Saveti u vezi kupovine

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od Uroš S. » 17 Sep 2020, 20:19

E jbg sad videh da sam necro-postovao

Sent from my SM-G970F using Tapatalk


blast beat
Postovi: 23
Pridružio se: 10 Nov 2019, 12:51

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od blast beat » 17 Sep 2020, 22:05

I to napisano, a i hoće kola sa jeftinijim održavanjem. Neće da rizikuju skupe dizel popravke, lakše im platiti malo veću potrošnju.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od nuk » 17 Sep 2020, 22:21

Sve popravke su skupe kad se nagomilaju, sve ostalo je zabluda

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od BigMazzy » 17 Sep 2020, 22:30

blast beat je napisao:I to napisano, a i hoće kola sa jeftinijim održavanjem. Neće da rizikuju skupe dizel popravke, lakše im platiti malo veću potrošnju.
Koje su to popravke skuplje kod dizela od benzinca turbaka?


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od ikac2000 » 17 Sep 2020, 22:30

Ti sto kupuju nove dizele, briga ih za popravke, tri godine lizing, garancija, pa sledeci novi :-)

Moje kolege iz tima, par dizela od onih sto putuju 100 km dnevno na posao, ostalih 10ak sve benzinci.

Ko zivi i radi u gradu, maltene sve benzin. Dizelasi su u firmama mahom, bar od normalnoh auta C klase.


Sent from my iPhone using Tapatalk

blast beat
Postovi: 23
Pridružio se: 10 Nov 2019, 12:51

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od blast beat » 18 Sep 2020, 09:29

BigMazzy je napisao:
17 Sep 2020, 22:30
blast beat je napisao:I to napisano, a i hoće kola sa jeftinijim održavanjem. Neće da rizikuju skupe dizel popravke, lakše im platiti malo veću potrošnju.
Koje su to popravke skuplje kod dizela od benzinca turbaka?


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Ja tamo uopste nistam video nekih novijih turbo benzinaca, mahom atmosferci stari, po godistu vidim. Tako da pricam o polovnim kolima, ne novim. Mozda ako je bilo max 10% kola mladjih od 5 godina. A u pitanju su Gelsenkirhen, Keln, Dortmund, veoma ekonomski jak deo Nemacke,nije neki siromasniji deo.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od ikac2000 » 18 Sep 2020, 23:10

Ja zivim u Kelnu, turbo bezinaca koliko hoces :-) Kod novijih C klase su, koliko vidim, dominantni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

blast beat
Postovi: 23
Pridružio se: 10 Nov 2019, 12:51

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od blast beat » 19 Sep 2020, 16:31

Ja sam se Corsi B i C, kao i Astri G i BMW-a e46 bas nagledao u Gelsenkirchenu, do Kelna i Dormunda sam samo turisticki isao. Od mladjih kola mahom Mecke, Audi, BMW i to visi segmenti.
Naravno, ti bolje znas, ipak si tu mnogo duze nego moj jedan dan u Kelnu i 10 u GK-u.

blast beat
Postovi: 23
Pridružio se: 10 Nov 2019, 12:51

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od blast beat » 24 Sep 2020, 12:38

Da li je neko placao na ovom sajtu za izvestaj ili nekom drugom holandskom? Ja sam koristio samo besplatne izvestaje za sada.
http://kentekencheck.nl/

Korisnikov avatar
AchtungDichtung
Postovi: 145
Pridružio se: 02 Jun 2020, 13:11

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od AchtungDichtung » 24 Sep 2020, 14:43

Ja sam koristio AutoDNA u Nemackoj, a vidim da imaju sajt i u NL. Nije los, dobio sam neke slike sa auto placa od kog je prethodna vlasnika kupila. Plus proverava baze ukradenih vozila u nekim zemljama. Nista spoecijalno, ali nisu ni neke pare :)

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od ljuba » 24 Sep 2020, 15:00

Ovo ti je jedini zvanicni sajt (drzavni - oni izdaju i saobracajne) za podatke o automobilima i ne placa se nista za standardni set... Imas deo da li je muvano sa kilometrazom, i jos neke sitnice... Izvod iz NAP-a je mnogo interesantniji, tu se vidi koliko je vozeno po godinama...

https://ovi.rdw.nl/

blast beat
Postovi: 23
Pridružio se: 10 Nov 2019, 12:51

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od blast beat » 25 Sep 2020, 08:22

Broj sasije nemam, tako da mi Auto DNA nazalost nece pomoci.
Na ovom drugom sajtu vidim osnovne informacije, ali ne mogu da se snadjem da dodjem do tih dodatnih. Gde mogu da kupim izvod iz NAP-a?

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od ljuba » 25 Sep 2020, 08:29

Ako imas DigiId (Holandski digitalni identited) mozes lako sa zvanicnog sajta:

https://www.rdw.nl/particulier/voertuig ... -aanvragen

Ako nemas mislim da drugi pruzaju preko njih usluge... samo nisam vadio nikada od drugih..

Evo kako izgledaju izvestaji od njih:

Logican (nije muvano):
https://www.rdw.nl/-/media/rdw-document ... rbeeld.pdf

Nelogican (muvano):
https://www.rdw.nl/-/media/rdw-document ... rbeeld.pdf

Bez ocene - obicno kada je uvezen auto ili kada nedostaje istorija:
https://www.rdw.nl/-/media/rdw-document ... rbeeld.pdf

blast beat
Postovi: 23
Pridružio se: 10 Nov 2019, 12:51

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od blast beat » 25 Sep 2020, 13:22

Hvala za linkove. Sad sam pogledao šta je to, nemam DigiD, tako ništa od toga nažalost, a vidim da dobijam ono što me zanima. Jedino mogu preko onog sajta što sam naveo iznad, mislim da je 11 evra, nije puno za dati, samo ako stvarno dobijem nešto korisno. Ili je možda bolje da ne znam kilometražu i istoriju, lakše je da živim sa time da su kola lepa i super kao što mi i deluju. :D

Korisnikov avatar
OtacMakarije
Postovi: 67
Pridružio se: 02 Apr 2020, 12:36
Garaža: BMW E91
Lokacija: Beograd

Re: Saveti u vezi kupovine

Post od OtacMakarije » 25 Sep 2020, 22:02

Ја сам користио http://kentekencheck.nl/
Два пута. Доста добре извјештаје сам добио.
Били су записи о промјени власника, регистроване километраже (не знам одакле су их извукли, али дјелује из овлашћеног сервиса), процјена да ли унесена километража има смисла (податак се уноси приликом креирања захтјева за плаћени извјештај), разлози враћања са неког њиховог прегледа (контам да је то пандан нашег техничког), регистроване штете на ауту (лизинг куће, осигуравајуће куће, овлашћени сервиси), да ли за аутом постоји нека потјерница, процјена вриједности и препорука куповине (0% до 100%). Поприлично сам био задовољан извјештајима.

Овај извјештај преко таблица има смисла само за оригинално холандска аута. Да ли је ауто из увоза, то се види већ на бесплатном извјештају, па знаш да ли да идеш на плаћени.

Са друге стране, Ауто ДНА извјештај је био толико лош, да сам се питао за шта узеше паре. Једном сам га користио и у поређењу са извјештајем са горње странице није био ни за шта.

Odgovori