Saveti u vezi kupovine

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Савети у вези куповине

Post od Bax » 16 Maj 2020, 23:11

Moj kolega je uzeo Focusa starijeg, ali uzetog ovde i sa 1.4 motorom, sa 40.000km, 7 godina,
Bio je malo jace placen oko 5000e.
Odlican je auto. I lepo se vozi cak i sa 1.4.
Pogledaj neki domaci auto, sa malo km.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Савети у вези куповине

Post od trojanac » 16 Maj 2020, 23:18

Golf.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23289
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Савети у вези куповине

Post od Day Walker » 17 Maj 2020, 00:14

Za iste pare ima bolji izbor kod Astre J

https://opel.autopromet.rs/opel-polovna ... cdti-6085/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

milosfc
Postovi: 69
Pridružio se: 06 Mar 2020, 15:01

Re: Савети у вези куповине

Post od milosfc » 17 Maj 2020, 06:48

Problem je sto ne bih dizelasa uzimao.

Prelazim tek oko 10.000 godisnje
Zbog skupljeg odrzavanja
Itd

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Савети у вези куповине

Post od ljubitelj » 17 Maj 2020, 08:44

Razlika u održavanju je praktično zanemariva, kod dizela ide na istoj kilomeraži filter goriva a kod benzinca svećice /uporedi razliku cene/ a ostalo je isto manje više. Možda benzinac pola litre do litru ulja manje zahteva pri zameni,mada nije ni to neko pravilo već zavisi od motora do motora.

To je što se tiče održavanja ispravnog auta, e sad druga stvar je popravka nečega,. To kod dizela obično znači skupu intervenciju ali i ne dešava se baš da crkava motor kao da je od šećera, ali to najviše zavisi od prethodnog održavanja i konkretnog primerka.

Generalizacija dizel skup benzinac jeftin može ali ne mora da se pokaže primenljiva a može i da dovede u sužen odabir akos e praskaču svi dizeli koji postoje samo zato što su dizeli.
Ima loših i ima dobrih auta, ja bih se pre orijentisao prema potrebi šta auto treba da zadovolji i onda prema primerku a pogonsko gorivo koje god da je.

Mana dizela je zimska vožnja kao i kratke gradske relacije ako se nema grejana garaža. I mana je što generalno dizeli se kupuju radi prelaženja većih kilometraža pa se puno teže nalaze oni koji nisu izakani od benzinaca.

Ja prelazim sa dizelom nekih 9,000km i isto sam prvo jurio benzince, kojih nažalost gotovo nemau ponudi, i iz iskustva održavanje do sada je normalno, isto ili slično kao benzinac osim dodatnog troška zamene grejača 2 komada što može da bude skupo/ kod mene nije bilo tako/.

EGR i DPF za sada nisu za zamenu i to je možda najveća sreća koju sam imao u smislu troška koji se mora progutati. Upravo prošao tehnički i test izduvnih gasova, stanje odlično bez primedbe.

Kao i kod svakog polovnog bitno je kako je prethodno održavan sveukupno auto i koliko još ima preostalog životnog veka a to se teško može znati unapred samo iz gledanja na placu pa je svaka kupovina i neki rizik.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Савети у вези куповине

Post od OMP » 17 Maj 2020, 10:34

ako nista drugo meni je astra J neuporedivo lepsi i moderniji auto od golfa 6, kako spolja tako i unutra iako su u isto vreme izasli ako se ne varam, mada to je stvar ukusa...
inace ja sam se zeznuo poredeci astru H jer je ona 1.6 a sad vidim da ti hoces 1.4 tako da bih svakako izbegao te malolitrazne benzince kod te klase kola, bez obzira sto nisi neko kome je snaga vozila bitna i ne volis da gasiras ipak se mozes razocarati jer to sto sad vozis nije za porednjenje...
zasto ne gledas astru 1.6 motor i 115 konja?

milosfc
Postovi: 69
Pridružio se: 06 Mar 2020, 15:01

Re: Савети у вези куповине

Post od milosfc » 17 Maj 2020, 11:58

ljubitelj je napisao:
17 Maj 2020, 08:44
Razlika u održavanju je praktično zanemariva, kod dizela ide na istoj kilomeraži filter goriva a kod benzinca svećice /uporedi razliku cene/ a ostalo je isto manje više. Možda benzinac pola litre do litru ulja manje zahteva pri zameni,mada nije ni to neko pravilo već zavisi od motora do motora.

To je što se tiče održavanja ispravnog auta, e sad druga stvar je popravka nečega,. To kod dizela obično znači skupu intervenciju ali i ne dešava se baš da crkava motor kao da je od šećera, ali to najviše zavisi od prethodnog održavanja i konkretnog primerka.

Generalizacija dizel skup benzinac jeftin može ali ne mora da se pokaže primenljiva a može i da dovede u sužen odabir akos e praskaču svi dizeli koji postoje samo zato što su dizeli.
Ima loših i ima dobrih auta, ja bih se pre orijentisao prema potrebi šta auto treba da zadovolji i onda prema primerku a pogonsko gorivo koje god da je.

Mana dizela je zimska vožnja kao i kratke gradske relacije ako se nema grejana garaža. I mana je što generalno dizeli se kupuju radi prelaženja većih kilometraža pa se puno teže nalaze oni koji nisu izakani od benzinaca.

Ja prelazim sa dizelom nekih 9,000km i isto sam prvo jurio benzince, kojih nažalost gotovo nemau ponudi, i iz iskustva održavanje do sada je normalno, isto ili slično kao benzinac osim dodatnog troška zamene grejača 2 komada što može da bude skupo/ kod mene nije bilo tako/.

EGR i DPF za sada nisu za zamenu i to je možda najveća sreća koju sam imao u smislu troška koji se mora progutati. Upravo prošao tehnički i test izduvnih gasova, stanje odlično bez primedbe.

Kao i kod svakog polovnog bitno je kako je prethodno održavan sveukupno auto i koliko još ima preostalog životnog veka a to se teško može znati unapred samo iz gledanja na placu pa je svaka kupovina i neki rizik.

Za popravku kvarova sam i mislio. Nazalost pare za novog nemamo a popravka nekog kvara kod polovnjaka je sigurica.

Imao sam Pezo 206 1.4hdi i sad Seat Ibizu 1
4 benzinca, nebo i zemlja sto se takvog odrzavanja tice.

Ja prelazim rekoh oko 10.000 godisnje, cak i manje 8-9.000. Medjutim dosta je gradske voznje i upravo toga kracih relacija jbg naucih da i do wc-a idem kolima.

Zato mi je dizel ipak...

E sad za Pezo 308 koji spada u jedan domen mogucnosti da ga uzmem, cuh da je najpouzdaniji motor ipak dizelas i to 1.6 sa 92ks.

Sa tim u vezi je ovo treca opcija, pored najpre Golfa i Astre

http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... eugeot-308

milosfc
Postovi: 69
Pridružio se: 06 Mar 2020, 15:01

Re: Савети у вези куповине

Post od milosfc » 17 Maj 2020, 12:01

OMP je napisao:
17 Maj 2020, 10:34
ako nista drugo meni je astra J neuporedivo lepsi i moderniji auto od golfa 6, kako spolja tako i unutra iako su u isto vreme izasli ako se ne varam, mada to je stvar ukusa...
inace ja sam se zeznuo poredeci astru H jer je ona 1.6 a sad vidim da ti hoces 1.4 tako da bih svakako izbegao te malolitrazne benzince kod te klase kola, bez obzira sto nisi neko kome je snaga vozila bitna i ne volis da gasiras ipak se mozes razocarati jer to sto sad vozis nije za porednjenje...
zasto ne gledas astru 1.6 motor i 115 konja?
Nema ga u ponudi.

Sustina je automobil do 6500 eura i da je bar od 2010 godista pa naovamo...takvog nema.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Савети у вези куповине

Post od pedja » 17 Maj 2020, 13:18


milosfc
Postovi: 69
Pridružio se: 06 Mar 2020, 15:01

Re: Савети у вези куповине

Post od milosfc » 17 Maj 2020, 13:31

Daleko...

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23289
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Савети у вези куповине

Post od Day Walker » 17 Maj 2020, 13:59

Ima dosta Astri na oglasu, moze se izabrati neka. Ima cak i turbo benzinaca.

Ne mozes kupiti auto a da se ne pomeris sa stolice.
Mislim mozes, samo ces potencijalno kupiti kantu umesto ok primerka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Савети у вези куповине

Post od ljubitelj » 17 Maj 2020, 14:11

Greška je pretpostavka da na uzorku od 2 automobila može da se generalizuje trošak, ok tebi ne pasuje dizelaš onda se fokusiraj na benzince do 2,000ccm pa primerak koji se pojavi da je dobar i da odgovara.

Dali su primer Astre, za početak, kao dobar predlog.
Uklapa se u manje od 6,500 i novije od 2010, i blizu je, unutar Srbije pa nema brige oko prelaska granice i uvoza potom.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Савети у вези куповине

Post od OMP » 17 Maj 2020, 14:27

e pa jbg ako ocekujes da nadjes auto u svom gradu i da ispunjava sve kriterijume to je jako tesko, ja ako bih trazio iskljucivo jedan auto z koji bih se odlucio ne bi mi bilo tesko da idem po srbiji i nadjem adekvatan primerak.

milosfc
Postovi: 69
Pridružio se: 06 Mar 2020, 15:01

Re: Савети у вези куповине

Post od milosfc » 17 Maj 2020, 15:08

Problem je sto se ja ne razumem u automobile osim onoga sto ocima mogu videti. A nemam majstora koji ce putovati samnom 200-300-400km u jednom smeru i ostaviti posao u servisu vise od pola dana da bi pregledao neko moje vozilo.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Савети у вези куповине

Post od Bax » 17 Maj 2020, 16:57

A Sandero, kupis nov i teras 10ak godina ko gospodin. Uzmes ti malo sto ti fali na kredit.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Odgovori