove insignie 2010? godište? Vidim da do 6, 6500 kod nas ima lepih primeraka na oko.

lami
Postovi: 3275
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od lami » 21 Jul 2020, 17:05

Kucaj u guglu semering uljne pumpe. Van toga, teze su od konkurencije i samim tim vise trose, bez obzira sto su dizel.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Odgovori